Урок "Урок-панорама до Святого Миколая"

Про матеріал
Тема: Урок-панорама до Святого Миколая Мета: на основі знань, отриманих на уроках навчання грамот повторити поняття «речення», «слово», «склад». Формувати предметні компетентності: повторення нумерації чисел в межах 10 та вивченні математичні поняття. Розвивати логічне мислення, зв’язне на математичне мовлення. Виховувати почуття дружби, добра, бажання прийти на допомогу.
Перегляд файлу

Тема: Урок-панорама до Святого Миколая

Мета: на основі знань, отриманих на уроках навчання грамот повторити   

            поняття «речення», «слово», «склад».

            Формувати предметні компетентності: повторення нумерації чисел в           

            межах 10 та вивченні математичні поняття.

            Розвивати логічне мислення, зв’язне на математичне мовлення.

            Виховувати почуття дружби, добра, бажання прийти на допомогу.

 

1. Організаційна частина

Сьогодні незвичайний день – День Святого Миколая. І урок у нас сьогодні буде не звичайний – урок, на якому присутні ваші батьки, яким ви покажете, чому навчилися за кілька місяців у школі.

(Стук у двері. Заходить Баба-Яга)

 - Я страшна Баба-Яга! Хто мене не знає? Хто мене не боїться? Вмить я налякаю!

- Бабусю-Ягусю, що з тобою трапилося? Раніше ти була хорошою і доброю.

- Мене зачаклував злий чарівник.

- А ми зможемо тобі якось допомогти? Якось зняти його чари?

- Можете, якщо прочитаєте ось ці зашифровані слова.

 

7

5

4

2

1

3

6

 

 

 

 

 

 

 

2

5

6

7

3

4

1

а

т

р

о

о

б

д

8     

  

 

 

8

2

1

6

5

3

7

4

 

 

 

 

 

 

 

 

5

6

3

4

2

7

1

8

а

ш

м

і

к

о

п

с

9 


- Отож, дітки, що нам допоможе зняти чари з Баби-Яги?

Посмішка і доброта

- Посміхнімося їй і всі хором скажемо:

«Бабусю-Ягусю, ми тебе любимо!»

(Баба-Яга стає доброю)

- Ой, які ви молодці, як легко ви зняли чари ці.

- Я хочу, дітки, щоб ви знали: посмішкою і добрим словом можна не тільки з Баби-Яги чари зняти, а й вам додасть краплинку тепла.

(Напис на слайді)

Казка мандрувала полем, гаєм, лісом. Всім діточкам на втіху!

- Скільки речень написано?

- Скільки слів у першому реченні?

- Про що розказується у першому реченні?

- Скільки слів у другому реченні?

- Які розділові знаки стоять у кінці речення?

- Чому у першому речення є коми?

- Якими синонімами можна замінити слово «мандрувала»?

- Назвіть двоскладове слово у другому реченні.

А зараз давайте попрацюємо в групах.

Вам потрібно із розрізаних на кілька частин слова скласти слово.

Ми-ко-ла ра-діс-но

да-рун-ки зі-роч-ки

- Скільки складів у першому слові? Чому?

- Назвати приголосні звуки.

- Назвати м’які приголосні.

- Назвати тверді приголосні.

- Назвати букви у другому слові.

- Назвати звуки у третьому слові.

- Які ви знаєте незвичайні букви? Чому вони є незвичайними? (і, ь, я, ю, є, ї)

Читаємо роздрукований текст «Весела зима».

Читаємо – «телефоном», «Вовчиком» і «Зайчиком».

Молодці!

Фізкультхвилинка «Танці-зігріванці»

Ось подивіться, діти, це казкова галявина. Як тут гарно! Ліс навколо. Ось галявина, тут ще й Колобок. Та сталося лихо! Колобочок аж зблід, бо хитра Лисичка хоче його з’їсти. Давайте попросимо Лиску, щоб не їла Колобка (Не їж, Лиско.)

- А руда хитруня ось, що відказала: «Відпущу, якщо ви спечете мені пиріжків».

Ну що, діти, спечемо Лисичці пиріжків, але не звичайних, а математичних.

(Кожен ряд отримує завдання. Учні по черзі самостійно вирішують приклади і передають естафету слідуючому. Останній учень, закінчивши, говорить: «Ой гарячий пиріжок!»)

Как нарисовать пирог, пирожки карандашом или красками поэтапно?Как нарисовать пирог, пирожки карандашом или красками поэтапно? 

 

Как нарисовать пирог, пирожки карандашом или красками поэтапно? 

 

 

 

 

 

 

 

 

Прямуємо далі. А зараз гра «Мікрофон»

- Як називаються числа при додаванні?

- Назвати «сусідів» числа 6.

- Що буде із числом, якщо до нього додати 1?

- Що буде, якщо відняти 1?

- Якщо відняти 0?

- Що таке відрізок?

- Що таке трикутник?

- Що таке промінь?

Молодці!

Ось, діти, дивіться, плаче мама Зайчиха. Неслухняні зайченята заховалися за кущик. І вона не може їх полічити чи ніхто з них в лісі не заблукав. Допоможіть полічити зайчиків.

 

Терапевтичні казки для малятТерапевтичні казки для малятТерапевтичні казки для малятТерапевтичні казки для малят 

 

 

 

 

 

 

 

Молодці!

А зараз гра «Кубування». Але, що це? Хто це нам на перешкоді? Це чотирьохголовий змій ачадаЗ.

- Діти, щоб пограти в гру необхідно розгадати ім’я змія. Для цього потрібно поставити числа в порядку зростання.

ачадаЗ

652341 (Задача)

- А яке ім’я кожної голови змія? З яких частин складається задача? (Умова, Питання, Розв’язок, Відповідь).

- На гранях куба – частини задачі. Групам потрібно скласти умову задачі, поставити запитання, розв’язати задачу та дати відповідь.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Кубик Блума на уроках математики 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Звіт груп)

А зараз розминка розуму. Взяли цеглинки Lego.

  1. У білочки було 5 горіхів і 2 гриби. Вона знайшла ще 3 горіха. Скільки горіхів стало у білочки?

 

 

 

 

 

 

  1. До ведмедя на урок прилетіло 6 сорок. Тільки двоє з цих сорок готувались на урок. Скільки ледарів сорок прилетіло на урок?

 

 

 

 

 

 

3) Мишеня ліском ішло пішки,

    Несло друзям 3 горішки.

    По дорозі не втерпіло,

    Не помітно 2 з них з’їло.

    Сіра мишка в нас питає:

    - Скільки мишеня горішків має?

 

 

 

 

 


А що це? Це чарівна хатинка гномиків. З яких геометричних фігур вона утворена?

- Що таке трикутник?

- Що таке чотирикутник?

А зараз уважно роздивіться гномиків. Які вони? На кого з них ви хочете бути схожі?

- Вам усім сподобалися усміхнені гномики? Отже, щоб подобатися іншим, потрібно завжди посміхатися, бути привітним. І тому, я гадаю, що Святий Миколай усіх вас чує і бачить, і про всіх все знає, тому обов’язково до всіх завітає і, звичайно, не з порожніми руками, бо в кожного з вас є щось своє, особливе, хороше.

 Найбільше щастя -  робити добро. Отже, щодня потрібно робити добрі справи, щоб радіти могли не тільки ви, а й ваші мами, татка, друзі чи просто незнайомі люди.

Пісня Святий Миколай

За вікном летять сніжинки,

Миколай спішить до нас.

Прикрашаємо ялинки,

Настає різдвяний час.

 

Коли мрії оживають,

Коли в казку вірять всі,

Вогники яскраво сяють,

Закликають в кожний дім.

 

Приспів: (2)

Святий, святий Миколай,

Ти до нас прийди, прийди,

Святий, святий Миколай,

Подарунки принеси!

 

Ми чекаємо на Тебе

Цілий довгий-довгий рік.

Нам з тобою так весело,

Ти приносиш радість, сміх.

 

Просимо Тебе ласкаво,

Не забудь, не оминай,

Своїх діточок вкраїнських

Із святами привітай!

 

Приспів. (2) Сеньків О.

(Миколай роздає подарунки)

Любі діти та гості! Живіть у злагоді і любові!

Щасливі будьте і здорові!

Хай щастить усім в усьому –

І завжди і всюди.

Гарний настрій у всіх буде,

На свята і в будні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
12 грудня 2021
Переглядів
469
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку