Урок української мови тема "Енергія"

Про матеріал
Тематичний день «Як людина використовує енергію сонця, вітру, води» 3 клас Четвертий місяць «Енергія», 15 тиждень (Нова українська школа, за програмою Р.Шияна)
Перегляд файлу

Тематичний день «Як людина використовує енергію сонця, вітру, води» 3 клас

  • Четвертий  місяць «Енергія», 15 тиждень
  •  (Нова українська школа, за програмою Р.Шияна)

Українська мова

Тема місяця: ЕНЕРГІЯ

Тема дня : Робота над казкою « Нерозлучні друзі» (продовження). Змінювання іменників за числами. Есе  «Яку  користь нам дає енергія?»

Мета :

     вміння вчитися:

  навчально-організаційні вміння і навички:

- під керівництвом учителя визначає мету роботи і план її виконання;

 загально мовленнєві вміння і навички:

- міркує взаємопов’язаними судженнями;

-  розуміє значення слів;

- досліджує нові  слова;

- працює із ребусами та хмарою слів;

 загально пізнавальні вміння:

- робить висновок – узагальнення за допомогою вчителя;

 контрольно-оцінні вміння:

- висловлює оцінні судження щодо якості своєї роботи та інших завдань;

     інформаційно-комунікативна:

- аналізує художній текст, знаходить у тексті конкретні відомості;

- працює з медіа ресурсами;

     загальнокультурна:

- дотримується правил роботи в групі;

- розвиває лексичне мовлення, пам’ять, мислення;

здоров’язбережувальна:

- розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

соціальна:

- співпрацює в команді.

Обладнання : інтерактивна дошка, картки, інтернет-ресурси.

Хід уроку

Привітання

 Коло.

Вправа «Знаєш сам, допоможи  другові»

Ми веселий дружний клас

Гарний настрій у всіх нас

Учитель: Сидимо..

Діти: Зручно!

У.: Пишемо ..

Д.:Гарно!

У.: Слухаємо …

Д.: Уважно!

У.: Працюємо !

Д.:  В групі! 

(діти сідають на свої місця)

- Ось і налаштувались ми на урок української мови на якому ми будемо продовжувати роботу над  казкою « Нерозлучні друзі» , поговоримо про тему,  яку ми вивчаємо з вами  протягом цього місяця, досліджуватимемо  частину мови іменник, писатимемо  есе.

Робота над матеріалом уроку

(сонце)

                                                     Артикуляційна хвилинка

  • Отже, сонечко нам допоможе потренувати язичок.

 

Вправа 1

Намалюйте язичком сонечко(коло).

Вправа 2                  

  • Прочитайте напівголосно чистомовку і спробуйте дібрати потрібне слово.

Сі-сі-сі-будьте впевнені (усі),

Уть-уть-уть-зимові місяці (пройдуть),

Не-не-не-засяє сонечко (ясне),

 Іх-іх-іх-оберігає нас (усіх).

  • Хто може прочитати чистомовку з підібраними словами?

Вправа 3

Гра «Дощик-дощ-злива»

дощик – повільно,

дощ – трішки швидше,

злива– дуже швидко.


Взимку вітер вовком виє,

Всіх лякає сніговієм.

 Робота з казкою. Читання разом із другом

Нерозлучні друзі

 Жили-були друзі: Сонце, Вода, Камінь і Вітер. Одного разу вони посперечалися, хто з них наймогутніший.

Сонце промовило:

– Я даю Землі тепло і світло, можу обігріти або спалити! Без мене немає життя.

Вода зауважила:

– А от і ні, це без мене жодна істота не може жити! Я перетворюю камінь на пісок, з легкістю обертаю велетенські електричні турбіни, і саме я даю людям енергію!

Камінь спинив напір Води і твердо вимовив:

– А я можу перегородити річку і створити повінь або її спинити.

– Налетів Вітер і просвистів:

– От хвальки! Та я на всіх вас знайду управу: зруйную кам’яні гори, нажену хмари і закрию Сонце, підніму хвилі на морі, здійму шторм.

 Так вихвалялися природні сили один перед одним, доки не зустріли у пустелі Людину, яку мучила спрага. І попросили, щоб вона їх розсудила. Вислухавши їх, Людина відповіла:

– Дякую тобі, Сонечко, що випарувало Воду з моря. Дякую тобі, Вітре, що приніс хмаринки. Дякую тобі, Каменю, що на тобі сконденсувалася водяна пара. Саме завдяки вам я вгамував спрагу. Всі ви могутні та важливі, кожен по-своєму.

 З того часу Сонце, Вода, Камінь та Вітер стали нерозлучними друзями, а   Людина навчилась використовувати, а , коли треба, то й приборкувати сили природи.

Аналіз прочитаної казки.

  • - Про що сперечалися Сонце, Камінь, Вода і Вітер?
  • Що відповіла їм Людина?
  • Знайдіть і зачитайте абзац   що Сонце промовило?
  •  А тепер зачитайте абзац про що Вода зауважила ?
  • Знайдіть рядки речень , що Камінь вимовив?
  • В якому абзаці йде мова про те , як вітер налетів і що він просвистів. Зачитайте.

     -   Як людина їх розсудила? Зачитайте.

     -   Про які джерела енергії згадується у цій казці?

     -   До якої групи вони належать?

 

Робота в групах

  • Зайдіть за посиланням та виконайте вправу. Створіть за допомогою  малюнку хмару слів до казки.

https://worditout.com/word-cloud/create

 

 

Руханка «Сонечко»

https://www.youtube.com/watch?v=ONGs6SNTPZQ

Робота в парах: робота з графічним організатором «Таблиця»

 

- Уважно розгляньте таблицю. Чи додали б ви ще щось про енергію вітру? Спробуйте в парах заповнити всю таблицю.

 

Що?

Яка?

Що робить?

Енергія вітру

Чиста

Обертає лопаті вітрогенератора

Енергія води

 

 

Сонячна енергія

 

 

 

Робота в групах

  • Дослідіть,  як можуть змінюватися іменники.

Крок 1.Назви предмети , зображені на малюнках.

 

Картинки по запросу "сонце малюнок"

Картинки по запросу "волна малюнок"

Картинки по запросу "камінь"

Картинки по запросу "вітер"

Картинки по запросу "сонце малюнок"   Картинки по запросу "сонце малюнок"

 

        Картинки по запросу "сонце малюнок"

Картинки по запросу "волна малюнок"

Картинки по запросу "камінь"

Картинки по запросу "вітер"       

        Картинки по запросу "вітер"

 

Крок 2.Визначте , що спільного та відмінного в кожній парі.

Крок 3. Запиши в стовпчик ті слова , що називають  один предмет, а через риску – ті , що позначають багато предметів.

Крок 4. Вилучи зайву пару.

( Опрацювання правила про число іменників та іменників які мають тільки однину чи множину)

Творче завдання

  • Спробуйте із сусідом/сусідкою по парті розшифрувати речення .

ипВрав ан яннавюнімз вікиннемі аз ималсич.

Завдання на вибір

  1. Випиши іменники в однині. Познач закінчення .
  2. Випиши іменники в множині. Познач закінчення .
  • Не плюй у криницю, бо доведеться з неї ще води напитися.
  • Після дощу і сонце засяє.
  • Узимку сонце так сміється, що вікна плачуть.
  • Вогонь з водою ніколи не погодиш.
  • Вітер віє, хоч не знає, що погоду він міняє.
  • Куди хилить вітер, туди й гілля гнеться.

Робота з медіа-ресурсом LearningApps.org

Вправа «Розподіли предмети»

 - Зайдіть за  посиланням та виконайте вправу https://learningapps.org/display?v=ppu47r5na20

Вправа  «Розвиваємо писемне мовлення»

Есе( 3-4 речення)

  -А зараз , діти, напишемо есе на тему «Яку  користь нам дають природні джерела енергії?

(учні вибірково зачитують свою роботу)

 Ескізна рефлексія

(скетч-рефлексія)

  • Створіть свій уявний Інстаграм-канал. Це уявне селфі(малюнок) , як ви опанували тему уроку: що запам’яталося про джерела енергії, що ви вивчили про іменник тощо.  Під малюнком зробіть припис в якому розкажете, що ви робили та що запам’ятали на уроці,  що сподобалося , з яким настроєм працювали.

Список джерел інформації:

https://learningapps.org/

Джерело: https://dovidka.biz.ua/prisliv-ya-ta-prikazki-pro-sontse/

 Довідник цікавих фактів та корисних знань © dovidka.biz.ua

https://www.youtube.com/watch?v=gdodL2Dy_cY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
18 січня 2021
Переглядів
851
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку