Урок усний журнал: Чим живляться тварини. Ланцюжки живлення

Про матеріал
Інноваційні форми й методи дають можливість створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою необхідність, зможе розкрити свої здібності й продемонструвати знання, відчути впевненість у собі.
Перегляд файлу

Тема. Чим живляться тварини. Ланцюжки живлення

Мета:

  •                 формувати вміння розрізняти тварин за способом живлення;
  •                 поглибити поняття про ланцюги живлення у природі;
  • формувати вміння аналізувати об’єкти природи, встановлювати взаємозв’язки між ними;
  • виховувати бережливе ставлення до тварин на основі осмислення взаємозв’язків між ними.

Обладнання: журнал «Довкілля»

 

ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організація класу

Сьогодні ми подорожуватимемо сторінками природознавчого дитячого журналу «Довкілля».

ІІ. Хвилини спостережень

Перша сторінка – Інформаційний вісник

1. Гра «Мікрофон»

Вчитель: Багато ознак у красуні зими (яскраво світить, але не гріє сонце. День короткий, ніч довга. Мороз розмальовує вікна. Весело поскрипує сніг під ногами.)

Яке сьогодні число? 17

Який день тижня?

Який зараз місяць? лютий

Схід 7.07

Захід 17.18

Тривалість дня 10.11

2. Це цікаво!

В цей день народилися:

1947 рік – Малетин (співак)

1961 рік – Ілона Броневицька (актриса)

Іменини: Агафія, Феодосія, Макар.

3. Робота в календарях

Відмічаємо стан неба, опади, напрям вітру, температуру повітря.

4. Увага! Повідомлення!

(Лунає музика)

У лютому тільки вночі бувають тріскучі морози. Сонце з кожним днем піднімається вище, яскравіше світить, більше гріє. Підставте йому обличчя і відразу відчуєте ніби хтось ніжно обвіває його теплом. Майже на дві години збільшується у лютому тривалість дня. Весна на порозі.

5. Народні прикмети

  •            Великий лапатий сніг – на негоду і відлигу.
  •            Кінь лягає на сніг – чекай потепління.
  •            Птахи перед потеплінням сідають на нижні гілки дерев.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

Друга сторінка – Перевір себе

  1.               Щодо інформації, чи завжди вона буває правдивою?

(Тварини належать до неживої природи)

Яка ваша думка? (Два записи: жива і нежива)

  •            Гра «Займи власну позицію»

Учні відповідають:

Я вважаю …

Висновок: як і ви, живі організми, тварини дихають, живляться, ростуть, розмножуються, помирають.

  •            А  які особливі ознаки? (с.133)
  •            Асоціативний кущ (гроно)

 

 

 

 

 

 

  •            Фронтальне опитування
  •            Доведи!

IV. Мотивація навчальної діяльності

Відгадайте загадку:

Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає

Він не їсть тоді, не п’є

І не ходить, не гуляє.        (Ведмідь)

 

  • Що робить взимку?
  • Чи живляться  взимку?
  • А чим живляться взимку тварини?

V. Вивчення нового матеріалу

Третя сторінка – Що ж їдять тварини?

  1.               Завдання для допитливих

У минулому номері журналу було завдання дізнатися, що ж їдять тварини?

  1.               Долина знайомств пропонує роботу з підручником (с.138-139)
  2.               Рубрика «Дізнайся на уроці» пропонує дізнатись про ланцюжки живлення. (с.139)

Розповідь вчителя.

VI. Закріплення вивченого матеріалу

Четверта сторінка – Інтерв’ю з тваринами

  • Хто ти? (Горобчик)
  • Що їси? (Комах, зерно)
  • А ти хто? (Сонечко)
  • Що їси? (Попелиці)
  • А тебе як звати? (Ящірка)
  • Що їси? (Шкідливих комах, мишей)
  1.               Робота по зошиту (с.32)
  2.               Скласти ланцюг живлення (самостійна робота)
  3.               Кросворд – впізнай всеїдних тварин.

VII. Підсумок уроку

  •             Як поділяються тварини за способом живлення?
  •             Що таке ланцюжки живлення?

VIII. Домашнє завдання

С.138 – 140 (переказувати)

 

 

 

docx
Додано
21 грудня 2021
Переглядів
357
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку