Урок: Українська мова
Тема: Пишу записку і
СМС-повідомлення
Клас: 3
Підготувала:
вчитель початкових класів
Морозова
Вікторія Петрівна
Тема: Пишу записку і СМС-повідомлення.
Мета:
Обладнання:
Тип уроку: урок формування практичних умінь і навичок.
Методи та прийоми:
словесні – пояснення, робота з підручником;
наочні – схеми, демонстраційний матеріал;
практичні – навчальні та ігрові вправи.
Форми роботи: фронтальна, колективна, індивідуальна.
Міжпредметні зв'язки: інформатика.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Емоційне налаштування. Підготовка робочих місць.
2. Організація класу. Привітання.
Вчитель: Любі діти, до нас сьогодні завітало багато гостей. Давайте привітаймося з ними.
Діти: Доброго ранку, тому, хто ліворуч!
Доброго ранку, тому, хто праворуч!
Доброго ранку, всім!
Ми – одна сім’я!
3. Повторення правил сидіння за партою під час письма. Робота в зошитах.
1) Запис числа, класної роботи.
2) Хвилинка каліграфічного письма (за індивідуальними зразками у зошитах).
Урок продовжимо без зупинки
з каліграфічної хвилинки.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Повідомлення теми уроку.
1.Робота за підручником с.74.
Вправа 1. Прочитайте діалог, розмову мами і сина в особах.
Вправа 2. Поясни, які орфограми пропущено у виділених словах. Запиши їх, дібравши перевірні слова.
хв…лююся – хвиля
п..сати - писар
2.Гімнастика для очей (намалювати оченятами в повітрі
по 2 фігурки , , ).
3.Повідомлення теми і завдань уроку.
— Пригадайте, коли ми звертаємось до написання записки?
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися правильно складати записку та смс-повідомлення.
ІІІ. Сприймання і усвідомлення учнями нового навчального матеріалу.
1)Бесіда за темою. Робота за підручником.
- З чого починається записка? З чого складається? Для чого потрібна?
Висновок: записка складається зі звернення, повідомлення або прохання і підпису автора записки.
(на дошці схематичне зображення утворення записки).
2)Осмислення нових знань у процесі практичної діяльності:
Вправа 4. Прочитай записки друзів. Поясни, що вони пропустили.
Висновок: у першій записці пропущено – підпис,
у другій – пропущене звертання,
у третій – пропущені звертання і підпис.
Вправа 5. Кому ці записки можуть адресуватися? Запиши записку адресовану бабусі, вставивши пропущене слово.
Пам’ятайте!
Звертання може складатися з одного або декількох слів.
Звертання виділяється на письмі комами або знаком оклику.
Пам’ятаємо про вживання ввічливих слів.
3)Фізкультхвилинка «Райдуга» (музична).
4) Міжпредметні зв'язки: інформатика.
Вправа 6. Дай відповіді на запитання Ґаджика.
(висловлювання дітей)
5)Колективна робота.
Вправа 8. Прочитай повідомлення Гаджика. Допоможи йому.
Проблемна ситуація: діти, що у смс-повідомленні забув дописати Гаджик? Хто допоможе Гаджикові пригадати правило попереднього нашого уроку?
Завдання: Добери перевірні слова до поданих і запиши їх парами. Підкажіть Гаджику яку букву (е чи и) треба писати в словах:
Ч..тає, т..мніє, с..ніє, в..дніється, д..вувати, зам..рзати.
(Перевірка: читанка, темно, синє, видно, диво, мерзне)
Гра «Коректор» (взаємоперевірка виконаної роботи, діти користуються простим олівцем, якщо сусід допустив помилку, виправляють).
6)Цікавинка.
Вправа 9-10. Прочитай текст. Чому посміхнувся тато? У яких випадках пишуть записку? А у яких надсилають смс-повідомлення?
ІІІ. Заключна частина.
Вправа 11. Напишіть, що зручніше вам писати – записку чи смс-повідомлення. Поясніть коротко чому?
З чого складається записка?
Для чого потрібна записка?
Як часто ви пишете записки своїм батькам?
3.Рефлексія «Незакінчене речення».
— Діти, ви виконали всі завдання. Які враження у вас від нашого уроку?
— Найбільше на уроці мені сподобалося….
— На уроці я дізнався…..
— Тепер я обов’язково….
4.Вербальне оцінювання роботи учнів на уроці (самооцінювання).
— Урок закінчено, дякую всім за роботу на уроці.
1