Укр. мова 2 клас
Тема: Будова тексту.
Мета: дати учням уявлення про будову тексту, його частини; розвивати вміння виділяти в тексті зачин, основну частину, кінцівку, абзаци; розвивати мовлення учнів; поповнювати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до природи.
Укр. мова 2 клас
Тема: Будова тексту.
Мета: дати учням уявлення про будову тексту, його частини; розвивати вміння виділяти в тексті зачин, основну частину, кінцівку, абзаци; розвивати мовлення учнів; поповнювати словниковий запас; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.Перевірка домашнього завдання (с. 81, вправа 212)
— Поясніть, як ви розумієте записані прислів'я.
— Розкажіть свої прислів'я, загадки про книгу.
2 Робота над загадкою
Навесні веселять, влітку холодять,
восени годують, взимку гріють.
Ще повітря очищають,
вдень від спеки захищають ,
ще й від вітру в час негоди,
й є частинкою природи. ( дерева)
— З якого звука починається слово-відгадка? ([д])
3. Каліграфічна хвилинка
Написання букви Дд.
4. Самостійна робота
- Де найчастіше ми можемо побачити велику кількість дерев?
- Які дерева ростуть у саду?
- Які тварини живуть у лісі?
І – варіант
- Розташуйте назви у алфавітному порядку.
ІІ – варіант
- Які слова не можна поділити для переносу? Чому?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні ми будемо спостерігати за тим, як будується текст, з яких частин він складається.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя
— Текст — немов будинок. Він має свій початок. Будинок починають будувати з фундаменту. Текст починають будувати з одного чи кількох речень, що становлять його початок, або зачин. У зачині коротко повідомляється те, про що йтиметься в тексті.
Далі у будинку зводять стіни, у тексті — складають основну частину. З неї ми дізнаємося про основне, головне, про що хотів повідомити автор у тексті.
Будинок завершується дахом. І в текстах має бути висновок. Це кінцівка тексту.
2. Фізкультхвилинка
3. Ознайомлення з правилом (с. 82)
4. Робота над загадкою.
Виконання звуко-буквеного аналізу слова їжак
5.Моделювання тексту з окремих речень
Я торкнула її ногою. Я йшла лісом і збирала кольорові
листочки. Біля мене заворушилася висока травичка. Та це ж їжачок!
3 них їжачок зробить м 'яку постіль на зиму. Він збирає осінні листочки.
- Розташуйте речення так,щоб вийшов текст.
5 .ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УСВІДОМЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
— Отже, з яких частин складається текст?
— Доберіть заголовок до прочитаного тексту.
6. Ознайомлення з поняттям «абзац»
— Зверніть увагу на те, що кожна частина тексту пишеться з нового рядка. Це — абзац.
— Скільки в тексті частин? (3) Скільки буде абзаців? (Теж 3.)
7. Робота з деформованими реченнями.
V. Підбиття підсумків.
— З яких частин складається текст?
— Як виділяється кожна частина тексту на письмі?
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С. 83, вправа 215, вивчити правило (с. 82).