Урок геометрії 8 клас на тему "Теорема Фалеса Середня лінія трикутника

Про матеріал

матеріал буде цікавим для вчителів математики які ще тільки починають свою діяльність Це конспект звичайного уроку для дітей з різним рівнем навчальних досягненьТут коротко дана теорія з теми далі завдання для різних форм роботи

Перегляд файлу

Тема. Теорема Фалеса. Середня лінія трикутника

Мета: формувати в учнів усвідомлене розуміння змісту теореми Фалеса та способу її доведення; формувати вміння відтворювати фор­мулювання теореми Фалеса; застосовувати її для розв'язування задач на знаходження довжин відрізків, що відтинаються на сторонах пара­лельними прямими; розв'язувати задачі на поділ відрізка на п рівні відрізки або в даному відношенні. сформувати в учнів поняття середньої лінії трикутника. Роз­глянути властивості середньої лінії трикутника розвивати вміння робити висновки  культуру математичних записів виховувати інтерес до математики  упевненість у власних силах

Тип уроку: засвоєння нових знань.

 Обладнання : конспект підручник (Геометрія 8 клас  Єршова Голобородько) роздатковий  матеріал

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

Самостійна робота

Варіант 1

  1. Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 9 см і 15 см. Знайдіть від­різки, на які ділить більшу основу висота, проведена з вершини ту­пого кута.
  2. У рівнобічній трапеції один з кутів дорівнює 120°. Діагональ тра­пеції утворює з основою кут 30°. Знайдіть основи трапеції, якщо довжина бічної сторони дорівнює 8 см.

Варіант 2

  1. Основи рівнобічної трапеції дорівнюють 2 см і 10 см. Знайдіть дов­жини відрізків, на які висота трапеції, проведена з вершини тупого кута, ділить більшу основу.
  2. У рівнобічній трапеції одна основа дорівнює а, друга втричі менша. Кут при більшій основі дорівнює 60°. Визначте периметр трапеції.

 

III. Формулювання мети і завдань уроку

IV. Актуалізація опорних знань

Виконання усних вправ за готовими рисунками

1

Дано: 1 = 2.

Довести: 3 + 4 = 180°

2 

Дано: ВО = ОD, 1 = 2. Довести: ΔAOD = ΔCOB

3

 

Які помилки допущено в зображенні парале­лограма

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Засвоєння знань

План вивчення нового матеріалу

  1. «Класичне» формулювання і доведення теореми Фалеса.
  2. інше формулювання теореми Фалеса.
  3. Задача про поділ відрізка на п рівних частин.

 

Теорема Фалеса

Паралельні прямі, які пе­ретинають дві інші сторо­ни кута і відтинають на одній із них рівні відрізки, відтинають рівні відрізки і на іншій сто­роні

Узагальнена теорема Фалеса

Паралельні прямі, які пе­ретинають сторони кута, відтинають на сторонах цього кута пропорційні відрізки

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI. Формування первинних умінь

Виконання усних вправ №169    170    171    172 

  1. Чи може середня лінія трикутника бути перпендикулярною до його сторони; до двох його сторін?
  2. Чи можуть середні лінії трикутника дорів­нювати 3 см, 4 см і 10 см? Чому?

Виконання письмових вправ

Робота з підручником № 178  182 колективно

№180-індивідуально

VII. Підсумки уроку

Бліц-опитування

Які помилки допущено в зображенні середньої" лінії трикутника (див. рис. 3)?

 

VIII. Домашнє завдання

Вивчити зміст нового теоретичного матеріалу.

§6   п 6.1  6.2  № 179  181  

 

 

 

 

 

docx
Додано
7 грудня 2018
Переглядів
2487
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку