Урок Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом « Краса і сила поетичного слова»

Про матеріал
Урок літературне читання 4 клас Тема: Узагальнення і систематизація знань учнів за розділом « Краса і сила поетичного слова» Мета : удосконалю¬вати навички виразного читання віршованих творів; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, знаходити порівняння, робити висновки з прочитаного; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до прекрасного
Перегляд файлу

Урок   літературне  читання 4  клас

Тема: Узагальнення і  систематизація знань  учнів за  розділом

« Краса і сила поетичного  слова»

Мета : удосконалю­вати навички виразного читання віршованих творів; формувати вміння аналізувати, узагальнювати, знаходити порівняння, робити висновки з прочитаного; розвивати зв’язне мовлення учнів, образне мислення; виховувати любов до прекрасного.

                                                Хід уроку

  1. Організаційний момент                             

 

Уже  дзвінок нам дав сигнал

Працювати час  настав

Тож і ми часу не  гаймо

Роботу  швидше починаймо

 

  1. Мотивація навчальної діяльності
  1. Повідомлення мети  уроку                             

— Сьогодні ми проведемо узагальнюючий  урок літературного читання з Теми: « Краса і  сила поетичного слова» . Пригадаємо твори, які вивчали в  цьому  розділі, зустрінемося з нашими улюбленими героями, прочитаємо улюблені вірші, опрацюємо  в групах із  літературними завданнями .  От же наше  завдання : Систематизувати  і узагальнити  вивчений матеріал., попрацювати в групах, декламувати   улюблені  вірші, будувати  речення

  1. Очікування                                                        

Я сподіваюся, що сьогоднішній урок наш буде уроком радості, добра, творчості.

- А чого ви очікуєте від уроку ?

 узагальнювати і систематизувати знання про віршовані твори та їх авторів;

        працювати в групах;

        Складати і  будувати речення;

        виразно читати.

 

II. Мовленнєва розминка    

Отже починаємо  урок з мовленнєвої розминки

  1. Прочитай виразно

Мати просить в Саші: «Син!

Ти сходи у магазин!

Купиш сир, ситро, сирок,

І яєць один лоток,

М’яса, сухарів, редиски,

Сині сливи і іриски,

Ще насіння, сіль, сирок,

І смородину, синок,

Трохи сала й ковбасу!».

«Мамо, я ж не донесу!».

-        Чим був  здивований хлопчина? ( Мама дуже  багато замовила  продуктів принести із  магазину, а хлопчині  здалося що то  дуже важко )

-        Знайдіть  слова які римуються Гра « Знайдіть риму»

 

 

2. Робота над скоромовкою                       

 

ХОДЯТЬ ЛЕЛЕКИ ПО  ЛУЗІ

ХОДЯТЬ ЛЕЛЕКИ У  ТУЗІ

ЗАВТРА У ВИРІЙ ДАЛЕКИЙ

БУДУТЬ ЛЕТІТИ ЛЕЛЕКИ

 

Скоромовку  мовить треба СКОРО

 

-        Спочатку почнемо  читати повільно. Давайте  разом

-        А тепер  давайте  прочитаємо  скоромовку ЗДИВОВАНО. Так.

-        А тепер давайте прочитаємо цю саму скоромовку тільки швидше  ( читають)

-        Пришвидшуємося тричі. МОЛОДЦІ!!! В  кого  так не  виходить ви  зможете прочитати її пізніше  на наступному  уроці.

 

 

 

  1. Робота з ЛЕГО                                          

Дістаньте, будь   ласка цеглинки Лего

Ваше  завдання :уважно  прочитати  слова , впізнати з  якого   твору  ці  рядки   викласти   з Лего це  речення .

 

В навколосонячній мандрівці  нехай щастить тобі , Земля!

 

 

 

 

III. Систематизація й  узагальнення  вивченого  матеріалу

  1. Об’єднання  в  групи                                      

Пропоную об’єднатися   в  групи ,  щоб  продовжити працювати далі. Будьте  уважні (північ, південь, захід, схід)

 

  1. Літератори
  2. Книгознавці
  3. Пізнайки
  4. Всезнайки

 

  1. Робота в  групах

Звернути  увагу  на  правила  роботи  в групі

 

Літератори Завдання:  Продовж речення

Книгознавці Завдання: Упізнай твір за  ключовими  словами

Пізнайки Завдання :Знайди  відповідності Заповни комірки  таблиці

Всезнайки Завдання Відновити послідовність подій у  творі О. Олеся « Ліс  восени»

 

  1. Презентація робіт

 

  1. Фізкультхвилинка з  лего

 

    5. Гра «Диктор телебачення» 

Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.

Звучить  сигнал « Прямий  ефір» Камера

 

 

 

 

 

 

VI. Підсумок уроку

 Виставка  малюнків

 

Рефлексія.

Вправа «Піраміда позитивних почуттів». — Побудуймо «піраміду позитивних почуттів». Учитель протягує руку долонею вверх, а учні підходять до вчителя і по черзі кладуть свої долоньки зверху, будуючи піраміду. Кажуть: «Сьогодні на уроці мені найбільше сподобалося…».

 

Самооцінювання « Кола самооцінювання »

 

 Свою роботу на уроці оцінюю…

 

 

Гра «Закінчи речення».

Сьогодні на уроці я вчився…

Мені було цікаво…

Урок завершую з… настроєм.

VII. Домашнє завдання

Досліджую  медіа на с. 89 за Q-кодом

Здійснити віртуальну екскурсію до  Національного  музею народної архітектури та  побуту України

Заповнення Таблиці активностей

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
25 грудня 2023
Переглядів
86
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку