Тема. Контрольний твір за творчістю вивчених письменників
Мета: перевірити знання учнів за змістом прочитаних творів; розвивати вміння письмово висловлювати думки, критично мислити; виховувати пошану до слова, до особистості.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація набутих знань учнів
-
Яку роль відіграють звичаї та обряди в житті людей?
-
Який саме сенс хотів донести до нас Григорій Сковорода своїми афоризмами?
-
На вашу думку, чи відіграє Біблія важливе значення в житті людей?
-
Що важливіше в житті: кохання чи гроші та статус?
-
Якою ви собі уявляєте справжню українську жінку? З ким вона у вас асоціюється?...
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку
ІV. Підготовка до написання твору
Опрацювання пам’ятки щодо написання твору
-
Обрати тему, яка цікавить
-
Обдумати тему та обсяг охопленого нею матеріалу
-
Визначити основну думку
-
Скласти план, стисло формулюючи думку кожного пункту
-
Слідкувати за чіткою побудовою твору (вступ, основна частина, висновок)
-
Власні думки висловлювати послідовно, наводячи приклади з тексту або цитати
-
Стежити за грамотністю мови, за зв’язком частин твору
-
Висловлювати власне ставлення до написаного, робити висновки, узагальнення
-
Уникати докладного переказу тексту прочитаного твору
-
Наприкінці твору зробити загальний висновок, зазначити актуальність теми у сьогоденні
Теми для написання твору:
-
Чому слід зберігати звичаї і традиції свого народу? (за творами УНТ)
-
«Коли не зможу нічим любій Вітчизні прислужитись, в усякому разі з усієї сили намагатимуся нікому ні в чому не шкодити» (афоризм Г.Сковороди)
-
Значення Біблії в житті людини
-
Кохання – це насолода чи страждання? («Наталка Полтавка» І.Котляревського)
-
Ярославна як втілення справжньої української жінки («Слово о полку Ігоревім»)
-
Український світ в «Енеїді» І.Котляревського
-
Роль пісні в п’єсі «Наталка Полтавка» І.Котляревського
V. Написання учнями контрольного твору за обраною темою
VІ. Підведення підсумків уроку
VІІ. Домашнє завдання