Урок української мови "Барвистий вінок України"

Про матеріал

Пропонована розробка уроку спрямована на систематизацію та узагальнення знань про частини мови, містить завдання для дітей, виконання яких пов'язані з роботою за комп'ютером.

Перегляд файлу

Козельщинська ЗОШ

 

 

 

 

 

Інтегрований урок (українська мова,

інформатика)

« Барвистий вінок України»

 

                                                          Підготувала вчитель

                                                           початкових класів

                                                           Козельщинської ЗОШ

                                                           Абросімова Л.П.

 

 

 

 

 

Тема уроку:      «Барвистий вінок України».

                                Зінтегровані теми: Частини мови.

                                Закріплення. Робота з компютерними

                                 програмами.

Мета уроку:       систематизувати й узагальнити знання

                                  учнів; розвивати та удосконалювати набуті   

                                  вміння й навички, аналітичне та логічне

                                  мислення;

                                  виховувати    любов до рідної мови.

 

                 Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Мотивація навчальної діяльності.

         Мов багато є на світі.

         Всі вони – неначе квіти.

         Кожна квітка запашна,

         Якщо сонце пє сповна.

         І народи процвітають,

         Коли квіти ці плекають.

Українська мова – мова нашого народу, мова тата і мами,

бабусі й дідуся. Неможливо любити Україну, свій народ без

знань про рідну мову. Сьогодні на уроці ми перевіримо наскільки добре ми знаємо мову, чого навчилися. Оскільки

на вулиці весна, все цвіте і буяє, то й наш урок ми повяжемо з квітучим символом України – барвистим віночком.

  1. Перегляд учнівської презентації «Український віночок». Квіти – обереги.
  2. Закріплення і систематизація знань учнів.
  • Отож, давайте і ми сплетемо свій віночок. Щоб вплести квітку, треба виконати її завдання.
  1. Завдання кульбабки.
  • Перша квітка схожа на сонечко. Вона піднімає свою голівку з першими його променями. Яка це квітка?
  • Українська мова – багата мова. Одні слова називають предмети, другі – ознаки цих предметів, інші – описують дії предметів. Як називаються ці слова?

( Перевірка знання правил про частини мови).

Робота в групах:

1 група – дібрати іменники.

2 група – дібрати прикметники.

3 група – дібрати дієслова.

( Всі слова повинні бути повязані з темою «Весна» .

 Діти проводять обговорення і записують слова).

  1. Завдання маку.
  • Назва цієї квітки відповідає такій звуковій схемі-  -0-
  • Українська мова – різноманітна мова, одні й ті ж поняття можна назвати різними словами, близькими за значенням. Як називаються ці  слова?
  • Дівчатка добирають синоніми до слова – ходити, а хлопчики до слова – бігати.
  1.  Завдання волошки.

-Від цієї квітки поле синіє, як море. В народі цінують її лікувальні властивості, часто використовують порівняння: « очі, немов у житі – (назва квітки)».

  • Український народ – мудрий народ. Свою мудрість з покоління в покоління передавав у прислівях.

 

  • З розрізнених слів утворіть прислівя, знайдіть антоніми:

 

  • сказати зумій        і  змовчати       Умій
  • Дайте приклади антонімів, що належать до різних частин мови.

                            Фізкультхвилинка.

                Аби гарно почуватись,

                Треба нам порозминатись.

                 Нахиліться, розпряміться,

                 Вправо, вліво поверніться.

                 А  тепер нове завдання:

                 Час робити присідання.

                 Потім трохи політати –

                 За роботу слід сідати.

 

  1. Завдання ромашки.
  • На цій квітці дівчата в давнину ворожили. Відривали пелюстки, приказуючи – «любить – не любить».
  • Володіти рідною мовою – означає правильно вживати слова, поєднуючи їх одне з одним.
  • Виправте помилки, узгодьте слова у словосполученнях (самостійна робота):

        Сів сонце, настала вечір, сплять птах, сяє небі.

 

  1. Завдання мальви.
  •  Інша назва цієї квітки – ружа. Жодне українське подвіря не обходилося без її краси.
  •  Щоб виконати завдання мальви, необхідно скористатися
  • компютером.

 V. Робота за компютером.

  •  а) Повторення правил безпечної роботи.

-    б) Запуск до виконання програми Mikrosoft Power Point.

-    в) Робота з презентацією «Завдання розумникам»:

  • Виконайте завдання за компютером (самостійна робота):
  •  а)  Вставити пропущені букви е чи и;
  •   б) Визначити частини мови;
  •   в) Визначити рід іменників.
  1. Підсумок уроку.
  • Молодці! Ви успішно виконали завдання. Подивіться, якого гарного віночка ми сплели. Наш урок показав, що ви добре засвоїли знання. Але наша мова настільки багата, і  щоб нею вільно володіти, ще треба довго і наполегливо вчитися.

                  Найдорожча, добра, красна,

                  Мудра, сонячна, прекрасна,

                  Соловїна, барвінкова,

                  Наша -   УКРАЇНСЬКА МОВА!

docx
Додано
18 березня 2018
Переглядів
836
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку