Урок-тренінг з основ здоров’я. Тема : Побудова дружніх стосунків

Про матеріал

Наприкінці заняття учні:

• розпізнають, що допомагає у дружбі, а що може їй зашкодити;

• називають правила дружніх стосунків;

• демонструють уміння представляти своїх друзів.

Перегляд файлу

Урок-тренінг з основ здоров’я

Тема : Побудова дружніх стосунків

Мета: вчити дітей будувати дружні стосунки, цінувати своїх друзів, знайомитися з новими друзями. Розвивати мовлення, навики дружнього спілкування. Виховувати почуття дружби, взаємоповаги .

Результати навчання

Наприкінці заняття учні:

• розпізнають, що допомагає у дружбі, а що може їй зашкодити;

• називають правила дружніх стосунків;

• демонструють уміння представляти своїх друзів.

До ключових компетентностей відносяться:
- уміння вчитися;
- соціальна;
- загальнокультурна;
- інформаційно-комунікативна;
- здоров’язбережувальна;
- громадянська.

Формування на уроці життєвих компетентностей учнів:

1. Почуватися часткою колективу, жити з ним спільним життям.
2. Вміти спілкуватися з друзями, шанобливо ставитися до дорослих.
3. Уміти висловлювати власну точку зору, вислуховувати думку товариша.
4. Виконувати правові, морально – етичні норми.
5. Уміти працювати в парах, малих групах за інтересами, рольових групах.
6. Уміти розв’язувати тестові та різнорівневі завдання, проблемні ситуації

Обладнання і матеріали

 Класна дошка і кольорова крейда ,фломастери.

Картки для роботи в групах

Плакат «Міст дружби»

Сигнальні картки.

Картки з індивідуальної роботи.

Прислів’я.

 Комп’ютер, доступ до Інтернету, мультимедійний проектор.

 

Орієнтовний план уроку

Стартові завдання

10 хв.

Робота в групах (інсценування)

13 хв.

Вправа «Міст дружби»

5 хв.

Руханка

3 хв.

Перегляд та обговорення мультфільму

3 хв.

Підсумкові завдання

6 хв.

Усього тривалість

40 хв.

 

 

Хід уроку

І. Стартові завдання (вступ до теми і знайомство)

1.  Зворотний зв’язок з попередньою темою: «Що ми робили на минулому занятті?»

2.  Назвіть тему уроку (презентація), ознайомтеся з новою темою, поняттям «дружба»

3.  Робота в парах «Знайомство» (тренінг навичок представлення друзів)

- Пригадайте свій перший день у школі. Ви ще не знали однокласників, але згодом з усіма перезнайомилися і подружилися. Дехто знайомиться з новими людьми легко і невимушено, а для декого це стає справжнім випробуванням. Якщо це ваша проблема, не сумуйте, адже вмінню знайомитись можна навчитися. Наприклад, у незнайомій компанії вас може відрекомендувати хтось із дорослих або ваш друг. Ви теж маєте навчитися знайомити людей.

- Підпишіть листок своїм ім’ям, як би вам хотілось, щоб вас називали.

- Покладіть листок на голову і намалюйте овал, потім очі, ніс, рота, вуха, волосся.

- Покажіть свій портрет.

- А тепер об’єднайтесь у пари (зірка-сонечко), поділіться найцікавішою інформацією про себе і представте один одного.

( Пари мають коротко представити один одного. Наприклад: «Знайомтесь, це мій друг Андрій. У нього є кумедний песик»)

Запитання для обговорення:

  •  В яких випадках потрібно представляти друзів?
  • Уміння представляти друзів допоможе їм комфортніше почуватися у незнайомій компанії.

 

 

 

 

ІІ. Прогнозування(очікування результату)

  1. Гора дружби.
  • Навіть у пісні співають, щоб взнати ціну справжньої дружби, треба покликати друга у гори. Ви зараз прикрасите нашу гору дружби квітами. Що ви знаєте про справжню дружбу і чи є справжнім другом? Прикріпіть квіти на горі, де знаходяться ваші знання про справжню дружбу.
  1. Правила тренінгу.
  • І щоб подолати цю гору і досягти вершини, нам треба скласти правила уроку-тренінгу. Якими ми будемо?

Д-ружні

Р-ухливі

У-важні

Ж-иттєрадісні

Б-адьорі

А-ктивні

ІІІ. Робота у групах

1.Робота у групах (за символами) з прислів’ями.

- З давніх давен люди цінували і підтримували дружні стосунки. З цього приводу було складено безліч прислів’їв про друзів і дружбу.

- Ви раніше взяли картку. Знайдіть свою групу і складіть прислів’я. Поясніть його зміст.  Вивісіть їх на дошці.

Не варто з другом сваритися, бо доведеться миритися.

Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти.

Гору руйнує вітер, людську дружбу - слово.

Друга за гроші не купиш.

Дружба міцна не лестощами, а правдою і честю.

 

  1. Робота у групах з текстами (за сигналами світлофора).
  • Скільки друзів у вас буде - залежить від особливостей вашого ха­рактеру, наприклад, наскільки ви това­риські чи сором’язливі у спілкуванні. А також від того, що ви самі робите для сво­їх друзів, як ставитеся до них.  
  • Об’єднайтесь  у три групи, розра­хувавши за кольорами світлофора зелений, жовтий, червоний.

( Роздати групам ксерокопії )

  •  групі 1 — притчу «Цвяхи»;
  •  групі 2 — оповідання «Антон і Хари­тон»;
  •  групі 3 — казку «Цвінь і Цвірінь».
  •  Розподіліть ролі і прочитайте притчу, оповідання та каз­ку у ролях.

 

Група 1 - притча «Цвяхи»

Запитання для обговорення:

  •     Про що ця притча?
  •     Чому батько сказав синові забивати цвяхи?
  •                   Що сталося, коли син витяг усі цвяхи?

-  Як батько пов’язав це з почуттями людей?

-  Яке правило дружби можна скласти до цієї притчі?

 (Ця притча вчить нас ніколи не ображати своїх друзів).

Група 2 - оповідання «Антон і Харитон»

Запитання для обговорення:

-  Що трапилося з друзями?

-  Хто з хлопців виявився хорошим другом?

  •  Яке правило дружби можна скласти до цього оповідання?

 (Не бути егоїстом у дружбі).

Група 3 - казка «Цвінь і Цвірінь»

Запитання для обговорення:

-  Що зробив Цвік, коли отримав повний ящик пшона?

-  А що зробив Цвіріньк, коли знайшов десять зерняток?

  •                   Яке правило дружби можна скласти до цієї казки?

 (Потрібно ділитися з друзями тим, що маєш).

 

ІV. Руханка (фізичне та емоційне розвантаження)

  •                   Станьте в коло, наступну вправу ви будете виконувати почергово у загальному колі та у парах (діти створюють пари, повернувшись обличчям одне до одного).

(Усі повертаються в загальне коло і починають рухатися в заданому напрямку, повторюючи слова і виконуючи команди.)

-  Ми йдемо шукати друга (повторити тричі).

-  Зупинились, подивились (повернулися в парах обличчям одне до одного).

-  Долоньки - до долоньок (доторкнутися долонями).

Розвернулися на 180°, рухаються по колу, повторюючи слова і виконуючи команди:

-  Ми йдемо шукати друга (повторити тричі).

-  Зупинились, подивились (повернулися в парах обличчям одне до одного).

-  П’ятка - до п’ятки (доторкнутися п’ятами).

Знову розвернулися на 180°, рухаються по колу, повторюючи слова і виконуючи команди:

-  Ми йдемо шукати друга (повторити тричі).

-  Зупинились, подивились (повернулися в парах обличчям одне до одного).

-  Плече - до плеча (доторкнутися плечами).

І востаннє розвернулися на 180°, рухаються по колу, повторюючи слова і виконуючи команди:

-  Ми йдемо шукати друга (повторили тричі).

-  Зупинились, подивились (повернулися в парах обличчям одне до одного).

-  Вушко - до вушка (доторкнулися вухами).

Завершіть вправу аплодисментами.

V. Вправа «Міст дружби» (назвати правила дружби)

- Виконайте завдання на картках.

(Повісити плакат «Міст дружби». Коли учні виконають завдання, попросити їх зачитувати правила і відкривати їх на плакаті. В кінці придумати правило дружби, яке записати на вільній дощечці.)

Запитання для обговорення:

-  Що станеться, якщо прибрати одну дощечку з нашого містка?

-  А що станеться, якщо прибрати дві дощечки?

-  А якщо всю середину містка?

  • Щоб мати гарних друзів, треба самому вчитися бути хорошим другом.

 

VІ. Перегляд та обговорення мультфільму

 «ЯКИЙ друг справжній» (до 1:25 хв.) (навчитися розпізнавати справжніх і несправжніх друзів)

  • Пригадайте, чи був випадок, коли друг, якого ви вважали справжнім, виявився несправжнім. Зараз ми переглянемо мультфільм, герої якого дадуть поради, як розпізнати справжню дружбу.

Запитання для обговорення:

-  Скільки в Петрика справжніх друзів? Чому ви так думаєте? (Лише двоє, тому що тільки вони прийшли навідати його в лікарню).

Продовжити перегляд та обговорення мультфільму (з 1:25 до 10:08 хв.) (показати за наявності часу або запропонувати додивитися мультфільм вдома)

Запитання для обговорення:

-  На чому тримається дружба?

-  Що роблять справжні друзі?

-  Чого не роблять справжні друзі?

VІІ. Рефлексія.

Робота в групах.

  • Складіть символы дружби  на плакатах і прикріпіть їх на дошці. Поясніть їх.

VІІІ. Карта успіху.

  • А тепер ви можете сказати, що знаєте про дружбу і збереження дружніх стосунків багато нового?
  • Чи змінилися ваші знання? Візьміть свою квіточку і повісьте її на гору дружби.

 

ІХ. Завершальна вправа.

  • А тепер, щоб закріпити наші дружні стосунки ми станемо у коло і заспіваємо пісню справжніх друзів.
docx
Додано
1 вересня 2018
Переглядів
1818
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку