Урок української мови у 1 класі на тему:"Робота з дитячою книжкою. Слухання і відтворення казки.Творча робота над змістом. Позначення голосних і приголосних звуків на письмі."

Про матеріал

Розробка уроку стане в нагоді вчителям початкових класів першого циклу навчання НУШ ( за програмою Шияна Р.Б.).

Перегляд файлу

Конспект  відкритого уроку у 1 класі  з української мови НУШ

 

ТЕМА:Робота з дитячою книжкою. Слухання і відтворення казки.Творча робота над змістом.Позначення голосних і приголосних звуків на письмі.

МЕТА:

Навчальна:закріплювати вміння учнів читати склади, слова та речення з новою буквою; вдосконалювати читацькі навички, вміння добирати слова до схем та складати звукові моделі слів; визначати місце звука в слові;.

Розвиваюча:розвивати логічне мислення, пам'ять, здібності до творчого мислення, вміння виділяти головне, розвивати вміння спілкуватися; збагачувати мову та словничок учнів, розвивати усне мовлення.

Виховна: 

навчити кожного учня проявляти активність на уроці, вчитися економно використовувати час, відведений на виконання завдання, виховувати вміння слухати товаришів та вчителя, вчити кожного учня дисципліновано і уважно поводити себе на уроці, виховувати розуміння у необхідності отримувати знання, щоб у дорослому житті приносити користь свої країні.

 

Обладнання: предметні малюнки; звуко-складові моделі;, картки , шість цеглинок, екрани, підручники,

ХІД УРОКУ:

І. Організаційний момент

Стали діти всі рівненько

Посміхнулись всі гарненько

Обернулись до гостей

Привітались: «Добрий день» всі разом

 

1.Енергоджайзер:

-хто любить навчатись – плесніть,

- хто мову бажає вивчати – затупотіть,

- хто любить працювати з друзями – потисніть руку,

-хто готовий працювати – сідайте.

— Подаруйте, діти, мені свої гарні, милі, світлі усмішки — і почнемо урок.

ІІ. Артикуляційна розминка

-Перш ніж розпочати наш урок, давайте підготуємо до роботи наші мовні органи.

1 Розминка для язичка:

-паркан,

-сопілочка,

-грибочок,

-чашечка,

-млинець,

-парус,

-смачне вареня,

2.Мовна зарядка.

Скоромовка

Хитру сороку спіймати морока,

А на 40 сорок- 40 морок.

 

а) Читання скоромовки способом «Дощик».

- дощик накрапає (промовляють повільно і тихо)

- дощик сильніший (промовляють скоріше і голосніше)

- злива (промовляють голосно і скоромовкою)

- Ну а тепер перетворимося на поетів і складемо рими до нашого уроку.

. Чистомовка1 :

На-на-на – летить пташка до вікна.

Но-но-но – сонце світить у вікно.

Не-не-не – вранці розбуди мене.

Ни-ни-ни – дочекаємось весни.

Ні-ні-ні – знову сонце у вікні.

 Чистомовка2

Ок -ок -ок  -  розпочався наш урок

Но- но -но   -буду слухати уважно

Ку- ку –ку  -  підніму руку

Н- ні -ні  - ми розумні учні

 

-Ну і давайте ще потренуємо увагу, яка знадобиться нам на уроці. Уважно слухайте питання і відповідайте тільки на ті, з якими погоджуєтесь.

3.Дидактична гра «Я – не я»(цеглинки)

Рано – вранці хто піднявся?

А хто сонцю посміхався?

Не хотів хто одягаться

А зарядку хто робив?

Свої ручки хто не мив?

Добре зранку готувався. Хто?

А ще досі не вмивався хто?

Хто здоровим хоче стати?

А знання хто хоче мати?

Бачу, всім вам хочеться знання пізнати

і справжніми школярами хто хоче  стати!

 

IIІ. Повторення вивченого матеріалу

1 «Бліц-турнір»

  • Чим відрізняється звуки від букв?
  • Якими бувають звуки ?
  • Якими бувають голосні звуки?
  • Якими бувають приголосні звуки ?
  • Що вийде, якщо подружити голосний та приголосний звук ?
  • Що можуть підказувати нам голосні звуки в словах ?
  • Як називається значок, що свідчить, який склад потрібно вимовляти голосніше ?

2.Гра «Кубик»

Кубик кидаю про букву розповідаю:

3.Гра «Біг по доріжці» (читання складів)

(букви  рядами ходили – запам’ятати їх просили)

ІV. Робота над темою уроку

1. Пісня «Колобок»

А хто ще теж біжить по доріжці і співає?

2. Інсценізація казки

        3.  Зміна кінцівки казки (групова робота)(Намалювати доріжку, подружити букви)

…. Але доріжка ця вела  до міста великого. Котився котився Колобок і закотився Колобок до школи. Побачив відчинені двері до 1-В класу. Закотився Колобок в клас. Ось який він  (малюнок)                                             Колобок прибіг у місто,  в школу і привів букву, а яку здогадайтесь

Оленя одне блукало,

Оленя шукало маму,

Оля Олю запитала:

  •  От кого воно шукало?
  • Оля Олі каже прямо:
  • Оленя шукало маму,Звук (о)

Який цей звук? Чому?Він позначається……На що схожа буква?Яким кольором зафарбовуємо?

  • 4. Відеоурок

1Друкування букви о

 

2 Письмо букви О

-відеоурок,

-пояснення вчителя,

-письмо букви.

. Зрадів Колобок, що саме цю букву. А чому?

(Бо в с лові «колобок» їх 3.)

- А ось і перше завдання для вас та Колобка. Назвати слова, в яких зустрічається звук [о]. Зовсім розгубився наш герой ! Давайте допоможемо Колобкові !

3  А зараз проведемо гру «Злови звук [о]  » (плескають у долоні, якщо потрібні звуки є в слові).

О до озера ходила,

Окунців там наловила.

А тепер опеньки чистить.

О в нас любить смачно їсти.

Будуть на обід грибочки,

Овочевий суп, биточки,

Огірочки солоненькі.

 І оладки солоденькі.

 

Фізкультхвилинка 

4.Вивчення вірша

Наше оленя бігає і шукає маму. Колобок привів його до….

Як звати маму оленятка ?

Гра « Живе речення»

        5 Робота над звуковими і звуко-буквеними схемами.

-Розгляньте звукові схеми. Яким словам вони відповідають? Скільки складів? Який наголошений? Назвіть звуки (характеристика звуків).

 

6. Робота за Букварем

- Слухає Колобок, дивується. Багато нового дізнався. Цікаво йому, що буде далі. І ось виникло у нього питання. Називали ви слово «буквар». А що за книжка це така? Навіщо вона?     (це книжка щоб вчитися читати)

- Так. Правильно. Давайте відкриємо наші Букварики і покажемо Колобкові як ви вмієте працювати з цією головною книжкою у житті кожного першокласника.

          а) читання слів;

б)Зіставлення звукової моделі та малюнків Гра « Телеграф»

в) Опрацювання тексту

1) Читання тексту вчителем.

2)Читання тексту учнями разом з вчителем.

3) Робота над змістом.

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей)

 

1. Не працювати є причина –

Очам даємо відпочинок!

Мерщій рівнесенько сідаймо.

Очима кліпать починаймо.

Навіщо кліпать? Така зарядка-

Вже краще бачать оченятка!

 

2.Раз, два, три!

Очі догори!

На чотири, п’ять і шість

Треба міцно їх стулить.

Знову очі догори,

Я рахую: раз, два, три!

 

7. Робота в групах

Гра «Мозковий штурм».

-Хто більше придумає слів і продовжить рядок:

V. Підсумок уроку

- Дуже стомився Колобок бо важко йому, перший день він на уроці, ви працюєте швидко старанно. Багато встигли зробити, а Колобок за цей час зголоднів. На перерві планує він відвідати їдальню. Я запитала в поварів чим будуть частувати вас сьогодні і вони надали мені меню. Я вам його зачитаю. Якщо почуєте страви зі звуком (о) плесніть у долоні. [омлет] [каша] [олів`є] [компот]

  • Визначити місце звука [о] в слові.
  • Яке слово зайве ? Чому ? (каша)
  • Дуже сподобалось Колобкові в школі.
  • Ви гарно попрацювали, тому заслужили відпочинок. А наш Колобок повертається до баби з дідом.

За допомогою смайликів дайте відповіді на мої питання:

  • Чи сподобався вам урок?
  • Чи дізналися ви щось нове?

Вправа «Мікрофон». Учень ділиться враженнями від уроку, використовуючи опорні фрази:

Мені сподобалось…Я дізнався…Мені запам’яталося…Вдома я розкажу про…Я хотів би ще…

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Ткаченко Діана Ігорівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
3 лютого 2021
Переглядів
1889
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку