Урок у 6 класі "Легка атлетика"

Про матеріал
Матеріал містить розробку плану-конспекту уроку фізичної культури у 6 класі з модулю ""Легка атлетика"
Перегляд файлу

6 клас

Модуль: ЛЕГКА АТЛЕТИКА

Завдання.      1. Продовжити  вивчення  техніки стартового розбігу

                        Оцінити біг на 60 м..

                      2. Продовжити вивчення техніки відштовхування в стрибках у довжину.

Мета : формувати свідоме ставлення до занять фізичною культурою та спортом; удосконалювати спортивну майстерність за допомогою складання нормативів ;виховувати дитину консультанта.

Місце проведення: спортивний майданчик.

                                                                  Хід уроку

І. ПІДГОТОВЧА ЧАСТИНА

    Шикування в шеренгу, рапорт, привітання, повідомлення завдань уроку. Вимірювання ЧСС за 10 сек.. Ходьба з різним положенням рук. Рівномірний біг до 1.5 хв. Ходьба. Перешикування в колону по два.                        

Комплекс ЗРВ : 1. В.П.- о.с.  1 - піднятись на носки руки вверх; 2- в. п. Повторити 6-8р.

 2. В.п.- о.с. 1 - руки в сторони; 2-3 пружинні рухи вперед; 4- в. п.  Повторити 6-8р.

3. В.п.- о.с. – упор присівши на правій нозі, ліву в сторону на носок, руки на пояс. 1-2 -перенесення тяжіння тіла ліву ногу; 3-4- перенесення тяжіння тіла на праву ногу . Повторити 6-8р.

4. В.п. – о.с. 1-присісти , руки вперед; 2- в.п. . Повторити 8-10 р.

5. В.п. – о.с. 1-поворот праворуч, руки в сторони; 2- в.п.; 3-4- поворот ліворуч руки в сторони. Повторити 6-8р..

6. В.п.- випад павою вперед ,руки на пояс . На кожен рахунок зміна положення ніг стрибком. Повторити 8-10 р.

Повільний біг 10-15 сек. Спеціальні бігові вправи – біг з високим підніманням стегна-2х 25; стрибки з ноги на ногу -2х20; прискорення -2х30-40 м.

 ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1.  Продовжити  вивчення  техніки стартового розбігу . Оцінити біг на 60 м..

а) біг з низького старту  по відміткам з поступовим розгинанням тулуба до кінця стартового розбігу – 3-4 х 40-50 м.;

б )біг 60 м. на результат -2-3 р.

2. Продовжити вивчення техніки відштовхування в стрибках у довжину.

а )стрибки  в кроці , відштовхування в повільному бігу через один - два шага на третій -2-3 х 20м.;

 б) стрибки в довжину з невеликого кроку , відштовхнувшись  від лави, тумбочки, підкидного містка -4-5 р.;

 в) стрибки у довжину з прискореного розбігу (7-9 бігових шагів), відштовхуватись від планки -3-4 р.

 г) те ж саме з повного розбігу -3-4 разів.              

1.Зустрічна естафета

Учнів розподіляють на дві команди, учасники кожної з них, розрахувавшись на перший-другий, у свою чергу діляться на дві частини. Перші номери кожної команди шикуються в колони і стають за позначеною лінією. На відстані 15-20 м від неї креслять другу лінію, за якою проти колони своїх партнерів стають другі номери.

За сигналом (голосом або свистком) гравці, які стоять першими в колоні №1, біжать до другої половини своєї команди, передають колоні №2 естафетну паличку і стають у її кінець. Другі номери, діставши паличку, біжать до перших номерів, передають їм естафетну паличку і т.д.

Виграє команда, яка раніше виконає завдання, тобто перші номери якої стануть на місця других номерів, і навпаки.

Кожен гравець перед тим, як віддати паличку, має перетнути накреслену лінію.

2.Зустрічна естафета з перешкодами

Розділити гравців на дві частини (вони шикуються в колону одна проти одної на відстані 10-15 м). Правила проведення естафети такі ж, як і попередньої.

Варіанти естафети:

а) змагання проводяться на лавах і дітям потрібно пробігти з одного кінця в інший;

б) учні мають пролізти через гімнастичний обруч (обручі);

в) діти перестрибують через натягнуту резинку;

г) стрибають через скакалку (пробігають пів дистанції, беруть скакалку, що лежить на підлозі, роблять 5-10 стрибків і біжать далі).

Вказівки до гри. Гравець повинен обов’язково подолати всі перешкоди.                            

ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА

 Повільний біг 1 хв. Вправи на відновлення дихання. Підведення підсумків уроку.

 Домашнє завдання: біг у повільному темпі 4-6хв.; згинання та розгинання рук в упорі лежачи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 клас

План-конспект уроку

Тема: Низький старт. Техніка виходу зі старту.

Завдання уроку: 1. Навчити техніки низького старту.

                           2. Удосконалення техніки виходу зі старту.

                           3. Сприяти розвитку швидкості.

Місце проведення: спортивний майданчик.

Матеріально-технічне забезпечення: секундомір, фішки, свисток.

Частина уроку

Зміст уроку

Дозування навантаження

Методичні та організаційні вказівки

 

 

П

І

Д

Г

О

Т

О

В

Ч

А

 

 

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

 

 

 

 

П

І

Д

Г

О

Т

О

В

Ч

А

 

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

 

1. Шикування, рапорт чергового.

2. Повідомлення завдань уроку.

3. Розповідь про техніку безпеки.

4.Теоретичні запитання.

5. Вимірювання ЧСС.

6. Повторення команд «Право-руч!», «Ліво-руч!», «Кру-гом».

7. Перешикування з однієї шеренги у дві, три.

8. Ходьба:

Ø Звичайна;

Ø На носках, руки вгору;

Ø На п’ятках, руки за головою;

Ø На зовнішній частині стопи

Ø На внутрішній частині стопи

Ø Нахили тулуба на кожен крок;

Ø Відведення рук на кожен крок від грудей;

Ø Права рука вгорі, ліва внизу на кожен крок відведення рук і зміна їх;

Ø Руки до плечей на кожен крок кругові рухи руками

Ø Випадами.

9. Біг:

Ø Піднімання стегна;

Ø Закидання гомілки;

Ø З виносом прямих ніг;

Ø Стрибками вгору (з ноги на ногу);

Ø Стрибками «в кроці»;

Ø Приставним кроком;

Ø Схресним кроком;

Ø Стрибками на лівій, правій нозі;

Ø Ходьба в присяді;

Ø Стрибками в присяді;

Ø Прискорення.

Ø  

10. Вимірювання ЧСС.

1 хв.

30 с.

30 с.

1 хв.

10 с.

1 хв.

1 хв.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

 

20 с.

 

 

20 с.

 

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

20 с.

10 с.

Всі стоять по команді «струнко».

 

Діти уважно слухають.

Відповідають всі діти

Діти стоять тихо

Виконання обов’язкове

Виконання обов’язкове

 

Руки прямі

 

Тулуб не нахиляємо вперед

Руки в замок за головою

 

 

Торкання носочків

 

Тулуб прямий

 

Руки прямі

 

 

 

 

 

 

Якнайширший крок

 

Руки за спиною

 

Ноги прямі

Якнайвище

 

Руки на поясі

 

Руки за головою

 

 

 

 

Якнайшвидше пробігти

Виконання обов’язкове

 

 

 

О

С

Н

О

В

Н

А

 

 

 

Ч

А

С

Т

И

Н

А

 

1.Навчити техніки низького старту:

Ø Максимальна швидкість бігу на місці;

Ø Правильність тримання рук і тулуба під час низького старту;

Ø Демонстрація вчителем.

2. Удосконалення техніки виходу зі старту:

Ø Демонстрація вчителем;

Ø Правильність тримання рук, тулуба, голови під час виходу зі старту.

3. Сприяти розвитку швидкості:

Ø Естафети;

Ø Біг на швидкість по прямій;

Ø Передача естафетної палички в бігу;

 

 

 

Ø Техніка бігу по прямій.

 

 

4 р.

 

4 р.

 

 

1 р.

 

 

1 р.

4 р.

 

 

 

 

2 р.

 

2 р.

 

 

 

 

2 р.

 

 

Виконують всі діти

Виконання обов’язкове

 

 

Виконання обов’язкове

 

Якнайшвидше пробігти по доріжці

 

 

Правильність роботи рук та ніг під час бігу

 

Заключна

 

частина

1.Дихальні вправи на розслаблення та розтягування.

2. Підсумок уроку, нагадування про домашнє завдання.

3. Виставлення оцінок.

4. Організований вихід з спортивного майданчика.

 

 

2 – 3 хв.

Оцінити рівень вирішення завдань уроку

 

 

Прибирання місця занять за допомогою учнів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 квітня 2020
Переглядів
582
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку