Урок у 10 класі "Самостійна робота з теми "Оксигеновмісні органічні сполуки""

Про матеріал
Самостійна робота з хімії для учнів 10 класу за темою "Оксигеновмісні органічні сполуки", яка складається з 11 завдань різних рівнів складності.
Перегляд файлу

УРОК 31

ПЛАН - КОНСПЕКТ УРОКУ ХІМІЇ 10 КЛАС

ДАТА: ________________________________

ТЕМА УРОКУ: Узагальнення та систематизація знань з теми «Оксигеновмісні органічні сполуки»

МЕТА УРОКУ: узагальнити та систематизувати, проконтролювати рівень засвоєння учнями навчального матеріалу з теми «Оксигеновмісні органічні сполуки»; розвивати логічне та аналітичне мислення, вміння застосовувати набуті знання на практиці; виховувати культуру писемного мовлення, культуру поведінки, охайність.

ТИП УРОКУ: урок контролю знань.

МЕТОДИ: самостійна робота.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

ІІ. Виконання самостійної роботи

Самостійна робота з теми «Оксигеновмісні органічні сполуки»

I варіант

Вибрати одну правильну відповідь. Кожне завдання – 0,5 б.

  1. Виберіть речовину, що відноситься до класу естерів:

а) СН3СОСН3;      б) С2Н5СООСН3;

в) С2Н5ОН;      г) С2Н5СОН.

  1. Тип реакції, що характерний для всіх жирів:

а) заміщення;      б) гідроліз;

в) гідрування;     г) дегідратація.

  1. Виберіть формулу, що входить до складу твердих жирів:

а) С17Н35СООН;  б) СН3СООН; в) С17Н29СООН; г ) С17Н33СООН.

  1. Виберіть пару речовин, із яких утворюються жири:

а) гліцерол та оцтова кислота;   б) гліцерол та вуглеводи;

в) гліцерол та натрій гідроксид;              г) гліцерол та вищі карбонові кислоти.

  1. Функціональна група естерів:

а) карбоксильна;     б) альдегідна;

в) гідроксильна;     г) правильної відповіді не має.

  1. Перетворення рідких жирів на тверді відбувається під час реакції:

а) гідролізу;     б) омилення;

в) гідрування;     г) дегідратації.

  1. Установити відповідність сполукою і якісною реакцією на неї: 1,5 б

а) глюкоза;    1. розчин йоду;

б) крохмаль;   2. аргентум(I) оксид аміачний розчин;

в) сахароза;    3. натрій гідроксид;

     4.купрум(II) гідроксид;

     5. купрум(II) сульфат.

  1. Скласти порівняльну таблицю глюкози і сахарози (склад, фізичні властивості, поширення в природі).                                                                                                  1,5 б

Завдання з відкритою відповіддю. Завдання 9 - 11 – по 2 б.

  1.  Дати назви речовинам, формули яких:

а) СН3 – СН2 – СН2 – СО – О – СН2 – СН2 – СН3;

б) СН3 – СН2 – СО – О – СН2 – СН2 – СН2 – СН2 – СН3;

в) СН3 – СО – О – СН2 – СН2 – СН2 – СН3;

г) Н – СО – О – СН2 – СН2 – СН3.

  1. Написати рівняння хімічних реакцій до схеми перетворень:

CH3OH → СО2 C6H12O6 C2H5OH → С2Н4.

  1. Обчислити об'єм вуглекислого газу, що виділиться при спиртовому бродінні 480 г глюкози з масовою часткою доміщок 6,25%.

II варіант

Вибрати одну правильну відповідь. Кожне завдання – 0,5 б.

  1. Виберіть речовини, що відносяться до класу естерів:

а) СН3СООС3Н7;     б) С2Н5СОН;

в) НСООН;      г) С3Н7ОН.

  1. Тип реакції, що характерний для вуглеводів:

а) гідроліз;       б) розклад;

в) окиснення;     г) заміщення.

  1. Виберіть формулу, що входить до складу рідких жирів:

а) С15Н31СООН;  б) С2Н5СООН;  в) С17Н35СООН; г) С17Н33СООН.

  1. Виберіть пару речовин, які утворюються в результаті гідролізу сахарози:

а) глюкоза та фруктоза;   б) глюкоза та мальтоза;

в) глюкоза та целюлоза;   г) глюкоза та лактоза.

  1. Вибрати функціональну групу, якої не має у глюкози:

а) гідроксильна;     б) альдегідна;

в) карбонільна;     г) правильної відповіді не має.

  1.  Мило утворюється із жирів під час реакції:

а) гідрування;     б) гідролізу;

в) дегідратації;     г) правильної відповіді не має.

  1. Установити відповідність сполукою і якісною реакцією на неї: 1,5 б

а) сахароза;    1. оцтова кислота;

б) целюлоза;   2. аміачний розчин арґентум(I) оксиду;

в) глюкоза;    3. купрум(II) гідроксид;

     4. розчин йоду;

     5. купрум(II) сульфат.

  1. Скласти порівняльну таблицю крохмалю і целюлози (склад, фізичні властивості, поширення в природі).                                                                                                  1,5 б

Завдання з відкритою відповіддю. Завдання 9 - 11 – по 2 б.

  1. Дати назви речовинам, формули яких:

а) СН3 – СО – О – СН2 – СН2 – СН3;

б) СН3 – СН2 – СН2 – СН2 – СО – О – СН2 – СН2 – СН3;

в) СН3 – СН2 – СО – О – СН3;

г) СН3 – СН2 – СН2 – СН2 – СО – О – СН2 – СН2 – СН2 – СН3.

  1. Написати рівняння хімічних реакцій до схеми перетворень:

CH3COHC2H5OHCH3COOHCH3COOC5H11 → С5Н11ОН.

  1. Обчислити масу пентанолу, що утвориться в результаті гідролізу 200 г пентилетаноату з масовою часткою домішок 2,5%.

III. Домашнє завдання

IV. Підбиття підсумків уроку

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Васадзе Олена
    Дякую. Робота сподобалась.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
doc
Пов’язані теми
Хімія, 10 клас, Розробки уроків
Додано
19 лютого 2019
Переглядів
13508
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку