Урок "Утворення сполучень слів. Практичне змінювання прикметників з іменниками за зразком « один – багато»."

Про матеріал
Урок має на меті формувати в учнів уміння визначати прикметники, утворювати словосполучення іменників із прикметниками, добирати до відомого предмета прикметники, змінювати прикметники за числами; формувати образне мислення; збагачувати словниковий запас школярів, розвивати творчу уяву, критичне мислення.
Перегляд файлу

Українська мова. № 67 ________________

Тема.  Утворення сполучень слів. Практичне змінювання прикметників з іменниками за зразком « один – багато».

Мета:

Формування предметних компетентностей: формувати в учнів уміння визначати  прикметники, утворювати словосполучення іменників із прикметниками, добирати до відомого предмета прикметники, змінювати прикметники за числами; формувати образне мислення; збагачувати словниковий запас школярів, розвивати творчу уяву, критичне мислення.

Формування ключових компетентностей:

спілкування державною мовою: формування уміння міркувати, робити висновки на основі інформації , поданої в різних формах; грамотно висловлюватися рідною мовою; поповнювати свій словниковий запас;

уміння вчитися впродовж життя: формувати уміння відбирати і застосовувати потрібні знання для досягнення навчальної мети ;

Соціальна і громадянська компетентності: формувати вміння співпрацювати в команді, слухати і чути інших.

Тип уроку: комбінований

Навчальні ресурси: презентація за темою,  картки для роботи в групах, індивідуальні диференційовані  картки, кольорові олівці, кольорові кружки.

                                                          Хід уроку

І.Вступна частина

1.Організаційний момент

Вправа «Очікування» (слайд)

2. Актуалізація опорних знань.

1) Вправа «Незакінчене речення»

*Прикметники – це слова, що називають …

*Прикметники відповідають на питання …

*Прикметники у реченні зв’язані з ….

* Прикметники нам потрібні, щоб робити нашу мову більш …

2) Самостійна робота за варіантами.(картки)

1 варіант

Підкреслити прикметники.

Сильний , сила, силач, синій, синичка, синіти, теплий тепло, потепліло, залізо, залізний.

2 варіант

Підкреслити прикметники.

Аромат, ароматний, зелений, зелень, зеленіти, похолодало, холодний, холодильник, солоний, сіль, солити.

ІІ. Основна частина.

  1. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності

 Сьогодні на уроці ми продовжимо поглиблювати знання  про прикметник, розвиватимемо вміння ставити питання до прикметників, що виражають один предмет і багато предметів.

А допоможе нам відгадайте хто?

Загадка

Холодна, біла,
Ліс оголила.
Скувала річку,
Струмок спинила.
(Зима)                    (слайд 1)

-Які слова допомогли відгадати загадку?

2. Каліграфічна хвилинка.  (слайд 2)

Зз зи има зима, зимонька, зимова, зимувати.

-Доповніть речення прикметниками, запишіть.

Наділа (яка?) зима на дерева (які?), (які?) шуби.

Довідка:  дбайлива, білі, теплі.

3.Осмислення знань, умінь, навичок.

1) Робота з підручником. Впр.2, ст.92.

Вибіркове списування з коментуванням.

Прочитай текст. Випиши  з 2 речення іменники з прикметниками, зміни за зразком.

Зразок.

Багато                                      Один

Вітри (які?) холодні ,   вітер (який?) холодний.

Метелиці(які?) люті,   метелиця (яка?) люта.

Морози (які?) колючі , мороз (який?) колючий.

Дерева (які?) голі ,       дерево (яке?) голе

-На яке питання відповідають прикметники , які описують багато предметів?

-А один предмет?

Фізкультхвилинка.

2) Робота в групах. Робота з Діаграмою вена.

-Пригадайте досліди з льодом і снігом з природознавства.

-Порівняйте ознаки льоду і снігу.

                                                 Діаграма Вена

Картинки по запросу сніг фото                                               C:\Users\Владислав\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.MSO\74A969CA.tmp

Сніг (який?)                                                                    Лід( який?)

 

 

 

 

3) Презентація робіт

4)Диференційована самостійна робота.(картки)

І рівень    Картинки по запросу сніжинка  фото

З’єднайте стрілочками іменники з прикметниками.

Поле                     (яка?) біла

сніжинка             (який?) тріскучий

ковзани                (яке?) широке

мороз                  (які?)  швидкі

ІІ рівеньКартинки по запросу бурулька  фото Картинки по запросу бурулька  фото

Відшукайте помилки у тексті, виправте їх.

  Мов метелики срібляста,

летять сніжинки біленький, чистий.

 

Мов котик пухнасте, у місячнім сяйві
Вмостилася Зимонька серед снігів.
Усе огорнули м'якесенька лапки,
Як віяло, хвостик стежинки замів.

ІІІ. Заключна частина.

  1. Підсумок за темою.

Складання «Сенкану»

  1. Зима
  2. Холодна, сніжна
  3. Вкриває, морозить, замітає
  4. Зима вкрила землю снігом.
  5. Чарівниця (білосніжка)

1.Домашнє завдання. Впр.»ваза» ст.92

2. Рефлексія. (слайд )

Вправа «Очікування»

-Чи виправдалися ваші очікування?

Так – зелений кружок,

Частково – жовтий,

Ні – червоний.

 

 

 

 

 

docx
Додано
9 січня 2020
Переглядів
2190
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку