Урок у 3 класі ЯДС на тему "Органи чуття"

Про матеріал
Конспект уроку ЯДС у 3 класі НУШ на тему " Органи чуття" з використанням інноваційних технологій
Перегляд файлу

Тема.ОРГАНИ ЧУТТЯ. 

Мета: розкрити першорядну роль органів людини, які дозволяють йому орієнтуватися в навколишньому світі; схарактеризувати функції очей, вух, носа, язика, шкіри; формувати вміння берегти органи чуття, прищеплювати санітарно-гігієнічні навички догляду за органами чуття; розвивати спостережливість, пам'ять і мовлення; виховувати охайність, відповідальність за своє здоров’я.

Обладнання: підручники, мультимедійний супровід, парфуми, картки

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.Ранкове  коло.

ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.

  • Яка зараз пора року?
  • Як змінюється природа з приходом весни?
  • Що відбувається з рослинами?
  • Які зміни відбуваються з приходом весни в житті звірів, птахів?
  • Які птахи вже повернулися з вирію?
  • Що ви можете сказати про весняний день?
  • Як змінюється висота сонця, температура повітря?
  • Підніміть руку ті, кому подобається весна. Чим вона вам подобається?
  • Які роботи весною виконують дорослі?
  1. Гра  « Так  чи  ні»

ІV. Актуалізація опорних знань. (Слайд 2)

  • Що ви бачите на екрані? (Лимон)
  • Який він за кольором?
  • Який він за формою?
  • Який лимон за розміром?
  • Який лимон на смак?
  • Що вам допомогло дізнатись, що лимон жовтий, овальний, невеликий? (Очі)
  • Який ваш орган допоміг вам дізнатися, що він кислий? (Язик)

 (Звучить музика)

  • Що ви чуєте? (Музика)
  • Який ваш орган допоміг вам почути цю музику? (Вуха)
  • Що я тримаю в руках? (Парфуми)
  • Навіщо їх використовують?
  • Який орган допомагає нам відчути запах? (Ніс)
  • Назвіть органи, що допомагають нам орієнтуватися в навколишньому світі.

(Очі. Ніс. Вуха. Язик)

  • Поміркуйте і скажіть, яким було б наше життя, якби ми не могли відчувати смаку їжі, чути чарівних звуків музики, вдихати аромати квітів, бачити своїх однокласників, маму, тата.
  • Яка ж роль відводиться нашим очам, вухам, носику, язику?

 

V. Оголошення теми та мети уроку. (Слайд 3)

  Всі перелічені вами органи називаються органами чуття. В людини є 5 органів чуття. Сьогодні ми будемо вивчати тему «Органи чуття. Гігієна органів чуття».

 

VІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Розповідь учителя про значення зору у пізнанні навколишнього світу.

(Слайд 4)

 

  • Для нормальної життєдіяльності та праці людина повинна орієнтуватися в навколишньому світі.
  • 90 % відомостей про світ людина отримує за допомогою зору, найважливішим органом якого є очі.
  • «Краще один раз побачити, ніж 100 разів почути», як ви розумієте це прислів’я ?
  • Чи може зіпсуватися зір?
  1. Формулювання правил збереження зору.
  • Щоб не втратити або не зіпсувати зір, що не можна робити?
  • Щоб покращити зір, що треба робити?
  1. Вправи, які сприяють покращенню зору.

а) Міцно замружте очі на 5 с , а потім на 5 с широко відкрийте. Повторіть ці дії 10 разів.

б) Протягом 1 хвилини швидко поморгайте.

в) Протягом 1 хвилини подивіться угору, вниз, праворуч, ліворуч, не повертаючи голови. Потім трохи пообертайте очима по колу.

г) Гімнастика для очей. (Слайд 5)

 

4.  Розповідь учителя про функції органів слуху. (Слайд 6)

  За допомогою слуху люди сприймають мову, набувають знання і уміння. Наші вуха вловлюють мільйони звуків. Одночасно ви можете чути шепіт подруги, гомін вулиці, музику, спів пташок і т. ін.

 

  • Поміркуйте, чи змогла б людина розмовляти аби не чула звуки.

5.Самостіне складання правил гігієни органів слуху.

6. Ніс – орган нюху. (Слайд 7)

 

Органом нюху людини є ніс. Носом ми не лише дихаємо, а й сприймаємо різні запахи.

7. Практична робота.

  • Уявіть, що ви не галявині, де багато троянд. Який настрій у вас буде?
  • Уявіть, що ви проходите  через смітник. Чи зміниться ваш настрій?
  • Який висновок ви можете зробити?

8. Правила збереження органа нюху.

− Чи бувало у вас так, що ви не здатні відчувати запахи?

  • Чому таке буває?
  • Що треба робити, щоб не захворіти?
  • Якщо захворіли, що треба робити?

9. Орган смаку – язик. (Слайд 8)

 

− Органом смаку є язик, котрий дає нам відомості про якісну чи погану їжу.

10. Гра «Впізнай за смаком»

(Цукор, хліб, цукерка)

11. Шкіра. (Слайд 9)

 

− Шкіра – зовнішній покрив тіла людини. Вона захищаєорганізм від пошкоджень і мікробів. Шкіра повинна бути завжди чистою. Приймати ванну необхідно раз на тиждень.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

  1. Робота за підручником. С.98
  2. в) Відповіді на запитання.

г) Висновки

− Очі, вуха, ніс, язик, шкіра – це органи чуття. Вони допомагають нам сприймати навколишній світ. Органи чуття треба берегти.

  1. Робота в парі.
  • Під кожним малюнком запишіть у стовпчик: назву органа чуття; що сприймає цей орган; яка гігієна догляду за цим органом.

http://www.terrawoman.ua/datas/img/d/1/hands01.jpghttp://otzyv-vrach.ru/wp-content/img/006.jpg http://drawanime.ru/img/arts/63/09.jpg http://o-samom-glavnom.tv/sites/default/files/img/nos.jpghttp://go4.imgsmail.ru/imgpreview?key=1eb6bf0abcb7d5c5&mb=imgdb_preview_805

VІІІ. Підсумок уроку.

  1. Відповіді на запитання.
  • Які органи чуття є в людини?
  • Яких правил треба додержуватися, щоб мати добрий зір?
  • Добрий слух?
  • Нюх?
  • Які смаки розрізняє людина?
  • Що відчуває людина за допомогою шкіри?
  1. Рефлексія.
  • Що  нового ви дізналися на уроці?
  • Що вам найбільше запам’яталося ?
  • Про що ви розкажете своїм друзям?

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Журавльова Валентина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Природничі науки, Розробки уроків
НУШ
Додано
21 жовтня 2021
Переглядів
2824
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку