Комбінований урок позакласного читання з використанням інтерактивних методів навчання під час вивчення сучасних авторів згідно Нової програми
Клас: 4.
Тема: Урок позакласного читання. Поетична світлиця . Твори сучасних авторів. Пошук потрібної книжки, інформації з різних джерел друкованої продукції.
Мета: Продовжувати знайомство учнів з українською поезією, зокрема віршами сучасних українських авторів на різну тематику, формувати навички роботи зі збіркою творів, вміння добирати дитячі твори заданої теми та жанру; формувати читацькі компетенції: удосконалювати вміння інтонацією передавати почуття, добирати правильні засоби виразності, вдосконалювати читацькі навички, розвивати швидкісне та інтонаційне читання, виховувати читацькі інтереси, колективістські почуття.
Обладнання: колекція збірок творів для дітей, портрети поетів, презентація
роздатковий матеріал - картки, пісня про читання.
Тип уроку: комбінований урок позакласного читання з використанням інтерактивних методів навчання
ХІД УРОКУ
І. Організація класу. Психологічне налаштування на урок.
Доброго ранку, доброго дня,
Бажаєте ви, і бажаю вам я.
Хай сяють цікавістю оченята,
Хай думають швидко голівки,
І сяють яскраві усмішки.
Доброго ранку, доброго дня,
Усмішки даруєм і добрі слова.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності:
- Оголошення девізу уроку , мотивація діяльності
Ти зосередься, до праці мерщій,
Усі перешкоди здолати зумій.
Працюй наполегливо , швидко, старанно,
Щоб кожна хвилинка не втратилась марно.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
А) - Який розділ вивчаємо?
Б) Поетична хвилинка за вибором учнів
ІV. Оголошення теми уроку
А) Складання учнями теми уроку з опорою на слайд презентації
Б) Формулювання учнями очікуваних результатів
В) Оголошення вчителем завдань уроку
V. Опрацювання нового матеріалу:
1 Перегляд і бесіда за відео «Сучасні поети»
2 Захист міні - пректів, підготовленими учнями
Вимоги до міні – проекту
1 Вибрати автора
2 Пошукова діяльність:
Дібрати поезію
3 Опрацювати її
4 Презентувати іншим
План презентації поезії
Автор:
Назва:
Тема:
Читання:
Напам’ять:
Ілюстрація:
3 Конкурс читців
- учнівський аналіз прочитаних віршів (з дотриманням відповідної інтонації);
- аналіз вибраних віршів;
VІ. Фізкультхвилинка: «Пальчикова гімнастика»
5 Робота в групах і парах
А)1 група – скласти сенкан «Поезія»
Б) група – в парах розшифрувати прислівя про поезію
Розділи слова і запиши вислів
Поезіяцедуша народу
Поезіяцеспівучесловопоетапронавколишнєжиття
Поезіяцезавждинеповторністьякийсьбезсмертний дотикдодуші
21березнявідзначаютьвсесвітнійденьпоезії
6 Гра «Вгадай поета за фотографією»
Назвати поета і його твори
VІІІ. Підсумок уроку. Оцінювання. Рефлексія.
-Метод «долонька» - учні підводять підсумки за поданою схемою.
Мені сподобалося… Мені складно.. Мені сподобалося…Мій настій…Я дізнався…
VІІІ Домашнє завдання. Підготуватися до наступного уроку позакласного читання