Мета:- удосконалювати обчислювальні навички;
-повторити вивчений матеріал;
-ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел від 21 до 39;
-вчити лічити в межах 39;
-вправляти у розв'язуванні задач на знаходження суми;
-формувати навчальні компетентності;
-розвивати пам'ять,уяву, уміння порівнювати, аналізувати;
-виховувати культуру співробітництва, математичного мовлення, інтерес до математики.
Тема.Утворення і назви чисел від 21 до 39. Розв’язування задач.
Мета:- удосконалювати обчислювальні навички;
-повторити вивчений матеріал;
-ознайомити учнів з утворенням і назвами чисел від 21 до 39;
-вчити лічити в межах 39;
-вправляти у розв’язуванні задач на знаходження суми;
-формувати навчальні компетентності;
-розвивати пам'ять,уяву, уміння порівнювати, аналізувати;
-виховувати культуру співробітництва, математичного мовлення, інтерес до математики.
Хід уроку
1.Організація класу.
-Діти, подивіться мені в очі, посміхніться. Із цих промінчиків добра, що заіскрилися на ваших обличчях, ми і почнемо урок.
2. Мотивція уроку.
-Для чого ми вивчаємо математику? Де знадобляться знання з математики? А що треба, щоб досягти успіху?
-Ці знання будуть потрібні не тільки протягом уроку, а й у подальшому вивченні математики та й у житті теж. На уроці вашими вірними друзями повинні стати: уважність і кмітливість, швидкість мислення і вибір точних дій, винахідливість і взаємодопомога.
3.Повторення вивченого матеріалу.
а)Усний рахунок.
-Діти, давайте перевіримо, як ви навчилися додавати і віднімати в межах 10.(Обчислення ланцюжків прикладів)
10-5+3-1 3+3-6+7 10-2-4+1 4+4-6+5
б).Задача.
На квітках сиділи 5 метеликів. 2 метелика полетіли. Скільки метеликів залишилося?
-Діти,які уміння ви удосконалили?
4.Оголошення плану уроку.
_Сьогодні ми будемо працювати за таким планом:
-удосконалимо
-повторимо
-вивчимо
-закріпимо
-підсумуємо
5.Математична розминка.
-Як називаються числа при додаванні?
-Як називаються числа при відніманні?
-Збільшити на…(означає...)
-Зменшити на…(означає…)
-Щоб числа порівняти,треба…(віднімати)
-Скільки разом чи всього ?
Треба всім нам знати
Це вже буде ого-го!
Треба…(додавати).
6.Парна робота.
-Діти, зараз ми попрацюємо в парах. У вас на партах лежать карточки.
Завдання. Визначити,якими доріжками рухались звірята.
-Перш,ніж ви почнете працювати в парах, хочу нагадати правила дружньої роботи:
-уважно слухай однокласника;
-говори напівголосно;
-бережи кожну хвилинку.
-Хто виконав завдання? Чи важке воно було? Які правила вам допомогли виконати це завдання?
Перевірте, чи у всіх так.(діти порівнюють правильність виконання на екрані).
Які ж уміння ви удосконалили?
7.Фізкультхвилинка.
8.Робота над прикладами на знаходження невідомого доданка.
(На екрані завдання)
_Діти, послухайте завдання:
Котик за мишками ганявся,
Сірі мишки злякалися й у приклади сховалися.
-Відгадайте,які числа закрили мишки?(пояснення дітей)
Діти, що ми повторили?(як знаходити невідомий доданок).
9. Робота над задачею.
Діти, пригадайте, з яких частин складається задача.(На екрані задача і 2 коротких записи до неї)
Завдання. Виберіть до задачі короткий запис.Розвяжіть задачу.
10.Підготовка до вивчення нового матеріалу.
Завдання:записати попередні або наступні числа.
-Діти, чому ми не можемо виконати 2 останні завдання?
(тому що ми ще не вивчили число 21 і т. д.)
Фізкультхвилинка.
11.Розвязання навчальної задачі. Робота над новим матеріалом. (на столі приготовлені39 паличок і 3 резинки для зв’язування десятків)
-Як швидше дізнатися , скільки на столі паличок?(зібрати палички в пучки-десятки)
Пояснення вчителя.
12.Первинне закріплення.
а) Для закріплення нових знань рахують десятки паличок і окремо палички, читають і називають числа від 21 до 39.
б) Виконання завдань підручника.
13. Рефлексія.
-Яке завдання здалося найскладнішим?
-Чи добавили ви собі знань? Яких?
-Оцініть свою роботу.
-Молодці! Ви дуже добре працювали на уроці! Спасибі за старання!