Предмет: Всесвітня історія
Клас: 6
Урок узагальнення «Давня Греція та її сусіди»
Мета: систематизувати, узагальнити та закріпити знання учнів з теми; сприяти розвитку учнів аналізувати, співвідносити історичний матеріал; володіти термінологією та хронологією; перевірити рівень набутих умінь і сформованих навичок; оцінити рівень навчальних досягнень учнів з вивченої теми.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань.
Обладнання уроку: підручник, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Учитель повідомляє тему та мету уроку. Роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів стосовно правил виконання роботи.
ІІ. Виконання завдань
Б. 2) Г. 3) В. 4) В. 5) Б. 6) В.
8. Цар Леонід
9. 1- Г, 2 - В, 3 – А, 4 – Б.
10. 1 – В, 2 – А, 3 – Д, 4 – Б.
ІІІ. Домашнє завдання
Повторити пройдений матеріал
Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділу «Давня Греція та її сусіди» (частина перша)
І рівень (0,5 бали)
1. Як стародавні греки називали свою країну?
А) Месопотамія Б) Еллада В) Іонія Г) Пелопоннес
2. Головою племені в Давній Греції називали:
А) цар Б) фараон В) султан Г) басилевк
3. Місце, місто, країна, переселенці з якої заснували колонії в інших країнах – це:
А) колонія Б) посіл В) метрополія Г) демос
4. За правління якого царя були закладені основи афінської демократії:
А) Олександра Македонського Б) Дарія І В) Солона Г) Перікла
5. Марафонська битва відбулася:
А) 450 р. до н.е. Б) 490 р. до н.е. В) 502 р. до н.е. Г) 590 р. до н.е.
6. Час розквіту та могутності Афін в період правління Перікла називають:
А) «Срібний вік» Б) «Бронзовий вік» В) «Золотий вік» Г) «Мідний вік»
ІІ рівень (2 бали)
7. Дайте визначення поняттям: демократія, поліс.
8. Про кого йде мова: Спартанський цар, очолив об’єднане військо кількох грецьких міст. Протистояв 200-тисячному перському війські у Фермопільській ущелині. На слова перського царя здатися відповів: «Прийди і візьми!»
_________________________________________________________________________
ІІІ рівень (4 бали)
9. Встановіть відповідність між датою та подією в Персько-грецькій війні:
1 |
490 р. до н.е. |
А |
Битва біля м. Платеї |
2 |
480 р. до н.е. |
Б |
Остаточна перемога греків над персами |
3 |
479 р. до н.е. |
В |
Битва в Марафонській долині |
4 |
449 р. до н.е. |
Г |
Саламінська витва |
10. Встановіть відповідність між терміном та його значенням:
1 |
Реформа |
А |
Політичний режим, за якого влада підконтрольна невеликій групі найбагатших осіб. |
2 |
Олігархія |
Б |
Поселення людей, що переселилися з іншої країни або поселення (міста) |
3 |
Демократія |
В |
Здійснювані владою зміни, перетворення в різних сферах життя суспільства |
4 |
Колонія |
Г |
Місце, місто, країна, переселенці з якої заснували колонії в інших країнах |
|
|
Д |
Політичний режим, за якого участь в управлінні державою бере народ безпосередньо або через виборних представників |
ІІІ рівень (3 бали)
11. Дайте розгорнуту відповідь (на вибір): 1) Піднесення Афінської демократії за Перікла; 2) Діяльність Александра Македонського; 3) Реформи Солона та Клісфена.