Урок-тренінг "Як знайти друга"

Про матеріал

В рамках проекту "Вчимося жити разом"пропоную тренінг «Як знайти друга». Мета уроку-тренінгу : навчити дітей будувати дружні стосунки, цінувати своїх друзів, знайомитися з новими друзями. Розвивати вміння обирати друзів, знаходити спільні інтереси з іншими людьми, розповісти про позитивний вплив дружби та негативний вплив образливих слів на здоров'я людини. Формувати навички культури спілкування, комунікативні вміння. Вчити цінувати дружбу та заохочувати бути справжнім другом.

Перегляд файлу

Тема: «Як знайти друга»

Мета: вчити дітей будувати дружні стосунки, цінувати своїх друзів, знайомитися з новими друзями. Розвивати вміння обирати друзів, знаходити спільні інтереси з іншими людьми, розповісти про позитивний вплив  дружби та негативний вплив образливих слів на здоров’я людини. Формувати навички культури спілкування, комунікативні вміння. Вчити цінувати дружбу та заохочувати бути справжнім другом.

Обладнання та матеріали: комп’ютер, надруковані тексти, кольорові олівці, аркуші паперу, мікрофон.

Хід уроку

 

1.Організація учнів до уроку (пригадаймо девіз нашого класу)

   Ми веселі і слухняні,

   Ми розумні і старанні.

   Двійки й сварки не для нас,

   Ти – найкращий в школі клас.

 

 І почнемо ми свій урок з посмішки. Посміхніться, зніміть посмішку зі свого обличчя та киньте своєму сусідові, спіймайте посмішу і прикрасьте нею своє  обличчя.

2.Актуалізація опорних знань учнів

 Часто ви чуєте вдома чи у школі: Діти, потрібно дружити, бути дружними, дружно гратися, дружно жити.

 Що ж потрібно зробити, щоб стати комусь другом? (турбуватися про друга, намагатися зробити щось хороше, не сваритися, підтримувати у скрутну хвилину.)

 І так тема нашого уроку « Як знайти друга».

 Що ж таке дружба? (робота в парах «Знайомство». Тренінг навичок представлення друзів)

 Пригадайте свій перший день у школі, коли ви ще не знали один одного, але згодом всі перезнайомились, подружились. Дехто знайомиться з іншими людьми легко і невимушено, а для інших -це справжнє випробування.

 Якщо це ваша проблема, не сумуйте, адже вмінню знайомитись можна навчитися. Наприклад, у незнайомій компанії вас може відрекомендувати хтось із дорослих або ваш друг. Ви теж маєте навчитися знайомити людей».

 Об’єднайтесь у пари за допомогою карток фруктів (дві сливи, два яблука…).

 Пари мають коротко представити один одного. Наприклад: «Знайомтесь, це мій друг, Андрій. У нього є кумедний песик».

3.Рольова гра «Будьмо знайомі»

Запитання для обговорення:

 В яких випадках потрібно представляти друзів?

Підсумовуємо: «Уміння представляти друзів допоможе їм комфортніше почуватися у незнайомій компанії».

4.Мозковий штурм (мікрофон)

 - Що ти цінуєш у друзях? (турботу, вірність, безкорисливість)

 - Що може зашкодити дружбі? (плітки, заздрощі. ревнощі)

 - У своєму другові я ціную…

 - Мій друг вміє…

 - Для свого друга я готовий…

5.Робота над прислів’ями (домашнє завдання)

 «Як гукнеш, так і відгукнеться»

 «Дружба-це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але легко втратити»

 «Щоб знайти друзів,намагайтеся самі бути хорошими друзями»

 Щоб з цих прислів’їв ви б взяли для себе як запоруку гарної дружби?

6. Руханка

Я вам зачитаю твердження, якщо згодні з ним, то плесніть у долоні, якщо ні – ту-

потніть ногами.

   • Справжній друг – це той, хто ніколи

   не обманює свого друга.

 

   • Справжній друг – це той, хто нікому

   не розповість про секрети свого друга.

 

   • Справжній друг радіє, коли товариш

   отримав погану оцінку.

 

   • Справжній друг – завжди намагається

   захистити від образ.

 

   • Справжній друг насміхається, коли в

   його товариша щось не виходить.

 

   • Справжній друг – це той, хто не шкодує для друга

    нічого з того, що має.

 

 «Молодці! Ви добре знаєте,що означає бути справжнім другом».

7.Перегляд та обговорення мультфільмів

 До вашої уваги пропоную переглянути мультфільм «Ріпка»

Відео «Ріпка»

Запитання для обговорення:

 • Хто посадив ріпку?

 • Хто допомагав її витягнути?

 • Що було головною умовою успіху?

 • Чи трапляються подібні ситуації у нашому класі? Наведіть приклади таких

ситуацій.

 • Як ви розумієте вислів: «Один за всіхі всі за одного»?

 Відео «Лебідь, Щука і Рак»

 

  Перегляньте відео «Лебідь, Щука і Рак» (1:30 хв)

Запитання для обговорення:

  Що хотіли зробити Лебідь, Щука і Рак?

  Куди кожен з них тягнув віз?

  Чи трапляються подібні ситуації у нашому класі?

  Як їх ліпше вирішувати: кричати, сперечатися, наполягати на своєму чи ра-

дитися, домовлятися і діяти разом?

Проблемне питання: що сприяє і заважає дружбі?

8.Робота у команді

 Об’єднайтесь у три групи (художники, письменники, юристи), розрахувавшись  за кольорами світлофора: зелений, жовтий, червоний

 група 1 — Художники

 група 2 — письменники

 група 3 — юристи

Група 1 – Художники

 Створіть емблему дружнього класу

Група 2 – Письменники

 Придумайте гасло класу

Група 3 – Юристи

 Складіть правила класу

 Як ви гадаєте, яких правил вам буде дотримуватися легше?

  А яких правил дотримуватися складніше?

 За короткий час нам вдалося створити чудовий плакат. Як ви гадаєте,

чому?

Підсумуйте: «Коли всі дружно працюють, результат набагато кращий».

8.Руханка «Усі – дехто – один – ніхто»

(розім'ятися, потренувати увагу)

 Встаньте ті, в кого карі очі». (Учні з карими очима мають встати,а потім знову сісти на місце.)

 Встаньте ті, хто вранці прокинувся у доброму настрої;

 Встаньте ті, в кого є друзі;

 Встаньте ті, хто любить кавун

 Встаньте ті, хто йде до школи з однокласниками

 Встаньте ті, хто полюбляє мультики

 Встаньте ті, хто бачив кенгуру

 Встаньте ті, хто говорить китайською

тощо.

9.Вправа «Міст дружби»

На дошці плакат «Міст дружби», на якому всі правила закриті папери.

Учні зачитують правила, а вчитель відкриває на плакаті закриті правила.

 Придумайте правило дружби, яке записується на вільній дощечці.

Запитання для обговорення:

 Що станеться, якщо прибрати одну дощечку з нашого містка?

 А що станеться, якщо прибрати дві дощечки?

 А якщо всю середину містка?

Підсумуйте: «Щоб мати гарних друзів, треба самому вчитися бути хорошим другом».

А зараз заспіваймо пісню «Справжній друг» (Діти сідають в коло)

11.Підсумок уроку:

 Ви сьогодні були справжніми друзями. Гадаю, що цей урок пішов вам на користь.

Візьміться за руки і скажіть: «Ми дружній клас, ми – молодці!»

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
4.0
Загальна:
4.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Василенко Катерина Сергіївна
    Загальна:
    4.0
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    4.0
docx
Додано
21 квітня 2018
Переглядів
3408
Оцінка розробки
4.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку