Мета уроку - закріпити поняття чотирикутника, паралелограма, ромба та квадрата; удосконалити вміння і навички розв'язування задач, використовуючи властивості чотирикутників; розвивати мислення, увагу, пам'ять ; виховувати наполегливість, інтерес до вивчення геометрії
Тема: Узагальнення і систематизація знань. Підготовка до контрольної роботи. Самостійна робота
Мета: Закріпити поняття чотирикутника, паралелограма, ромба та квадрата; удосконалити вміння і навички розв’язування задач, використовуючи властивості чотирикутників; розвивати мислення, увагу, пам'ять ; виховувати наполегливість, інтерес до вивчення геометрії
Обладнання: презентація до уроку, проектор, завдання на картках для кожної команди
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
Повідомлення теми уроку, мети. Попередньо розділивши клас на рівносильні групи по 3 чол., оголошуються правила роботи в групах:
В кінці уроку помічники підраховують очки набрані кожним учасником і всією командою.
ІІ.Розминка
Учні знаходять і розфарбовують чотирикутники .
Один учень з групи дає означення відповідних фігур.
ІІІ. Властивості чотирикутників
Кожна група отримує таблицю.
Потрібно поставити знак «+» напроти правильних властивостей.
Під час перевірки завдання учні пояснюють які з властивостей дана фігура не має.
IV. Кросворд.
Кожна група отримує відповідний кросворд і заповнює відповідні клітинки.
V.Задачі на готових малюнках
Кожен з команди розв’язує одну задачу на вибір з 3 заданих.
Пояснення по слайдах презентації по одному учню від групи.
Оцінюється правильна відповідь.
VI. Експрес-контроль.
Учні на своїх аркушах записують номери правильних відповідей.
VII. Самостійна робота.
Сильніші учні в групі виконують 5 завдання , решта – тестові завдання.
5 хвилин на роздуми.
VIIІ. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
В підсумку уроку дається оцінка всьому класу та називаються оцінки конкретним учням.
ІХ.Домашнє завдання
Типові задачі до контрольної роботи з теми .