Конспект узагальнюючого уроку з теми "Основи вивчення матеріалів та способів їх обробки" допоможе оцінити рівень теоретичної підготовки учнів з уроків трудового навчання та креслення, їх творчий підхід до виконання різноманітних завдань; виявити рівень практичної підготовки при виконанні трудових завдань; розвивати технологічне мислення і пам'ять; підвищити інтерес до предмету через гру.
Урок-гра
«Сходження до вершини знань і вмінь»
Тема: Тематичне оцінювання (з розділу «Основи вивчення матеріалів та способів їх обробки .»
Мета: : Оцінити рівень теоретичної підготовки учнів з уроків трудового навчання та креслення, їх творчий підхід до виконання різноманітних завдань; виявити рівень практичної підготовки при виконанні трудових завдань; розвивати технологічне мислення і пам’ять; підвищити інтерес до предмету «Трудове навчання».
Обладнання: Карточки-завдання, тести, кросворди, головоломки,креслярські інструменти, молотки, ножівки, гвіздки, шурупи, викрутки,заготовки.
Тип уроку: урок оцінювання знань, вмінь та навичок.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
II. Оголошення теми і мети заняття.
Ш. Вступний інструктаж.
1.Ознайомлення учнів з правилами гри.
Теоретичний тур.
А) Запитання:
1. В яких одиницях наносять розміри на креслення?
2. Які лінії креслення ви знаєте?
3. Що показують на кресленні штриховою лінією?
4. Для чого на кресленні застосовують штрихпунктирну тонку лінію?
5. Як називається креслення виконане від руки?
6. Які масштаби креслення ви знаєте?
7. Назвіть три м’які породи дерева?
8. Назвіть три тверді породи дерева?
9. Як називається природній рисунок на зрізі дерева?
10. Які специфічні особливості має кожна деревина?
11. Що отримують при розпилюванні колоди на частини?
12. Де виготовляють пиломатеріали розпилюючи колоди?
13. Назвіть вади деревини.
14. Які столярні з’єднання ви знаєте?
15. Яке столярне з’єднання має заплечики?
16. З чим з’єднують провушину або гніздо?
17. Яку столярну операцію виконують шерхебелем?
18. Як називається столярна операція з участю киянки і долота?
19. Для чого виконують опоряджувальні роботи?
20. Які ви знаєте види оздоблення?
Б) Тематичний кросворд «Столярні інструменти»
1. Столярний інструмент, який застосовують для чорнового стругання деревини.
2. Розмічальний інструмент.
3. Столяр цим інструментом вибирає четверть з бруска.
4. Інструмент, який використовують для розмічання під різними кутами.
5. Дерев’яний молоток.
6. Ручний інструмент для свердління отворів.
7. Інструмент для пиляння деревини.
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||
|
2 |
|
|
|
|
|
|
||||
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
4 |
|
|
|
|
||||||
|
5 |
|
|
|
|
|
|
||||
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
7 |
|
|
|
|
|
|
|||||
В) РОЗГАДАТИ РЕБУС (столярний інструмент)
(стусло)
Завдання для команд:
Вставити слово
Книга - джерело знань Праця - джерело всіх... людства (багатств)
Закінчити думку:
Потрібно любити те, що робиш, і тоді праця, навіть груба сягне до...(творчості)
Інтелектуально-практичний тур.
«Мудрий майстер»
1. За допомогою геометричних фігур (трикутників, паралелограмів …) скласти задані фігури:
а) квадрат ; б) молоток
2.Знайди помилки у кресленні Зроби з дроту дану модель за кресленням
Рис.1 Рис. 2.
3.Скласти головоломку: дано три деталі і потрібно їх з'єднати як показано на рисунку.
Рис.3
IV. Поточний інструктаж з ТБ.
V. Практичний тур.
Практичне завдання:
Рейку довжиною 300мм поділити навпіл ножівкою та з’єднати внакладку за допомогою гвіздка і шурупа, відступивши від кінців по 30 мм.
VΙ. Підведення підсумків заняття.
«Рефлексія»
1.Що сподобалось на уроці?
2. Які завдання були найважчими?
а) підрахунок кількості набраних балів кожної з команд;
б) визначення переможців.
VΙΙ. Домашнє завдання. Продовжити роботу зі збору інформації до творчого проекту.