Урок української мови в 2 класі на тему: "Закріплення знань про прикметник"

Про матеріал

Урок - змагання з використанням інтерактивних навчальних технологій. Заохочую учнів працювати разом, змагаючись і допомогаючи один одному. Навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається, спонукає до постійної творчої праці. Стимулюю пізнавальну активність і самостійність школярів.

Перегляд файлу

 

 

    Опорний навчальния заклад

Щасливський НВК

« Ліцей – ЗОШ І – ІІІ ст.»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Урок української мови в 2 класі на тему: "Закріплення знань про прикметник"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вчитель початкових класів

Бац Ніна Григорівна

 

 

 

 

 

 

                                                         с. Щасливе

                                                Бориспільського району

2018

 

 

 

                            Українська  мова

                                        2клас

Тема:  Закріплення знань про прикметник.

Мета: Поглиблювати знання учнів про прикметник, його істотні ознаки та роль у реченні; вправляти учнів у доцільному доборі прикметників, характерних для конкретних предметів. Формувати вміння добирати близькі та  протилежні за значенням слова. Збагачувати активний словник учнів.            Виховувати дбайливе  ставлення до природи.

                                                      Хід уроку

  1. Організація класу.

Станьте, діти, підтягніться,

                                           Один одному всміхніться.

                              На урок старання, настрій не забудьте взяти.

                     Сядьте всі рівненько, будем працювати.

 

 2. Мотивація навчальної діяльності.

  - Сьогодні у нас незвичайний урок – змагання. За правильну відповідь   я буду давати фішку. Хто набере найбільше фішок, той і переможе.

 

3. Повідомлення теми і завдань уроку.

   - На уроці ми закріпимо знання про прикметник.

1)Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

 - Що ви знаєте про прикметник?

-  Що він означає?

-  На які питання  відповідає?

 

2) Інтерактивна вправа «Очікування»

    - Що ви очікуєте від цього уроку? Напишіть свої думки на листочках

 або квіточках.

(Учні пишуть на листочках, квітах :

    - Сьогодні  для мене  важливим, цікавим буде …

    - Сьогодні  я навчуся …)

  Наприкінці уроку ми повернемося до ваших очікувань і порівняємо їх.

 

4. Узагальнення та систематизація знань.

  - Сьогодні до нас на урок завітала… . Що саме  ви відгадайте?

 1) Гра «Дешифрувальник»

       28, 22, 12, 17, 26.

  (Нашіптування на вухо) BOWSER06

  -Так, весна – красна. Блакитними очима дивиться  мені в очі весна. Вона ще молода, ніжна, усміхається  святково й чисто, в її ледь чутному диханні – збудлива  таємниця свіжості,краси,відродження. Чи замислювалися ви, як звучить весна. (Звучить  музика)

   2) Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

  -  Які  ж у вас виникають асоціації та фантазії, пов’язані зі словом весна

                     молода зелень                           тепле сонечко

                                                  весна

                    веселий спів                                  весняні квіти

                                              Великдень

  • Чи всі асоціації  зв’язані з весною?

3) Гра «Вилучи зайве»

-    Яке слово  зайве? (Великдень)

-    Чому це слово написано з великої букви?

  • Спишіть словосполучення іменника з прикметником. Від іменника до прикметника поставте запитання.

Квіти (які?) весняні, спів (який?) веселий, сонечко (яке?) тепле, зелень

(яка?) молода.

    Урок  продовжимо без запинки з каліграфічної хвилинки.

 5. Каліграфічна хвилинка

           В  вв Вс ве вл весна

      Інтерактивна вправа  «Криголам»  (усно)

На кожну літеру підберіть ознаки весни.

          В – весела;

          Е – енергійна, елегантна;

          С – сонячна, сильна, співуча;

          Н – ніжна, нова;

          А – активна, артистична.

Встала весна, чорну землю сонну  розбудила.

- Підкресліть основу речення.

- Що таке основа речення?

- Підкресліть  прикметники.

- З яким  словом зв’язані прикметники?

Чорна земля – значення пряме чи переносне? А сонна земля?

  • Хто автор цих рядків?
  • Продовжіть вірш Т.Г.Шевченка.

Уквітчала її рястом,  барвінком   вкрила.

  • Що таке ряст і барвінок?
  • Які ще перші весняні квіти ви знаєте?(Показ слайдів)

                          Весна – чарівниця, неначе цариця.

                          Наказ свій послала,щоб краса встала.

                          І проліски, і травка, й зелена муравка.

                          І кульбаба рясна, й фіалка ясна –

                          Всі  весняні  квіти. 

  • Яку  з квітів можна описати словами: блакитні, веселі, небесні,голубі, радісні, чарівні.

                      проліски

                             (Проліски)

  • Назвіть слова близькі за значенням.(Блакитні - небесні, голубі;

веселі -  радісні.)

  • А це які квіти:ніжні,білі, сміливі, маленькі. Flow&Grace1429

                            (Підсніжники) 

Назвіть слова протилежні за значенням. (Ніжні – грубі, білі – чорні,

 сміливі – боязкі, маленькі – великі)

    Проліски і підсніжники зацвітають першими. Є прикмета:  якщо підсніжники і проліски  стуляють пелюстки, чекай негоду.

    6.Фізкультхвилинка

         Вже набридло нам сидіти, треба трохи відпочити.

      Квіточки ми веселенькі і стебельця в нас тоненькі.

      Ми в ряди стаєм стрункі, розправляєм пелюстки.

      Ледь зіп’ялись з корінців, тягнемось до промінців.

      Ми стискаєм їх вогонь в зелені своїх долонь.

      Нахиляє вітер жваво стебельця уліво вправо.

      Ще й голівки кожен ряд нахиля вперед – назад.

      Покружляли, повертілись і тихенько всі усілись. 

 

 7.Дидактична гра «Опиши квітку». Добери до однієї з квіток найбільше

                прикметників, щоб інші учні могли її відгадати. D:\Мои_Документы\Мои рисунки\Wiederbelichtung_von_DSC_1576.JPG  D:\Мои_Документы\Мои рисунки\Wiederbelichtung_von_DSC_8248.JPGконвалыъ

      8.Зоровий диктант

1. Розкрила лілові очі сон – трава.               25б.

2. Зацвітають   синьоокі  проліски.              26б.

3. Запашна конвалія – цариця квітів.          27б.

4. Вісник березня – білий підсніжник.        28б.

5. Ця квіточка  ніжна, така  білосніжна.     29б.

6. Оберігай дивні  весняні  первоцвіти.     30б.

 - Підкресли прикметники. З якими словами вони зв’язані?

       9. Групова робота

         Хто писав очікування на квіточці – це 1 група виписує прикметники

    в однині: запашна, білий, ніжна, білосніжна.

          Хто писав очікування на листочку – це 2 група виписує прикметники

    в множині: лілові, синьоокі, весняні.   

 

10.Дидактична гра «Спіймай  прикметник»

                          Ці квіточки  ніжні, такі білосніжні,

                          Тоненькі,тендітні, ласкаві, привітні.

                          Послухай, як грізно дзвенить голосок:

                          Не треба, не треба зривати  квіток.

       -  Чи хотіли б ви мати великий гарний букет весняних квітів? Чому?

       -  Весняні первоцвіти занесені до Червоної книги і оберігаються законом.

   11.Підсумок  уроку

   Інтерактивна  вправа «Мікрофон»

- Чого ви навчилися сьогодні на уроці?

- Що найбільше сподобалось?

- Полічіть отримані фішки. Хто переможець?

- Чи виправдалися ваші очікування?

Якщо так, то свою квіточку або листочок прикріпіть до нашого дерева.

Якщо задоволені уроком, своєю роботою прикріпіть вгорі, якщо ні  –внизу. Ваші очікування впали на дерево і проросли квіти знань яскраві та гарні.Бажаю вам, щоб ваші знання завжди розпускалися , розцвітали і квітнули в країні  Знань .

        12. Д.з. Придумати  загадки  про  весняні  квіти.

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
25 листопада 2018
Переглядів
6669
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку