Українська мова — державна
мова України
Мета: ознайомити учнів із підручником «Українська мова»;
поглиблювати знання школярів про українську мову;
сприяти формуванню національної свідомості третьокласників;
розвивати увагу, пам’ять, логічне мислення;
виховувати любов до рідної мови, повагу до державних символів.
Хід уроку
І.Організаційний момент.
Продзвенів уже дзвінок,
починається урок.
Приготуйте без мороки
Все, що треба до уроку.
Книжку, зошит, ручку, олівці.
Приготувались?
Молодці!
II. Мотивація навчальної діяльності.
III. Повідомлення теми і завдань уроку.
— Відновіть і запишіть речення.
Українськамова — державнамоваУкраїни.
— Перевірте за підручником (с. 6).
— Сьогодні ми поговоримо про державну мову України.
IV. Відтворення теоретичних відомостей, застосування яких буде потрібне на уроці.
• Читання учнями тексту про Україну (с. 6 підручника).
— Поясни, як ти його розумієш.
— Що є найдорожчим для кожної людини? Чому?
— Запам’ятай! Державною мовою України є українська мова. • Словникова робота.
— Україна — моя Батьківщина. Державною мовою України є українська мова.
• Фізкультхвилинка.
• Прочитай, як називають українську мову. Вибери кілька ознак, які ти хочеш пояснити другу в парі (с. 6 завдання № 1)
Запиши п’ять словосполучень про мову, користуючись зразком.
• Спиши (завдання № 2 с. 7)
• Запиши прислів’я про українську мову (вправа № 3 с. 7)
V. Закріплення та осмислення вивченого.
• Гра «Мікрофон».
• Мовна гра «Закінчи речення» (робота парами). Державна мова України — … Державна мова Росії — … Державна мова Білорусії — …
• Завдання на картках. Прочитай речення. Пригадай правила вживання великої букви. Підкресли географічні назви. Поясни, що вони означають. Запам’ятай їхнє написання.
Україна — європейська держава. Центр Європи міститься на території України в Закарпатській області поблизу селища Ділове між містами Тячів і Рахів.
VI. Підсумок уроку.
— Назвіть тему нашого уроку.
— Прочитайте. Вилучіть «зайве» слово. Обґрунтуйте свою відповідь. українська російська англійська білоруська
VII. Домашнє завдання.
Виконати вправу 4, с. 7 підручника.