Урок української мови та читання № 103
Тема. Закріплення звукових значень букви Т т. Словниково-логічні вправи. Скоромовки. Опрацювання тексту «У кімнаті»
Мета. Закріплювати уміння учнів читати склади та слова з буквою «т», виробляти у них вміння читати тексти, побудовані на діалозі, вдосконалювати навички звукового аналізу слів; виховувати національні почуття.
Обладнання. Каса букв, картки з вивченими буквами, Мультимедійна презентація.
Ключові компетентності:
Вміння вчитися: учень дотримується режиму навчальної діяльності, працює швидко і зосереджено, розповідає чітко, послідовно, відповідно до мети висловлювання;
Інформаційно-комунікативна: знаходить у повідомленні інформацію (конкретні відомості);
Загальнокультурна: діє згідно з прийнятими правилами поведінки учня на уроці;
Здоров'язбережувальна: дотримується гігієнічних норм;
Соціальна: співпрацює в парі та в групі.
Предметна компетентність:
Початковий рівень: виконує елементарні письмові операції після детального кількаразового пояснення вчителем;
Середній рівень: відтворює навчальну інформацію у засвоєній послідовності, частково коментує способи виконання письмових операцій;
Достатній рівень: усвідомлено відтворює навчальний зміст, ілюструє відповіді прикладами з власного життя, виконує завдання, які потребують значної самостійності і виправляє власні помилки, застосовує елементи пошукової діяльності;
Високий рівень: виявляє системність знань і спосіб письмової діяльності, використовує набутий досвід у змінених навчальних умовах і життєвих ситуаціях, володіє навичками самоконтролю, об'єктивно оцінює свою роботу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Повідомлення завдань уроку.
Малюнковий план.
ІІІ. Повідомлення вивченого про звуки і літери.
- Кажуть, колись у давні часи, літера Т зростала у лісі, як гриб. Від того у неї стовбур-ніжка, наче у гриба, і капелюшок. А тепер, коли вона стала літерою, усе залежить від слова, до якого вона потрапить. Наприклад, зі словом «троянда», вона вважає себе трояндою, а коли кажуть «тюльпан» вона теж відгукується.
2. Впізнавання звуків (т, т′) оплесками.
І троянда, і тюльпан, і струнка тополя,
Телефон, труба і торт, і травинка в полі.
Всі вітають букву Т теплими словами:
«Люба Т, нехай тобі буде добре з нами».
3.Гра «Коректор». (Закреслювати букву Т серед інших у рядках)
4. Мовна розминка. Скоромовки. (Мікрофон)
Остання про кота.
Сторожем не служить, а всіх рано будить (півник)
- Півник хоче попрохати нас уважно почитати.
5. Читання тексту. А. М. Зеленської.
ІІІ. Закріплення навичок читання .
МАМА МІСИЛА ТІСТО. НАТАЛКА СТАВИЛА ТАРІЛКИ.
- Прочитайте слово. Розгляньте малюнки. Поясніть, яке значення може мати це слово. Складіть речення, щоб слово «лист» вживалося в різних значеннях.
7. Фізкультхвилинка.
Два півники, два півники горох молотили.
Дві курочки-чубарочки до млина носили.
Цап меле, цап меле коза насипає.
А маленьке козенятко на скрипочці грає.
ІV. Опрацювання тексту «У кімнаті».
1. Бесіда.
2. Читання вчителем.
– Назвіть дійових осіб.
3. Словникова робота.
4.Читання тексту ланцюжком.
V. Підсумки уроку.
Повернення до малюнкового плану.
- Які завдання були найцікавіші?