Урок у 5 класі з теми "Основні об’єкти текстового документу. Програмне забезпечення для опрацювання текстів"

Про матеріал
Урок з інформатики у 5 класі. Учні повинні уміти мати уявлення про об’єкти текстового документа, програмні засоби для його створення.
Перегляд файлу

Тема: Інструктаж з БЖД. Основні об’єкти текстового документу. Програмне забезпечення для опрацювання текстів.

Мета уроку:

Формувати предметні компетентності: уявлення про текстовий документ, текстовий процесор, розглянути об’єкти текстового документа, послідовність операцій під час роботи в текстовому документі, поглибити вміння і навички роботи в середовищі текстового процесора

Розвивати ключові компетентності:

Вільне володіння державною мовою, громадянська та соціальні компетентності, інформаційно-комунікаційна компетентність, навчання впродовж життя.

Очікувані результати: учні повинні уміти мати уявлення про об’єкти текстового документа, програмні засоби для його створення.

Тип уроку:  формування ключових компетентностей

Хід уроку

І. Організаційний етап

Доброго ранку! Пропоную скласти «Формулу щастя» для нашого сьогоднішнього уроку із 3 слів:

МРІЯ, ПАЦЮВАТИ, ПОТРІБНО (яке слово повинно бути на першому місці, на другому та на третьому.

(Щоб здійснилася мрія потрібно працювати)

ІІ. Актуалізація опорних знань

Дайте відповіді на запитання (Кубик Блума)

  1. Назви об’єкти текстового документа
  2. Придумай: Що буде, якщо не буде текстових процесорів, а тільки текстові редактори
  3. Чому, важливо знати основні операції (дії) в текстовому документі?
  4. Запропонуй іншу назву для програми Word
  5. Поясни, чим редактор відрізняється від процесора
  6. Поділись з нами своїми міркуваннями чи важлива для тебе програма Word? Чи справдилися твої очікування від уроку?
  7. Поділись з нами, що тобі вдалося сьогодні на уроці?

ІІІ. Формулювання теми, мети й завдань уроку, мотивація навчальної діяльності:

Тема нашого уроку зашифрована в ребусі, давайте спробуємо його розгадати:

Ребус:

«Текстовий документ»

Людина у своїй роботі дуже часто використовує текстові дані – пише листи, друкує листівки та газети, готує звіти та довідки тощо. Учні в школі також пишуть статті до шкільної газети, звіти про спостереження за природою, твори, готують повідомлення тощо.

 

IV. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу

  1. Назвіть об’єкти текстового документа:

 

Текстовий документ — документ, який складається з текстових об'єктів (символів, слів, абзаців) та, можливо, інших об'єктів (таблиць, діаграм, малюнків, схем тощо).

 

Для створення та опрацювання текстових документів використовують спеціальні програми — текстові процесори та текстові редактори.

Текстовий редактор – спеціальна програма для опрацювання документів, які містять лише звичайний текст.

Текстовий процесор – спеціальна програма для опрацювання текстових документів, які містять не лише текст, а й графічні об’єкти.

У середовищі текстового процесора над текстовим документом та його об'єктами можна виконувати такі операції:

  •                 введення тексту
  •                 редагування тексту
  •                 форматування тексту
  •                 вставляння об'єктів
  •                 друкування документа
  •                 робота з файлами

Під час роботи з текстовим документом доцільно дотримуватися такої послідовності операцій:

Створення документа – Уведення тексту – Редагування тексту – Форматування тексту – Збереження документа (підр. стор. 100)

Знайомство з програмою Microsoft Word:

  1.               запуск програми
  2.               основні елементи вікна програми Microsoft Word (робота з карткою)

 

V. Вправа  для зняття напруги

1. Зробити кілька глибоких вдихів і видихів. Потягнутися на стільці, зігнувши руки на потилиці, відхиляючи голову назад і випростовуючи плечі. Повторити 5 разів.

2. Зробити нахили і повороти голови. Повторити 5 разів.

VI. Виконання практичної роботи.

  1.     Повторення правил роботи за комп’ютером  Гра «так» «ні». Пропоную відповідати англійською.
  2.     Безпечна відстань від очей до екрана монітора – 50 см.(Так – True)
  3.     Можна торкатися проводів живлення, розеток, задньої панелі системного блока чи монітора?(Ні – False).
  4.     Робоче місце має бути чистим.(Так – True).
  5.     Руки повинні бути чистими і сухими?(Так – True).
  6.     На робоче місце можна приносити їжу та напої?(Ні – False).
  7.     Час безперервної роботи за комп’ютером має перевищувати 15 хв?(Ні – False).
  8.     При виникненні незвичайної ситуації з комп’ютером негайно повідом учителя (Так – True).
  9.     Можна вмикати та вимикати комп’ютери без дозволу вчителя.(Ні – False).

Пам’ятайте! Якщо не дотримувати правил техніки безпеки та поведінки, робота за комп’ютером може завдати шкоди вашому здоров’ю.

2. Практична робота

Підручник стор. 103 (Працюємо за комп’ютером)

VІІ. Підсумки уроку

Для чого призначені текстові процесори? Чим вони відрізняються від текстового редактора?

Які операції над текстом можна виконувати в текстовому процесорі? Якої послідовності дій слід дотримуватися під час роботи в текстовому документі.

Які існують способи запуску текстового процесора?

Для чого ви можете використовувати текстовий процесор у навчанні?

Що, на вашу думку, розуміють під терміном «безпаперові технології»?

Рефлексія

  • Я задоволений своєю роботою на уроці
  •  Добре працював, але вмію ще краще
  • Я погано працював, і я не задоволений собою

Оцінювання знань та вмінь учнів.

ІХ. Домашнє завдання Опрацювати с.99-102, виконати вправу 8 с. 105

docx
Додано
21 лютого 2023
Переглядів
372
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку