Конспект уроку
з фізичної культури 5 клас НУШ
Тема: Урок-закріплення набутих вмінь та навичок з модулів «Бадмінтон»,
«Рінго», «Cool Games».
Мета: Сприяти вихованню в учнів потребу у систематичних заняттях фізичною культурою та спортом, розвивати морально-вольові якості засобами фізичних вправ та рухливих ігор.
Завдання уроку:
1. Ознайомити з технікою подачі відкритою та закритою стороною ракетки під час гри в бадмінтон.
2.Повторити ловіння та передачу кільця у грі рінго.
3.Сприяти розвитку координації рухів під час естафет «Cool Games»
4. Виховувати в учнів свідоме ставлення до власного здоров’я, стимулювати бажання до всебічного фізичного розвитку, виховувати почуття колективізму та взаємодопомоги.
Наскрізні лінії: «Здоров’я і безпека», «Громадянська відповідальність».
Ключові компетентності: , інформаційно-комунікаційна, математична.
Тип уроку: Змішаний
Обладнання: Ноутбук, ракетки,волани,кільця рінго,палиці гімнастичні,фішки,булави,гімнастичні обручі, «парашут».
Місце проведення: Спортивна зала школи.
Хід уроку
№п/п |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|
І. Підготовча частина уроку |
15 хв. |
|
1 |
Організований перехід до місця занять в одну колону. Вчитель: Пролунав уже дзвінок Час почати нам урок, То і ми часу не гаймо, Працювати починаймо! Вправа «Мій настрій» - кожен учень обирає спосіб привітання з вчителем який показує його настрій. |
1 хв. |
Звернути увагу на зовнішній вигляд та самопочуття.
|
2 |
Шикування. Привітання. Повідомлення теми та завдань уроку. |
30 сек. |
Перевірити присутність учнів на уроці. |
3 |
Вимірювання ЧСС |
1 хв. |
Звернути увагу на учнів з підвищеною ЧСС. |
4 |
Пропоную вам переглянути відео « Техніка безпеки на уроці фізичної культури» https://www.youtube.com/watch?v=BDoiFGQyApE Вікторина «Правила безпеки на уроці фізичної культури» (так чи ні) 1 Займатися фізичними вправами необхідно в спортивній формі та спортивному взутті. (так чи ні?) 2 Можна виконувати вправи на спортивному обладнанні без інструкцій з техніки безпеки вчителя. (так чи ні?) 3 При виконанні в колоні різних видів бігу та вправ необхідно тримати дистанцію. ( так чи ні?) 4 Під час спортивних ігор можна чіплятися за форму товариша, робити підніжки.( так чи ні?) 5 Урок починається та закінчується за дзвінком. (так чи ні?) 6 У разі поганого самопочуття учень повинен попередити вчителя і звернутися до медичного пункту. ( так чи ні?)
|
4 хв. |
Відмічати правильні відповіді у визначений вчителем спосіб. |
5 |
Організуючі вправи: Учні утворюють коло в середині кола лежать волани та кільця рінго, одинакова кількість. |
30 сек. |
Звернути увагу на одночасне виконання організуючих вправ. |
6 |
Вправи для формування правильної постави та профілактики плоскостопості. Ходьба з воланами та кільцями на голові - звичайна; - на носках; - на п'ятках; - на зовнішній стороні ступні; - на внутрішній стороні ступні; - випадами з поворотом тулуба в однойменну сторону; - в присіді. |
1 хв. |
Учні рухаються хаотично. Темп середній. Спину тримати рівно. |
7 |
Загальнорозвиваючі вправи на місці з предметами на вибір учнів. |
1 хв. |
Учні рухаються по колу, виконуть по одній вправі довільно. |
8 |
Біг та його різновиди: звичайний, приставними кроками, спиною вперед, «протиходом», «змійкою», із зміною напряму. |
1 хв. |
Дистанція – 2-3 кроки. |
9 |
Вправи з рівноваги з предметами. |
1 хв. |
Темп виконання повільний. |
10 |
Загальнорозвивальні вправи під музичний супровід. |
3 хв. |
Вправи виконуються під музичний супровід. |
11 |
Вимірювання ЧСС |
1 хв. |
120-130 та 140-150 уд/хв. Вимірюють пульс в положенні стоячи за 10 сек. |
|
ІІ. Основна частина уроку |
25 хв. |
|
1 |
Клас об’єднується на 3 групи: Бадмінтон, рінго, Cool Games |
1 хв. |
Клас ділиться за обраними дітьми модулями. |
2 |
Бадмінтон: відео https://youtu.be/hygetSKS8Xo Способи тримання ракетки. Стійка гравця в бадмінт он. Імітація подачі відкритою стороною ракетки та закритою стороною ракетки. Подачі відкритою стороною ракетки та закритою стороною ракетки в парах. Подача в обруч на відстані 4 м. Рухлива гра «Вибивний воланом в колі» Перехід до наступного місця занять способом «Поїзд»
|
8 хв. 4-6 р. 6-8 р. 6-8 р.
10-12 р.
12-14 р. 3 хв. |
Звернути увагу за дотримання правил безпеки, а також за технікою виконання подач.
|
3 |
Рінго: Стійка гравця. Пересування по майданчику. Хват кільця рінго. Підкидання та ловіння кільця однією рукою. Кидки кільця в обруч. Підкидання та ловіння кільця однією рукою в парах. Кидки кільця на булави,які тримає другий учень. Самостійно учні працюють з кільцями рінго. |
8 хв. 1 хв. 1 хв. 30 сек. 10-12 р. 10-12 р.
12-14 р.
1 хв. 2 хв. |
Під час навчання техніці потрібно звертати увагу на застосування наступних її елементів в грі. |
4 |
«Cool Games» Естафета «Не спіши щоб, встигнути.» Учасники штовхають повітряні кульки тенісними ракетками до маркерів (точки розвороту), (середня вікова група). Гімнастичними палицями (старша вікова група). |
8 хв.
|
Учні виконують естафету тенісними ракетками та гімнастичними палицями. |
|
|
|
Звернути увагу на дотримання учнями правил техніки безпеки під час гри. |
1 |
ІІІ. Заключна частина |
5хв |
|
2 |
Вправи з парашутом. Підкидання воланів. Самостійно учні працюють з парашутом.
|
2хв |
Дотримуватись дистанції. Стежити за правильністю виконання. |
3 |
Підведення підсумків уроку |
1хв |
Відзначити кращих учнів. |
4 |
Вимірювання ЧСС |
30сек |
Визначити ступінь відновлення. |
5 |
Домашнє завдання: виконати онлайн-тест: https://naurok.com.ua/test/tehnika-bezpeki-na-urokah-fizichno-kulturi-736870.html Прощання і організований вихід із залу. |
1.30хв |
Перевірити ступінь розуміння учнями домашнього завдання. В колону по одному. |
Підготували: Зіновій Гелета, Попик Ігор, Кацан Роман, Шарван Св’ятослав.