Тема: Узагальнення і систематизація знань з теми «Інформація. Дії з інформацією»
Мета: повторити програмовий матеріал про код і кодування, набути навичок розпізнавання різних способів кодування і декодування, розвивати логічне мислення, формувати вміння виділяти головне, актуалізувати, порівнювати, зіставляти встановлювати зв'язки між засвоєними та новими знаннями; розвивати логічне мислення, уміння аналізувати та класифікувати надану інформацію, сприяти розвитку творчої уяви, мовлення; виховувати уважність, відповідальність за результати власної праці.
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань
Хід уроку
І. Організаційний етап
Пролунав уже дзвінок, нас покликав на урок.
Тому будьмо сьогодні уважними, розумними, організованими та кмітливими, адже урок у нас не простий, а змагання: хто краще знає інформатику.
Цікава інформація У наш час, важко знайти людину, яка б не знала про компанію Apple. Продукція цієї компанії семимильними кроками завоювала, та продовжує завойовувати серця відданих фанів по всьому світу. Apple Inc.– американська корпорація, виробник персональних і планшетних комп'ютерів, аудіоплеєрів, телефонів, програмного забезпечення. Символом компанії є відоме всім надкушене яблуко. Спочатку на логотипі компанії (яка утворилася 1 квітня, в день сміху, 1976 року) був зображений Ісаак Ньютон, який притулився до яблуні, та вже згодом Стів Джобс, один із засновників компанії, вирішив, що таке лого надміру інтелектуальне, і надалі почалося використання просто надкушеного яблука.
|
|
|
1976 |
1976 |
1998 |
Команди обирають назву, капітанів.
І. Представлення команд.
Оголошують (хором) назву команди, капітан представляє членів команди.
Команда «Смайл» і команда «Мишка».
ІІ конкурс «Розминка» (відгадування загадок)
Я не нишпорю в коморах,
Не ховаюся по норах.
Ковзаю по столу трішки,
Бо комп’ютерна я ………….. (мишка)
Я показую об’єкти,
Фото-, відеопроекти.
Я не плеєр, не мотор,
А звичайний - …………… (монітор)
Ця всесвітня мережа
Скільки знає – просто жах!
З нею вчись ти працювати –
Теж багато будеш знати. (Інтернет)
В блоці цім живе процесор
Помічник він, не агресор
В ньому щось гуде, співає
Одним оком нам моргає.
Головний він недаремно,
А зовуть його .....(системним)
Має хвостик, очі-кнопки,
Не боїться кішки!
Під долонею працює
Вправна, зручна…(мишка)
А, Б, В, Г, Д і кома –
Всім мабуть уже відома
Така клавішна структура.
Звісно ж, це …………… (клавіатура)
Інформацію корисну
І новини про усе.
Фільми, казку, мапи, фото
Нам …………. принесе (комп’ютер)
На вуха це ти надягай
І слухать музику давай,
Або віршик, або казку.
Працювати з ними класно.
Що це? (навушники)
Видний він з усіх боків,
Куди миша – туди й він.
Може бути штрих чи стрілка.
Так стрибає він, як білка. (курсор)
Про нього знаємо ми нині:
З ним справу мають в медицині.
Біолог з ним теж справу має,
А комп'ютер від нього страждає. (Вірус)
ІІІ конкурс капітанів. Прочитати послання Юлія Цезаря.
Записати повідомлення, виконуючи умову: зміщення праворуч на 4 позиції:
IV конкурс «Декодування».
Записати закодовані слова
1.
Слово |
|
|
|
|
|
Код |
28 |
11 |
22 |
16 |
19 |
2.
Слово |
|
|
|
|
|
Код |
20 |
12 |
22 |
18 |
33 |
3.
Слово |
|
|
|
|
|
Код |
29 |
15 |
19 |
16 |
1 |
4.
Слово |
|
|
|
|
|
Код |
3 |
7 |
21 |
2 |
1 |
5
Слово |
|
|
|
|
|
Код |
15 |
18 |
11 |
4 |
1 |
6.
Слово |
|
|
|
|
|
Код |
21 |
1 |
18 |
19 |
15 |
А |
Б |
В |
Г |
Ґ |
Д |
Е |
Є |
Ж |
З |
И |
І |
Ї |
Й |
К |
Л |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
М |
Н |
О |
П |
Р |
С |
Т |
У |
Ф |
Х |
Ц |
Ч |
Ш |
Щ |
Ь |
Ю |
Я |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
Записати прислів’я, використовуючи код з попередньої вправи
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
7 |
10 |
|
3 |
7 |
21 |
2 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
15 |
1 |
16 |
11 |
18 |
11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
7 |
17 |
1 |
|
24 |
15 |
21 |
1 |
13 |
18 |
11 |
V конкурс «Скоромовка».
Прочитати скоромовку. Ключ до коду знаходиться на малюнку праворуч
|
|
|
|
VІ конкурс «Скласти речення»
З двох частин скласти речення
Інформація – це… |
через органи чуття |
Інформацію передають…. |
усне мовлення, музичні композиції, мелодії, шумові ефекти |
Інформація сприймається людиною….. |
дані про оточення, необхідні для розв’язання проблеми |
Текстова інформація …… |
за допомогою повідомлень |
Графічна інформація – це ….. |
міміка, сигнали регулювальника на перехресті |
Звукова інформація – це …… |
інформація, що утворюється як комбінація різних видів інформації |
Умовні жести та сигнали – це …… |
відображається у вигляді текстів |
Комбінована та мультимедійна інформація – це …… |
картинки, рисунки, графіки, діаграми, схеми тощо |
Підсумок уроку
Підводяться підсумки, визначається команда-переможець.
Вручаються нагороди: «Переможець» і «За старанність»