Урок з застосуванням технологій критичного мислення.Таблиця "Знаю. Хочу дізнатися. Дізнався." вчить дітей аналізувати, ставити мету роботи. Вправа "кубик Блума" дозволяє систематизувати вивчений матеріал. Сенкан розвиває образне мислення.
Урок української мови в 3-А класі
Тема: Загальне поняття про прикметник. Значення прикметників у мовленні
Мета: поглиблювати знання учнів про прикметник, формувати вміння доречно вживати прикметники, дослідити його значення у мовленні;
розвивати зв’язне мовлення, критичне мислення;
виховувати пізнавальний інтерес до вивчення рідної мови, вміння роботи у парі і групі
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу
Форми роботи: фронтальні, індивідуальні, парні, групові
Методи роботи: діяльнісні, інтерактивні, практичні, наочні, словесні
Принципи роботи: цілісності, мінімакса, творчості, психологічної комфортності
Застосування технологій критичного мислення:
Обладнання: графічний план уроку, кубик, мішечки з предметами, зорова таблиця, презентація до уроку, телевізор;
на кожного: таблиця «Знаю. Хочу дізнатися. Дізнався», картка до вправи «Розкажи про себе», картка до творчої роботи, орфографічні словники.
Хід уроку:
-До нашого класу завітали гості. Поверніться, привітайтеся.
Привітайте щирою посмішкою свого сусіда.
-Відчуваєте, у нашому класі запанувала атмосфера гарного настрою!
-Який урок розпочався?Дайте поради своїм однокласникам щодо роботи на уроці (бути уважними, активними, писати каліграфічно)
За допомогою «Мовного кубіку» узагальнити вивчене про іменник
Вірш про мову:
Ніжна, мила, світанкова,
Ясна, чиста, колискова,
Мелодійна,дзвінкотюча,
Дивна, радісна, співуча,
Лагідна, жива, казкова,
Красна, чарівна,шовкова,
Найдорожча, добра, власна,
Мудра, сонячна,прекрасна,
Солов’їна, барвінкова …..
Українська наша мова!
Мотивація навчальної діяльності.
На уроці будемо досліджувати значення прикметників у мовленні
Робота з таблицею
Знаю Хочу дізнатися Дізнався
а) Повторення правил правильної посадки за плакатом
б) Прописати буквосполучення ому ая - нижнє поєднання
2) Вибірковий диктант .
Виписати прикметники з вірша Л.Українки
На зеленому горбочку,
У вишневому садочку,
Притулилася хатинка,
мов маленькая дитинка
-Навіщо поетеса використала прикметники?
Висновок! (щоб яскраво та образно намалювати картину
3)Гра «Відгадай загадку»
Заєць-довговухий, трусливий, косий
Лиса-хитра, рижа, обережна
Вовк - сірий, зубастий, злючий
4)Групова робота «Шифрувальник».
а) повторити правила групової роботи
б) скласти загадку за допомогою прикметників
-Що можно описати прикметниками?( Розмір, форму, колір, смак, аромат)
1гр.-яблуко
2гр.-банан
3гр.- апельсин
-Для чого використали прикметники?
Висновок! (яскраво і влучно описали предмет)
Прикметниками можна описати не тільки якийсь предмет, але й описати себе, свій характер. Бажаєте спробувати?
Підібрати прикметник на кожну букву свого імені, який буде характеризувати тебе:
О- охайна
Л- лагідна
Е- енергійна
Н- надійна
А- активна
Кому важко, можно скористатися таблицею прикметників
Висновок!
Фізпауза
Трава низенька-низенька
Дерева високі-високі
Вітер дерева гойдає
Донизу нахиляє.
Птахи летять швиденько
А діточки за парти сідають тихенько
Фізпауза для очей
Послухайте текст:
У наші вікна заглядає берізка. Над берізкою віє вітер. Він розчісує її коси.
-Про що текст?
-В яку пору року описується берізка?
Дібрати такі іменники, які опишуть берізку взимку.
а) підбір прикметників
Словникова робота
берізка тендітна
білокора пронизливий
зажурена різкий
б) Виконати завдання за вибором:
(правила складання сенкану у скарбничці правил)
в) сам. запис з перевіркою
Перевірка правопису слів за орфографічним словником
Висновок!
Робота із «Хмарою слів»
Чи знайшли ми відповідь , яке значення прикметників у мовленні?
(Вони роблять нашу мову багатою, яскравою, образною.
Допомагають точніше висловити свою думку)
2) Скласти «павутинку уроку»
Охарактеризуйте наш урок, використовуючи прикметники
(Цікавий, творчий, корисний, пізнавальний, добрий,розумний)
-Чи можемо застосовувати отримані знання про прикметник у житті? Пропоную оголосити затрашній день днем компліментів. А особливі слова-прикметники підготуйте, будь ласка, для Аліни, бо в неї завтра день народження.
Впр.332 виписати прикметники. За бажанням придумати загадку, використовуючи прикметники.