Урок української мови "Звук [ч] , буква ч"

Про матеріал
Розробка уроку української мови звизначенням ключових компетентностей використанням Лего за букварем Катерини Пономарьової.
Перегляд файлу

Українська мова     

Тема : Звук [ч], Мала буква ч. ( За букварем Катерини Пономарьової )

Мета : ознайомити учнів з малою буквою ч, її алфавітною назвою та звуковим

значенням;

формувати в дітей правильне артикулювання звука [ч]; розвивати навички

виразного читання вголос текстів з вивченими буквами , вміння інтонувавати

кінець речення ;

розвивати  зв’язне висловлювання за ілюстрацією та серією малюнків , вміння розповідати про власні почуття  від прочитаного ;

сприяти вихованню  обережності , дотримання правил безпечної поведінки  .

Тип уроку : урок формування нових знань

Обладнання : ІКТ,  відео «Звук , буква «ч»,  Лего, предметні  малюнки  ., картки для звукового аналізу

Ключові компетентності :

Мовленнєва :

  •  Розуміє текст , головну думку усних висловлювань;
  • Уміє будувати повноцінні в комунікативному відношенні усні зв’язні висловлювання , які відображають знання учнів про предмет розмови .

Мовна компетенція :

  • Активно використовує рідну мову в освітньому процесі та різних комунікативних ситуаціях

Соціокультурна :

  • Співпрацює в групі для досягнення спільної мети ;
  • Дотримується  правил етикетного спілкування .

Навчально – організаційна :

  • Організовує робоче місце , готує необхідне приладдя ;
  • Розуміє визначену вчителем мету навчальної діяльності .

Контрольно- оцінні :

  • Уміє знаходити і виправляти помилки
  • Оцінює власну діяльність

Хід уроку

І. Організація класу.

1. Привітання.

Дзвоник всім нам дав наказ

До роботи стати  час.

Тож і ми часу не гаймо

До роботи приступаймо.

Те, що вчили – пригадаймо,

Поміркуймо, почитаймо.

ІІ Повідомлення теми і мети урок

  1. Фонематична розминка

А де наш язичок?

Заховався за біленький тинок.

А ми його зараз розбудимо.

  • Як комарик  дзвенить? (зззз)
  • Як вітер шумить?(шшшш)
  • Як гуска сичить? (сссс)
  • Як  бджілка  дзижчить? (жжжж)
  • Як трактор дирчить? (Дрррр)

Добре , молодці.

  1. Сьогодні на урок до нас прийшла нова буква. В неї є цікава особливість, протилежна особливості української букви й . А яка особливість в букви й ? Вона завжди позначає м’який звук . Як ви думаєте, яка ж буде особливість в нової букви?( Припущення дітей ). Що ж це за буква? Ми дізнаємось з відео   і з’ясуємо , чи справдились наші припущення

(перегляд відео за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=uHFNu5C71X4

 з 17с до 1хв27с)

Ось так вимовляється звук  , повторіть всі разом.

  1. Впіймай звук  

Якщо звук   на початку слова, руку вгору підіймай, якщо в середині почув – себе руками обіймай, якщо в кінці – оплески зробіть усі.

Учитель демонструє картки  з малюнками  ( часник, чашка, качка,  м’яч , синичка, черепаха, сонечко, калач, черепаха )

Яким завжди є звук   ?

ІІІ Знайомство з буквою ч

Звук   позначається буквою ч . На що схожа буква ч, давайте поміркуємо

 

 

Буква «Ч» —

Немов стілець,

Догори лиш ніжки.

Навіть з цифрою чотири

Буква схожа трішки. 

В. Гринько

 

 

  • А на що вам схожа буква ч?

І V  Гра «Утвори слова і речення»

  1. За допомогою цеглинок Лего  утворіть  слова у вигляді башти

 

 

 

 

 

річка

 

 

 

 

Качки

 

 

 

 

Човен

  1. Складіть речення зі слів

 

 

 

 

  • Пригадайте , як починається речення?
  • Про кого йде мова у реченні ?
  • Викладіть цеглинками речення (Зайчик живе у лісі )
  • Відгадайте загадку

Живе спокійно, не спішить,
Вона  ніколи не біжить,
Під панцирем без страху
Гуляє ...(черепаха).

Фізкультхвилинка  «Черепаха Аха»  https://www.youtube.com/watch?v=KxUbm8jCyPw

V Робота з Букварем 

  1. Розчитування за табличкою закритих та відкритих складів  с. 30
  2. Утворення слів за стрілочкою

Часто                    число                    чайка

Часник                  чисто                    чайник

 частина                чистий

  1. Робота над текстом с.31

Первісне сприйняття тексту

  • Читання тексту вчителем
  1. Робота над змістом
  • Про кого розповідається в тексті?
  • Яким був зайчик?
  • Де вирішив заночувати зайчик?
  • Як зайчик привітався з печерою?
  • Хто уже ночував у печері?
  • Чи відчув зайчик небезпеку?
  • Що допомогло зайчику уникнути біди?
  • Який заголовок ви пропонуєте до тексту?
  1. Читання тексту ланцюжком.

V І Рефлексія

  • З якою буквою познайомились на уроці?
  • Яка в неї особливість?
  • Що вдалося на уроці – поділіться,

Що не вийшло- пожаліться.

Будова башти настрою

Якщо у вас хороший настрій – поставте зелену цеглинку, якщо сумний – червону.

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 лютого 2021
Переглядів
4884
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку