Урок української мови у 1 класі
Тема : « Букви К і к . Речення і малюнок .»
Мета : закріплювати знання про звукове значення букви «ка», вміння аналізувати звуковий склад слів , формувати навички правильного , свідомого та виразного читання текстів різних видів , відповідати на запитання за змістом прочитаного , вміння співвідносити текст і малюнок, визначати зміст книги за обкладинкою ; розвивати творче мислення , зв`язне мовлення учнів, вміння співпрацювати; виховувати інтерес до читання, бережне ставлення до книги.
Обладнання :картки для самостійного читання, фішки для звукового аналізу слів, улюблені книги учнів, конструктор «Lego», смайлики ,що відображують різний настрій .
Тип уроку : відкриття нових знань
Хід уроку
І. Організація класу
- У мене зараз гарний настрій, ось такий …
- А у вас ? Покажіть ,який у вас настрій за допомогою смайликів, що лежать у вас на парті .
- Я хочу , щоб гарний настрій у вас не змінився до кінця уроку .
Дзвоник гучно пролунав ,
До роботи нас позвав.
Тож часу дарма не гаєм ,
Працювати починаєм.
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
Скоромовка
Королева коло лева,
Коло королеви – лев.
Королева любить лева ,
Королеву любить лев.
Гра «Так чи ні»
-Якщо ви почуєте вірне твердження , піднімаєте зелену цеглинку , а якщо невірне – червону .
-У слові какао є два звука [к].
- У слові ковзанка два склади .
-Перший склад наголошений у слові колобок .
- У слові ведмідь немає звука[ к]
Читання для друга
Прочитайте скоромовки , замінюючи малюнки словами. Потренуйтесь у
читанні на швидкість .
-Назвіть слова зі скоромовок , в яких зустрівся звук [к ]
Читання для себе
Прочитайте чистомовку , додаючи потрібні слова
Ати-ати-ати
Я люблю … слова
Ова-ова-ова
Вже читаю я … діти
Іти-іти-іти
Всі читають … читати
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності .
ІV. Повідомлення теми і завдань уроку .
-Сьогодні ми помандруємо Країною Знань , побуваємо у місті ЧИТАЙМІСТО, всі жителі якого дуже люблять читати .
V. Відкриття учнями нових знань .
1. Гра «Розсипанка»
КНИКАЖ
2.Друкування і звуко-буквений аналіз слова книжка .
3.Стратегія « Входження в малюнок»
- Ми завітали у Читаймісто . І що ми побачили ? Мишку з книжкою . Вона , як і ви , добре вміє читати .
- Як ви гадаєте , про що читає мишка ? Чому ви так думаєте ?
-А про що любите читати ви ?
- Покажіть вашу улюблену книгу і розкажіть , про що вона.
4. «Знайди свою вулицю»
- У Читаймісті багато різних вулиць , на яких живуть різні книги :
вулиця Казок, вулиця Віршів , вулиця Книг про тварин , вулиця Книг про рослини , вулиця Пригодницької книги , вулиця Енциклопедій , вулиця Книг про техніку , вулиця Оповідань про дітей та багато інших . Знайдіть , на якій вулиці живе ваша улюблена книга .
5. Читання слів у букварі : с.26
-Яке слово відповідає малюнку ?
-Відшукайте слово до схеми .
- Прочитайте найкоротше ( найдовше) слово , поставте до нього питання .
-Які слова можна згрупувати ?
6. Письмо для себе
Користуючись шифром , розшифруйте слова . Впишіть літери у клітинки . Прочитайте висловлювання .
Шифр :
1 А |
2 Б |
3 І |
4 Е |
5 К |
6 Л |
7 О |
8 Т |
9 Я |
|
|
|
Сховище для книг -
2 |
3 |
2 |
6 |
3 |
7 |
8 |
4 |
5 |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Найпопулярніша книга у світі -
2 |
3 |
2 |
6 |
3 |
9 |
|
|
|
|
|
|
7..Фізкультпауза.
8. Читання речень , співвіднесення з малюнком . «Правда чи неправда ?» (с. 26)
9. Слухання : «Любіть книгу!» Остап Вишня
- Чи сподобалось вам оповідання ?
- Як потрібно ставитися до книги ?
- Які поради ви дали б своїм молодшим сестричкам та братикам ?
10. Відновіть прислів`я. Робота в групах.
БАГАТО ХТО ТОЙ ЧИТАЄ ЗНАЄ БАГАТО
МОВЧИТЬ НАВЧИТЬ САМА РОЗУМУ А
11. Робота з конструктором LEGO .
- Побудуйте з цеглинок Суперкнигу . Подумайте , про що вона буде розповідати .
VІ. Рефлексія.