Тема. Закріплення звукового значення букви Х (ха). Читання в особах. Опрацювання тексту «Хитрий Хома»
Мета: повторити вивчену букву, формувати уявлення про її назву та звукове значення; виробляти навички читання прямих і зворотних складів, слів з буквою Х х (ха) ; розвивати уміння виконувати звуковий та звуко-буквений аналіз слів; закріпити знання дітей про вживання великої літери, збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зорову, слухову, смислову пам'ять; активізувати пізнавальну діяльність учнів; розвивати мовлення і мислення ; виховувати бажання пізнавати нове; толерантне ставлення до оточуючих людей
Очікувані результати: учні розпізнають букву «Х» серед інших літер алфавіту; вміют знаходити букву «Х» у словах; сприймають усну інформацію, аналізують інформацію та оцінюють її, вчаться працювати з підручником та медіапродукцією; працюють в парах.
Обладнання та наочність: підручник, мультимедійна презентація, проектор, цеглинки лего.
Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.
Хід уроку
Доброго дня! - мовлю за звичаєм.
Доброго дня! – кожному зичу я.
Тож усміхніться , любі діти,
Я вашим успіхам буду радіти.
Щоб ми провели цікавий урок, щоб збагатилися новими знаннями, прошу зібрати всю свою енергію, думки, вміння і навички та бути активним на уроці
- Прочитайте скоромовку спочатку повільно, а потім у швидкому темпі.
Ховрашки хотіли хліба.
Ховрашкам давали рибу.
Ховрашки халви хотіли,
Та просити не уміли.
Хто нам зможе підказать,
Що вони іще їдять?
- Ви, мабуть, здогадалися, що буква Ха буде головною на уроці.
І саме з нею будемо виконувати цікаві завдання, читати слова і цікавий текст.
1) Яку букву ми вивчили на минулому уроці?
2) Який звук вона позначає?
3) Який це звук, голосний чи приголосний?
4) Перевірте, звук [х] глухий чи дзвінкий?
5) А який дзвінкий звук стане до нього в пару?
3. Чистомовка.
Хи-хи-хи-прилетіли птахи.
Ха-ха-ха – у синьому небі літає комаха.
Ах-ах-ах – горобчик сів на дах.
Ух-ух-ух – мама одягла фартух.
4.Робота з загадками.
Без крил летять, Без ніг біжать, Без води пливуть. (Хмари).
Його пожива – це листочки,
Домівка – деревце чи кущ.
З’являється у травні точно.
Поважний, симпатичний … (Хрущ).
Народився на землі,
Зарумянивсь на вогні,
І зявився на столі
До борщу тобі й мені.(Хліб).
Він продукти зберігає,
Їжу в холоді тримає.
Є у ньому морозильник,
Зветься диво …(Холодильник)
5. Гра “Розсипанка”.
(Г,х,і,о,р; м,х,у,а; а,т,х,а; і,л,х,б).
6. Визначаєм [г] чи [х].
… обот, … олос , … рак, …віст, …устка.
Фізкультхвилинка
https://www.youtube.com/watch?v=3suQb7il4kM
ІІІ. Повторення і закріплення вивченого матеріалу
1.Робота з «Букварем».
-Хто зображений на малюнку?
-Що роблять хлопчики?
-Коли можна грати у хокей?
1) Читання завдання Читалочки.
- Прочитайте склади в таблиці у прямому і зворотньому напрямку.
- Придумате імена хлопчикам.
-З якої букви починаються їхні імена?
- Хто з якого міста?
- З якої букви пишемо назви міст?
Шайба – круглий гумовий диск, спортивний інвентар для гри в хокей.
Хобот – довгий ніс, що зустрічається у слонів.
Хованки – піжмурки, дитяча гра.
Ковдра – постільна річ.
Метушилась - швидко рухалась, піклуючись про когось.
3) Читання тексту в особах (с.28).
4 )Що в реченнях не так?(с.28).
-хатка у слона
-на спині у равлика хобот
-на морі пінились хованки
-діти грали у хвилі
Фізкультхвилинка
5) Робота з текстом «Хитрий Хомка»
а) Читання тексту вчителем.
б) Придумуємо свій заголовок.
(«Хитра хвороба», «Хитрощі Хоми», «Дивовижна сила хокею», « Чудодійні ліки»).
в) Бесіда за змістом тексту.
-Про кого розповідається у тексті?
-Що сталося з Хомою?
- Чому він не міг видужати?
-Хто полікував Хому?
-Чому нас вчить це оповідання?
6) Читання тексту «ланцюжком».
7) Гра « Вовк і заєць».
У грі беруть участь двоє дітей. Один виконуватиме роль «вовка», другий «зайця». Заєць читає перший рядок і продовжує читати далі. Вовк починає читати тоді, коли Заєць прочитав перший рядок, і читає так, щоб наздогнати у читанні Зайця. Діти слідкують за ними. Якщо Вовк наздожене Зайця. То діти плещуть в долоні.
8) Переказ тексту.
Технологія «Крісло автора»
- Що вам сподобалось на уроці?
- Чим був корисний для вас цей урок?
- Оцініть якість своєї роботи.
- Обведіть зелений смайлик, якщо вам на уроці дуже сподобалось.
- Обведіть жовтий смайлик, якщо на уроці було легко.
- Обведіть блакитний смайлик, якщо було складно.
- Обведіть червоний смайлик, якщо на уроці було важко працювати.