Тема.Пісня “Бабуся”, муз. М. Бурмаки, сл. Н. Забіли. Повторення вивченого.
Мета: познайомитись із змістом вірша, вчити давати повні відповіді на запитання, розвивати навички виразного читання, закріпити вивченні знання і вміння з вивчених тем, розвивати пам'ять, зв’язне мовлення, любов до предмета
Очікувані результати:
- учень читає правильно та виразно вголос віршований текст, знаходить у тексті незнайомі слова, співвідносить сюжет з власним життєвим досвідом, пояснює вчинки персонажів, висловлює емоції;
- записує окремі слова та речення, дотримуючись опрацьованих правил.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1.Ранкове коло.
Доброго ранку, доброго дня!
Бажаєте ви і бажаю вам я.
Хай плещуть долоньки, хай тупають ніжки,
Кивають голівки і сяють усмішки.
Визначення настрою у дітей.
ІІ. Оголошення теми. Мотивація.
Відгадати загадку:
Якщо нудно – веселить.
Якщо потрібно – пожурить.
Казки на ніч розповідає,
З онуками грати полюбляє. (бабуся)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
IV. Закріплення і повторення вивченого матеріалу.
Гра (якщо в слові пишеться апостроф, то плескаємо в долоні)
Сім’я, насіння, хом’як, під’їзд, буря, бур’ян, буряк, солов’ї, пір’я, рядок, дев’ять, м’ята.
Гра «Знайди зайве слово»
Дніпро, Дунай, ріка, Дністер
Іван, Микола, хлопчик, Сергійко.
Дарина, дівчинка, Ірина, Марина.
Шевченко, Степан, Калініченко, Радченко.
Іванівна, Галина, Степанівна, Григорівна.
Мар’яна, Андрій, Софія, Олександр – це…
Іванівна, Євгенович, Павлівна, Юріївна – це…
Лиска, Зірка, Лайка, Дружок, Рекс – це…
Головко, Олійник, Білик, Шевченко – це..
Запис слів під диктовку, визначення наголосу в словах.
Килимок, олівець, вишня, свято, гриби, поле, будинок, ялинка.
V. Підсумок.
- Чи сподобалась робота на уроці?
- Що важко вдавалося?
- Чи змінився настрій ?