Урок української мови в 3 класі
Тема: Побудова речень. Поширення речень.
Мета: вчити будувати речення за малюнками, схемами, питаннями ; закріплювати знання про речення, його види за метою висловлювання;
розвивати інтерес до мовних явищ, мовлення та мислення; розвивати вміння аналізувати, доводити, синтезувати інформацію; збагачувати словниковий запас учнів; сприяти вихованню любові до природи.
Обладнання: картки для складання речень, презентація до уроку, орфографічні словники, ілюстрації на тему «Осінь», підручники з укр.мови 3 клас (Вашуленко), осінні листочки з паперу.
Хід уроку
І. Організація класу:
1. Повторення алфавіту
2.Загадка (слайд №1)
Невидимка ходить гаєм
І дерева роздягає.
Хто вона?
(Осінь)
ІІ. Актуалізація знань.
1. Повторення правил сидіння під час письма. Робота в зошиті.
Каліграфічна хвилинка (слайд №2)
Підбір і запис слів на «о» (іменник, прикметник, дієслово)
(слайд №4)
ІІІ. Оголошення теми уроку. (слайд №6)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Фізкультхвилинка
Яка? Хто? Що робить? Де?
Які? Хто? Що зробили? Куди?
Який? Хто? Що робить? Як?
3. Поширення речень за допомогою питань ( слайд 11)
Речення поступово записується на дошці, а потім в зошиті. Називання головних членів речення, їх виділення. Побудова схеми утвореного речення.
V. Усвідомлення матеріалу.
Робота в парах, з картками.
Робота в малих групах.
1 група: Скласти речення, всі слова якого починаються на букву «В»
ІІ група: Скласти речення, всі слова якого починаються на букву «Б»
ІІІ група: Скласти речення, всі слова якого починаються на букву «К»
ІV група: Скласти речення, всі слова якого починаються на букву «Д»
VІ. Домашнє завдання С. 50, вправа 99
VІІ. Підсумок уроку. Що було найлегше? Що було найскладніше?
Що запам’яталось з уроку?
Самооцінка учнів (шкалування)