Тема тижня: «Подорожуємо в часі»
Урок української мови та читання № 112
Тема. Закріплення написання рядкової букви з, слів, складів, речень з нею.
Мета: ознайомити з літерою Зз ; навчити правильно аналізувати структури букви,; вчити правильно писати рядкову букви «з», склади і слова з нею. Розвивати уміння працювати в зошитах, виконувати логічні вправи, завдання творчого характеру. Виховувати почуття любові до України, охайність під час письма.
Обладнання: підручник, зошит, наочний матеріал.
Форми і методи: бесіда, розповідь.
Ключові компетентності:
Вміння вчитися: учень дотримується режиму навчальної діяльності, працює швидко і зосереджено, розповідає чітко, послідовно, відповідно до мети висловлювання;
Інформаційно-комунікативна: знаходить у повідомленні інформацію (конкретні відомості);
Загальнокультурна: діє згідно з прийнятими правилами поведінки учня на уроці;
Здоров'язбережувальна: дотримується гігієнічних норм;
Соціальна: співпрацює в парі та в групі.
Предметна компетентність:
Початковий рівень: виконує елементарні письмові операції після детального кількаразового пояснення вчителем;
Середній рівень: відтворює навчальну інформацію у засвоєній послідовності, частково коментує способи виконання письмових операцій;
Достатній рівень: усвідомлено відтворює навчальний зміст, ілюструє відповіді прикладами з власного життя, виконує завдання, які потребують значної самостійності і виправляє власні помилки, застосовує елементи пошукової діяльності;
Високий рівень: виявляє системність знань і спосіб письмової діяльності, використовує набутий досвід у змінених навчальних умовах і життєвих ситуаціях, володіє навичками самоконтролю, об'єктивно оцінює свою роботу.
Хід уроку
І Організація опорних знань.
ІІ Актуалізація опорних знань
А) Фонетична розминка.
- Як завжди розпочнемо наш урок з фонетичної розминки.
Послухайте загадку і спробуйте відгадати її. Про що йдеться?
Ми звичайно, не хитруєм
Нас і бачать,
Нас і чують –
Це зовсім не новинна.
Як же наші імена?
(Букви і звуки).
Що ви знаєте про звуки? ( звуки ми чуємо і вимовляємо).
Вимовляйте правильно звуки української мови.
Працюємо ланцюжком. (Звуки виставляються на набірному полотні).
(Голосні та приголосні).
Шість звуків вільно можна
Співати як пісні.
Ці звуки знає кожен
Як звемо їх? (Голосні)
( букви бувають друкованими і рукописними, великими і маленькими)
Фізкультхвилинка.
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати навички письма букви «з». Буква «З» . Позначає один звук.
Отже, ми розвиватимемо навички письма букви «з».
ІV. Робота по темі.
А) Ознайомленння з літерою «Зз»
Відгадайте загадку.
Пара довгих вушок,
сіренький кожушок,
скорий побігайчик,
як він зветься?... (Зайчик)
В) Написання букви «з» .
Г) Письмо букви у повітрі.
Д) Опрацювання завдань.
1. Написання малої букви «з».
2. Написання слів з буквою з.
3. Написання буквеного диктанту.
- Букви будемо писати попарно, з’єднуємо між собою. Між словами не забувайте ставити коми.
Фізкультхвилинка.
5. Списування з друкованого шрифту ( з дошки)
Зайці змінюють забарвлення, яке залежить від пори року. Влітку шерсть тварини має рудий, сірий, коричневий або бурий відтінок, а підшерсток залишається темним.
ІV. Підсумок уроку.
А) Бесіда.
- З якою буквою ознайомились на уроці?
- З яких елементів вона складається?
Джерело: https://dovidka.biz.ua/tvir-pro-zaichyka-2-klas/,
Вышел зайчик - Педагогический сундучок