Читання. Речення.
Мета:
сформувати поняття про речення; учити складати речення та розповідати про свої враження від прослуханих творів; розвивати критичне мислення; збагачувати словниковий запас; виховувати вміння слухати;
прищеплювати інтерес до вибору професії; розвивати вміння розповідати за малюнком, сприймати на слух невеликий текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; виховувати інтерес до читання, дбайливе ставлення до природи, працелюбність; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися
Обладнання та наочність: підручник, презентація, конструктор LEGO.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Сядьте, діти, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько,
Голову вище підніміть,
Свої плечі розведіть.
Усі, дітки, посміхніться,
Веселіше подивіться.
Психологічне налаштування.
Сьогодні ми вирушимо у мандрівку до країни Професій. Перед нами в кожному палаці будуть відчинятися двері.
ІІ. Актуалізація опорних знань
Артикуляційні вправи.
Робота зі скоромовкою.
Життєрадісні жирафи
Узяли журнал із шафи.
Його жужмили і м'яли –
Все одно не прочитали.
. Слухання вірша Джанні Родарі «Чим пахнуть ремесла».
Мають ремесла свої аромати:
Тісто в пекарні пахне, малята.
Мимо столярні пройдете зрана —
Гостро запахне стружка духмяна.
Лаком і фарбою пахне маляр,
Цеглою — муляр, замазкою — скляр.
Куртка шоферська пахне бензином,
Одяг робочий — мастилом машинним.
Пахне кондитер мускатами, тминами.
Лікар — аптекою і вітамінами.
А хлібороби, що ходять за плугом,
Пахнуть землею, полем і лугом.
Морем і рибою пахне рибак...
Тільки неробство не пахне ніяк.
Ледар пахтиться духами старанно,
Та пахне він, діти,
Усе ж препогано.
— Які професії згадано у цьому вірші?
Повідомлення теми і мети уроку
Сьогодні ви навчитеся будувати речення та ознайомитеся з деякими професіями.
IІІ. Вивчення нового матеріалу
Вирушаємо до Країни професій .Ось і перший палац .Що на вас чекає? Відгадайте загадку.
Рівно цеглу викладає,
дах старанно покриває
Каменяр і покрівельник
Мають назву ,,,,(будівельник)
Слайд 10. Вправа «Квест-дослідження»
— Як ви розумієте слово «будує»?
- Не завжди за одним словом можна зрозуміти , про що йдеться.
— Поєднайте це слово з іншими словами: будує будинок, будує мости...
— Чи зрозуміло, хто саме це робить?
— Які слова потрібно додати?
— Отже, ви назвали речення, а не окремі слова. Повторіть нове поняття.
Речення складається зі слів. У реченні можуть бути одне, два, три й більше слів. Щоб скласти речення, потрібно пов’язати слова за змістом так, щоб думка була зрозумілою. Будівельник будує дім.
Послухайте вірш. Назвіть професії, згадані у вірші.
Наш кухар ,ніби боровик
Надів біленьку шапку.
Готує нам він холодник
І запікає бабку.
Смачний у кухаря пиріг,
Чудова каша манна.
Він дбає про здоров’я всіх-
Йому подяка й шана.
Спробуйте скласти речення.(Кухар готує.)
Ти на лікаря не сердься ,
Бо у нього добре серце.
Відчуває біль чужий
Він так само ,як і свій.
І завжди ,як тільки зможе
Добрим словом допоможе.
Хворим випише рецепти,
Дасть настої і таблетки.
Складіть речення.
Ось і побували ми в першому палаці.Мандруємо далі.
Фізкультхвилинка.
Час приходить для спочину
Всі стають на фізхвилинку.
Пекар борошно бере,
Пиріжки смачні пече.
Музикант на скрипці грає
Усіх діток звеселяє.
Танцювати ,що є сили
Усіх в класі розсмішили.
Клоун в цирку виступав,
Кільця вгору підкидав.
Робота з підручником.
Гра «Речі та люди».
— Впізнайте, люди яких професій роблять ці речі.
— Хто випікає булочки, рогалики, бублики? (Пекар.)
— А хто шиє одяг для хлопчиків та дівчат? (Швачка.)
— Хто випікає торти та тістечка? (Кондитер.)
— Ви чудово впоралися із цим завданням!
Гра «Кому що потрібно». Пригадайте необхідні предмети для роботи фахівців.
ІV. Усвідомлення набутих знань й формування вмінь та навичок
Розкажи про професії людей, які працюють на цій вулиці. За допомогою цеглинок побудуйте речення
Ви чудово справились із завданням і перед вами відчиняються двері ще одного палацу
V. Підсумок та рефлексія уроку.
Гра «Кому це потрібно».
Діти ,я буду називати професії ,а ви –необхідні речі для цієї професії.
Кухар- плита, продукти , ніж ..
Учитель – книга ,зошит ,дошка…
Лікар- термометр ,халат ,ліки…
Вправа «Відкритий мікрофон».
— З чого складаються речення?
— Чи можуть речення складати будь-які слова?
— Складіть речення про сьогоднішній урок.
Цеглинки настрою.
З яким настроєм ми повертаємось із подорожі? Покажіть цеглинкою