Відкритий урок
з алгебри 7 клас
на тему:
«Узагальнюючий урок з теми «Функція».»
Підготувала і провела
вчитель математики
П’ятніцька Тетяна Леонідівна
Тема. Узагальнюючий урок з теми «Функція».
Мета: повторити, систематизувати та узагальнити матеріал з теми «Функція», продовжити формувати вміння та навички застосовувати знання з теми до розв’язування стандартних та нестандартних задач;
Розвивати логічне мислення; формувати комунікативні компетенції.
Виховувати любов до математики.
Хід уроку
І. Організаційний етап.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Ми закінчили вивчення теми «Функція» і на цьому уроці спробуємо узагальнити та систематизувати набуті знання та застосовувати їх до розв’язування задач.
Кожен із вас отримує оцінний лист, на якому ви будете фіксувати результати своєї роботи.
№
|
Вид роботи
|
Самооцінювання
|
1
|
Бліцопитування
|
|
2
|
Вільний мікрофон
|
|
3
|
Мозковий штурм
|
|
Всього
|
|
ІІІ. Перевірка домашнього завдання.
Обведіть кружечком номери правильних тверджень
-
Якщо у = 3х – 2, то у(-2) = 4.
-
Значення х = 5, якщо функція задається формулою у = 2х + 1, у = 11.
-
Областю визначення функції у = -2х – 5 є всі числа.
-
Графік функції у = х2 – 1 проходить через точку з координатами (-1; -2).
-
Функція задана формулою у = є прямою пропорційністю.
-
Графік функції у = -3х проходить через початок координат.
-
Графік функції у = -1 паралельна осі у.
-
Функція у = -3х +6 не є лінійною.
-
Функції у = 5 – 2х та у = 2х – 3 набувають рівних значень при х = 2.
-
Графік функції у = х – 3 перетинає вісь абсцис у точці (3; 0).
-
Графік функції у = х – 3 перетинає вісь ординат у точці (0; 3).
-
Графіком функції у = 0 є вісь абсцис.
Відповіді: 2, 3, 6, 9, 10, 12.
ІV. Узагальнення та систематизація знань.
За кожну правильну відповідь ви будете отримувати смайлик. Потім ми оцінимо, як ви засвоїли теоретичний матеріал.
-
Що таке функціональна залежність?
-
Що називають функцією?
-
Як називають змінну х та у?
-
Як читають запис у = f(х)?
-
Що називають значенням функції?
-
Що означає запис f(1) = 2?
-
Що таке Область визначення функції?
-
Що таке Область значень функції?
-
Як можна задавати функцію?
-
Що таке графік функції?
-
Що потрібно зробити, щоб побудувати графік функції?
-
Чи будь яка лінія може задавати функцію?
-
Скільки спільних точок із графіком функції може мати будь-яка пряма,
перпендикулярна до осі абсцис?
-
Як визначити чи належить точка графіку функції?
-
Яка функція називається зростаючою?
-
Яка функція називається спадною?
-
Яка функція називається лінійною?
-
Властивості лінійної функції.
-
Що називається прямою пропорційністю?
-
Що є графіком прямої пропорційності?
-
Властивості прямої пропорційності.
-
Що є графіком функції у = b?
-
Графіком якої функції є вісь абсцис?
V. Узагальнення та систематизація вмінь та навичок.
Учня отримують завдання двох варіантів .
Після виконання учні отримують аркуші з розв’язками і звіряють самостійно виставляючи собі бали. Максимальна кількість балів – 6.
Варіант 1.
-
Побудуйте графік функції у = - 2х + 3.
-
Функцію задано формулою у = 0,5х – 3. Визначте:
а) значення функції, якщо х = 4;
б) значення аргумента, якщо у = 5.
-
Знайдіть координати точк перетину графіка функції у = - 3х + 5 з осями координат.
-
При якому значенні х точка С(х; 1) належить графіку функції у = ?
-
Знайдіть область визначення функції
у =
|
Варіант 2.
-
Побудуйте графік функції у = 2х - 3.
-
Функцію задано формулою у = 5х – 3. Визначте:
а) значення функції, якщо х = 2;
б) значення аргумента, якщо у = 7.
-
Знайдіть координати точк перетину графіка функції у = 5х - 3 з осями координат.
-
При якому значенні х точка А(х; 1) належить графіку функції у = ?
-
Знайдіть область визначення функції у =
|
Додаткове завдання.
Побудуйте графік функції у = |х| - х.
VІ. Домашнє завдання. Виконати тестові завдання с. 185.