Урок-тренінг: "Загартовування - як засіб зміцнення здоров’я".

Про матеріал
УРОК – ТРЕНІНГ тема: "Загартовування - як засіб зміцнення здоров’я". Мета: формування у дітей поняття про взаємозв’язок фізичних вправ і здоров’я; розвивати бажання систематично займатися загартовуванням; створити на уроці дружню атмосферу. Навчальні завдання Наприкінці заняття учні повинні: - мати уявлення про позитивний вплив фізичних вправ на здоров’я - знати та називати види загартовування.
Перегляд файлу

 

 

 

Урок  - тренінг

з фізичної культури

 

2 клас

 

 

 

 

 

Тема. Тренінгові заняття  на уроках фізичної культури , як засіб формування освітніх компетентностей  молодшого школяра.

 

 

 

Мета: розглянути основні теоретичні засади тренінгових занять на уроках фізичної культури. Виробити методичні рекомендації щодо застосування тренінгу як однієї з форм інноваційних технологій.

 

 

 

 

 

 

 

                                  

 

                                         УРОК – ТРЕНІНГ

Загартовування - як засіб зміцнення здоров’я.

Мета: формування у дітей поняття про взаємозв’язок фізичних вправ і здоров’я; розвивати бажання систематично займатися загартовуванням;

створити на уроці дружню атмосферу.

Навчальні завдання

Наприкінці заняття учні повинні:

  • мати уявлення про позитивний вплив фізичних вправ на здоров’я
  • знати та називати види загартовування.

Обладнання і матеріали

  • зошит «разом з Фізкультуркіним»;
  • маркери;
  • 3 аркуші паперу формату А 3, скотч.

Що підготувати заздалегідь:

  • плакат «Загартовування – це…»;
  • картки для об’єднання.

                   Орієнтовний план уроку

Вступна частина

5 хв

Основна частина

15хв

Робота в групах

15хв

Заключна частина

5хв

 

                                            ХІД УРОКУ

І. Вступна частина

1. Знайомство

2. Правила

ІІ. Основна частина

1. Мозковий штурм

    Загартовування – це…

2. Інформаційне повідомлення

1) Рекомендації щодо загартовування

               

 

                                                                                                                 

 

 

 

 

 

 

 

 

2) Загартовування водою

 

 

                                                                                                                                                               

 

                                                                        • • • •

 

 

3) Контрастний душ

              - гаряча вода

                                    

  •                   -  холодна вода 

 

4) Повітряні ванни

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Гра

 «Зайченята»

Сірі зайчики маленькі

Вушка є у них довгенькі ( машуть в горі руками)

В лісі грались,веселились,  ( стрибки навколо себе)

Працювати вже стомились ( присідання)

А щоб добре працювати,

Треба трішки пострибати 9 стрибки на одній нозі, а потім на двох)

Відпочили, розім’ялись, ( підтягування)

Й до роботи знову взялись.

 

ІІІ. Робота в парах 

Об’єднати учнів в 3 групи( сонце, повітря, вода).

 команда розробляє «Пам’ятку загартовування(водою, повітрям, сонцем)»

IV. Гра

 «На зеленій галявині» 

На зеленій галявині, (діти ходять по колу)

Де рясна трава,

Дзюркотить криниченька, чиста, лісова.

До води схиляються, (нахил тулуба вперед)

Квіти запашні. (руки витягнуті вперед)

Камінці поблискують ( слідкують поглядом за витягнутими пальцями)

В темній глибині.

Ми збирали ягоди, (збирають плоди)

Забрели сюди. (присідають)

Відпочити в затишку край води, ( сіли)

Ходять в лісі шелести, дзюркотить вода  -  ( ходьба)

Це казки криниченька нам розповіда.

V. Робота в зошитах

 Учні записують в зошитах на сторінці 46 правила загартовування.

VI. Заключна частина

Зворотній зв’язок

Учні по черзі називають   по одному правилу загартовування.

Прощання 

Учні по черзі кладуть один одному руку на плече та промовляють: - « Я тобі бажаю, щоб…»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТРЕНІНГ  ЯК  ПЕДАГОГІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ

 

Термін «тренінг»  має низку значень: навчання виховання, тренування, дресирування. Існує багато визначень цього поняття. Однак Ю. Ємельянов розглядає тренінг як групу методів, спрямованих на розвиток здібностей до навчання та оволодіння будь – яким  складним видом  діяльності. 

Тренінг – це вид групового та індивідуального навчання. Особливість тренінгу в тому,що його учасники навчаються, виконуючи практичні завдання тренера. Обсяг практичної частини тренінгу повинен як мінімум дорівнювати теоретичній,  а в ідеалі перевищувати її. Тренінг триває, як правило, недовго. Головна відмітна риса тренінгу – моделювання та вирішення практичних завдань.

Основні завдання

  • інформування (про певні явища) та набуття учасниками тренінгу нових професійних навичок та вмінь4
  • формування навичок співпраці, засад толерантності шляхом визначення межі власної терпимості та поваги до прав і свобод інших людей;
  • формування навичок аналізу першоджерел і означень;
  • формування навичок  логічного мислення, аналізу, вибору і презентації інформації або проблематики;
  • опанування новими технологіями в професійній діяльності, сфері;
  • зменшення чогось небажаного  ( проявів моделей соціально неприйнятої поведінки, стилю неефективного спілкування, особливостей реагування тощо);
  • зміна стереотипів, поглядів на проблему, процес навчання,  аби усвідомити його преваги та зрозуміти, що він може надавати наснагу та задоволення;
  • підвищення здатності учнів щодо позитивного ставлення як до себе так і до життя;
  • пошук ефективних шляхів розв’язання поставлених проблем завдяки об’єднанню в тренінговій роботі спеціалістів, які мають різний фах;представників різних відомств, які впливають на розв’язання цих проблем;
  • розвиток ассертивної поведінки.

 

Місцем проведення  тренінгів може бути будь-яке приміщення. В якому можуть бути зручно розміщені: стільці, поставлені по колу (рівно за кількістю учасників тренінгу); столи для роботи учасників  малих групах та розміщення  та розміщення необхідних матеріалів; дошка або фліп – чарт. Крім того важливо, щоб у приміщенні було достатньо місця для проведення  ігор – рухавок та інших рухливих форм роботи.

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

СТРУКТУРА ТРЕНІНГУ

 

 

Завдання

Вправи

      Тривалість

Вступна

Створення сприятливого психологічного простору, знайомство учнів. Вироблення правил роботи.

Створення ситуації рефлексії.

Визначення очікувань учнів від тренінгу.

Знайомство. Правила Розминка. Очікування. Вправи на рефлексію. Рухавки.

До 10 хв

Основна

Оцінка рівня поінформованості. Актуалізація проблеми та конкретних  завдань для її розв’язання. Надання інформації, засвоєння знань. Формування вмінь, навичок, розвиток здібностей. Підведення підсумків щодо змісту роботи.

Інтерактивні техніки. Вправи на оцінку групових процесів.

Різня загального часу тренінгу та часу, потрібного для вступної та заключної частини.

Заключна

Підведення підсумків щодо процесу роботи. Оцінка отриманого досвіду. Налаштування учасників на атмосферу сучасного життя.

Вправи на рефлексію та відновлення сил учасників. Прощання.

До 10 хв

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         ЕТАПИ ПІДГОТОВКИ УРОКУ-ТРЕНІНГУ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 листопада 2021
Переглядів
311
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку