Дата: Урок № Клас 8
Тема: Карта Україна. Рослинність і тваринний світ України. Seven Wonders of Ukraine
Тип уроку: Бінарний (географія - англійська мова)
Мета.
Обладнання. Фізична карта України, політична карта України, мультимедійна дошка, проектор, ноутбук, презентації, атласи, карта рослинності та тваринного світу України, карта природних зон України, малюнки та фотографії типових видів рослинності на межі зникнення, представників тваринного світу України, Червона книга України, зображення семи чудес України.
Очікувані результати: учні навчаться
Хід уроку
І Вступне слово (Вчитель англійської мови)
Good morning dear friends! We are glad to see you!
Today we have an unusual lesson: English and Geography together. That’s why you can see two teachers today. Welcome to our lesson.
We are going to speak about our Motherland today. The topic of our lesson is “At the map of Ukraine”
We suppose you will be active participants of our talk, and our meeting will be interesting and useful.
II Вступне слово (Вчитель географії)
Доброго дня всім присутнім. Сьогодні у нас бінарний урок з англійської мови та географії.
Методичний прийом «Тест-контроль»
1. Визначте серед ґрунтів України ті, які мають найбільшу родючість:
А Чорноземи. Б Сірі-лісові ґрунти.
В Дерново-підзолисті ґрунти. Г Каштанові.
2. Установіть, які ґрунти переважають у сухих приазовських і причорноморських степах.
А Дерново-підзолисті. Б Сірі лісові.
В Чорноземи звичайні. Г Каштанові та темно-каштанові.
3. Визначте, які ґрунти характерні для південного степу.
А Чорноземи. Б Каштанові.
В Сіроземи. Г Сірі лісові.
4. З’ясуйте типові ґрунти Українського Полісся.
А Чорноземи лучні. Б Сірі лісові.
В Дерново-підзолисті. Г Бурі лісові.
5. Визначте, на чому сформувалися чорноземи в Україні.
А На лісових суглинках. Б На пісках.
В На вапняках. Г На супісках.
II. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності
Тема уроку «Україна» Мета уроку. Оволодіти знаннями про особливості географічного положення, природних умов і ресурсів, населення та господарства України, а також розширити свої знання з англійської мови.
1 Dear pupils let`s recollect the important information about Ukraine. I propose you to play the game “Bankrupt”.
The game is called Bankrupt. Collect the vocabulary flashcards you aim to revise, and stick behind them cards showing an amount of money, like Us$500, Us$ 100 and so on. One or two of them should say BANKRUPT and another DONATION. Stick the flashcards on the board. Divide the class into two groups. Students take turns to choose one of the flashcards, say the item on them, or a sentence using that word, as you prefer. If they say it right they gain the amount of money at the back. If it says Bankrupt, you erase the money they had won, and if it says Donation, that team donates all their money to the other group.
Look at the blackboard. There are 10 cards with the questions. You can earn money for team if you answer the question. If you choose card BANKRUPT your team lose the money. Win game the team which earn bigger amount of money.
You can earn money, amount of money, lose money
Ukraine is situated in the center of Europe.
It borders on Russia, Moldova, Romania, Hungary, Slovakia, Poland and Belarus.
Ukraine is washed by the Black Seas and the Sea of Azov in the south.
There are Carpathian Mountains in the west of Ukraine. There are Crimean Mountains in the south of Ukraine.
Ukraine has over 131 rivers. The largest rivers are the Dnipro, the Dniester, the Danube, the Southern Buh, the Siverskiy Donets and the Tysa.
Central and Southern Ukraine is steppes. Northern and Western Ukraine are hilly, forested areas.
The main territory of Ukraine is flat, but 5 % of it make up mountains.
The climate of Ukraine is moderate continental.
Розповідь учителя
Щедро нагородила природа Українську землю рослинами. Рослинні угруповання утворюють багатокольоровий вінок флори України. Це і недоторкані ліси Полісся та зелених Карпат, діброви Поділля і представники кримських субтропіків, різнотравні килими дніпровських луків та причорноморських степів. В Україні налічують понад 44 тис. видів тварин, серед них понад 1000 — найпростіших і плоских червів, близько 39 000 членистоногих, понад 270 риб, близько 350 птахів та понад 100 ссавців. Геологічна історія та господарська діяльність людини упродовж тривалого періоду освоєння території значно вплинула на видовий склад тваринного світу, спричинила видові та чисельні зміни й навіть зникнення певних видів.
За картою атласу визначте:
2.Методичний прийом «Географічна лабораторія»
Робота в групах. Групам необхідно за 5 хвилин, користуючись текстом підручника і тематичними картами схарактеризувати рослинність та тваринний світ України. Дані записують у таблицю.
Таблиця
Характеристика поширення в Україні рослинних угруповань
Рослинні угруповання |
Типи рослинності |
Основні види рослин |
Район поширення |
Лісові |
Соснові, мішані ліси, листяні ліси, букові,субтропічні
|
Сосна дуб,граб, липа, клен,ясен, бук, явір, вільха,ялівець, самшит, лавр,кипарис, магнолія, платан, віялова пальма, |
Полісся, Лісостеп, Передкарпаття, Пн. передгір’ях Криму, Південний берег Криму |
Степові |
|
|
|
Лучні |
|
|
|
Болотні |
|
|
|
Тваринний світ |
Основні види тварин |
Район поширення |
Лісів |
Дика свиня, білка, борсук, кріт,олень благородний, рись, дикий кіт, бурий ведмідь, лось. Птахи: тетерук, рябчик, глухар,лелека чорний. Водойми: бобер, дика качка, чапля, лелека білий. |
Полісся, Західна Україна, Карпати |
Степів |
|
|
Лісостепу |
|
|
Гірського Криму |
|
|
Азово-Чорноморського узбережжя |
|
|
Прісні та морські водойми |
|
|
Фізкультхвилинка.
Up, down, up, down
(Піднімаємо та опускаємо руки)
Which is the way to Kyiv town?
(Крокуємо на місті)
Where? Where?
(Повороти в сторони.)
Up in the air,
(Дивимося вгору.)
Close your eyes
(Закриваємо очі руками.)
And you are there!
(Розводимо руки в сторони.)
Розповідь учителя
(виступи учнів).
Перегляд відеофрагменту «Рослинність та тваринний світ України».
2 Your home task was to prepare information about Seven Wonders of Ukraine. Please, talk about it.
Вчитель: Well done! Thank you. Answer on my questions: Have you ever been in these places? Would you like to visit Khortysia Island?
VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
3 Lets work with textbook. Please, open yours books on the page number 145, Ex. 3
4 Grammar. Let`s recollect grammar rules in what case we use THE with Geographical Names.
Учні: без артикля вживаються назви материків, країн, міст, гірських вершин. Із артиклем вживаємо назви гірських хребтів, океанів, морів, річок, сторін світу.
Writing Ex 5, page 146
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
Учні висловлюють свою думку. Що я дізналась (вся) з сьогоднішнього уроку.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати § 34-35 підручника.
2. Знайти, які види лікарських рослин поширені в нашій місцевості.
3. Дослідження. Рослини і тварини, які походять з інших материків.