2 клас. Українська мова та читання
Вчитель: Баканьова Світлана Валерііївна
Тема. Тематичні групи слів.
Мета. Формувати ключові компетентності:
Формувати предметні компетентності: ознайомити з поняттям «тематичні групи слів»; учити розподіляти слова на тематичні групи; розвивати вміння розподіляти ряд слів на групи за смисловою ознакою, доповнювати кожну групу своїми словами; виховувати уважність.
Обладнання. Підручники, наліпки (жовтого та синього кольору), інтелектуальна гра «Розумники» (http://edugames.rozumniki.ua/) . Записи на дошці.
Хід уроку
№з/п |
Зміст уроку |
Примітка |
1 |
Організаційний момент
|
Вчитель слідкує, щоб діти успішно знайшли собі пару, не допускати конфліктів у виборі місця для читання. |
2 |
Актуалізація опорних знань
Осінь, зима, весна, літо. |
Під час актуалізації знань дати можливість всім висловитися, поновити знання з теми «Іменник». Слідкувати за виконанням рутин учнями. |
3 |
Мотивація навчальної діяльності
Буква до букви – І виникло слово. Слово до слова – Звучить рідна мова. І.Січовик
- Як ви розумієте зміст цього вірша? - Слово – важлива одиниця української мови. За допомогою слів ми спілкуємося, передаємо думки. Слова називають предмети (іменники), ознаки (прикметники), дії (дієслова), кожне слово має лексичне значення. Є слова протилежні за значенням (антоніми), близькі за значенням (синоніми), пишуться однаково, але мають різне значення (омоніми). |
За допомогою бесіди показати місце нової теми в системі знань по темі «Іменник». Використовувати в мовленні наукові терміни (при потребі пояснити їх значення) |
4 |
Повідомлення теми і мети уроку
|
Націлити учнів на позитив і спільну роботу. |
5 |
Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
Вправа 1 с.38 – усно Презентація роботи
(групування слів за видовою та родовою ознакою). Вправа 2 с.38 1 крок: прочитай, подумай, як виконувати вправу. 2 крок: поспілкуйтеся в парі, як виконувати вправу. 3 крок: поспілкуйтеся в групі, щодо вправи. 4 крок: поспілкуємося разом.
Перевірка роботи
|
Розвивати лідерські якості дітей, уміння дослухатися до думки іншого. Формувати уміння групувати слова в тематичні групи, доповнювати їх своїми прикладами. |
6 |
Фізкультхвилинка «А ти готовий?» |
Допомогти дітям розслабитися, відпочити, змінивши вид діяльності. |
7 |
Закріплення матеріалу Письмо для себе
Презентація роботи (під час читання намагайтеся не повторювати слова).
Гра «Що зайве?» (вправа 4 с.38) Гра «Доповни групу слів» (вправа 5 с.38)
|
Розвивати уміння утворити групу за певною ознакою, вибрати лідера, розподілити обов’язки. Під час ігор створити атмосферу довіри та значимості кожного. |
8 |
Рефлексійна руханка
|
Вчити оцінювати свою роботу на уроці за внутрішніми відчуттями. |
9 |
Оцінювання
|
Взаємооцінювання різними категоріями. |
Додаток 1
План уроку
Додаток 2
Рефлексійна руханка
Принцип виконання:
Запропонувати учням рухом продемонструвати, чи сподобалося завдання.
Додаток 3
Гра «Один, два, чотири, всі»
Мета: поєднання індивідуальної, парної та групової роботи, розвиток відповідальності та лідерських якостей.
1 крок: кожен самостійно читає завдання, обмірковує план виконання.
2 крок: робота в парі – поспілкуйтеся з товаришем щодо виконання завдання.
3 крок: робота в групі – поспілкуйтеся щодо виконання завдання.
4 крок: разом виконуємо роботу, повідомляючи результат роботи групи, оцінюючи роботу інших.
Додаток 4
Гра «Що зайве?»
У групі з трьох слів одне слово зайве. Назвіть зайве слово.
Липень, п’ятниця, листопад.
Сніг, град, калюжа.
Лимон, морква, апельсин.
Котлета , чай, компот.
Пшениця, картопля, жито.
(З одним зайвим словом складіть речення)
Гра «Доповни групу слів»
Завдання: доповніть тематичну групу слів.
Взуття: туфлі, …
Рослини: береза, …
Посуд: каструля, …