Систематизація і узагальнення знань учнів про кінематичні величини i зв'язки між ними, з'ясування властивостей функцій під час розв'язування фізичних задач.
к |
а |
с |
м |
о |
т |
ь |
л |
ц |
в |
і |
р |
о |
н |
е |
у |
в |
м |
в |
п |
і |
ц |
д |
ж |
п |
к |
ф |
т |
ь |
ю |
ч |
р |
ш |
ь |
р |
ю |
л |
є |
к |
и |
в |
п |
у |
м |
ь |
в |
с |
ш |
в |
и |
д |
к |
і |
с |
т |
ь |
ш |
т |
п |
а |
ц |
у |
е |
и |
с |
в |
а |
и |
м |
и |
т |
р |
ь |
п |
в |
с |
в |
о |
л |
к |
в |
а |
м |
д |
ч |
а |
с |
п |
т |
л |
ч |
а |
с |
т |
о |
т |
а |
р |
с |
р |
ь |
б |
и |
д |
і |
г |
й |
н |
а |
р |
і |
в |
п |
р |
и |
н |
с |
у |
о |
а |
в |
л |
м |
і |
е |
к |
у |
е |
р |
о |
л |
щ |
з |
в |
п |
з |
л |
к |
і |
н |
е |
м |
а |
т |
и |
к |
а |
п |
ж |
о |
д |
р |
є |
г |
н |
о |
е |
р |
п |
а |
і |
с |
и |
и |
щ |
а |
п |
т |
ї |
я |
и |
х |
н |
о |
н |
о |
п |
ч |
н |
г |
ж |
д |
х |
ї |
у |
ч |
а |
ш |
н |
м |
т |
з |
к |
а |
е |
м |
г |
щ |
е |
к |
у |
н |
ц |
а |
р |
а |
р |
о |
л |
у |
ї |
п |
е |
р |
е |
м |
і |
щ |
е |
н |
н |
я |
к |
ц |
і |
с |
т |
ь |
д |
б |
а |
к |
а |
в |
р |
о |
и |
ч |
т |
а |
ц |
н |
с |
л |
ш |
с |
а |
п |
и |
с |
и |
л |
н |
в |
і |
к |
з |
ї |
в |
м |
л |
к |
е |
н |
щ |
а |
і |
и |
ч |
о |
Узагальнюючий урок по темі «Кінематика»
«Все, що ми тепер достовірно знаємо з фізики, було раніше втілено в припущеннях, і якщо б ніколи не допускалися припущення, навіть помилкові, то ми б не отримали жодної істини.»
«Коли задачу розв’язує хтось інший, усе легко, коли розв’язуєш сам – нічого не виходить.»
Леонард Ейлер
(швейцарський фізик і математик)
Тема: Узагальнюючий урок по темі «Кінематика».
Мета:
Тип уроку: систематизації і узагальнення.
Форма уроку: бінарний.
Структура уроку:
Хід уроку.
Звертається увага учнів на афоризми, написані на плакаті. На сьогоднішньому уроці ми узагальнимо поняття з теми «Кінематика» і попробуємо розвіяти твердження Леонарда Ейлера про те, що самому розв’язувати задачі важко чи взагалі не можливо. У вирішенні цього нам сьогодні допоможуть не менш важливі знання з математики.
Рівноприскорений рух
Визначити прискорення руху та швидкість. Побудувати графік залежності швидкості від часу та координати від часу.
; ;
Побудувати
Нерівномірний рух
Визначити середню швидкість:
Побудувати
Рух по колу
Визначити період обертів, швидкість руху та доцентрове прискорення:
Побудувати x=x(t)
Вправи для очей.
к |
а |
с |
м |
о |
т |
ь |
л |
ц |
в |
і |
р |
о |
н |
е |
у |
в |
м |
в |
п |
і |
ц |
д |
ж |
п |
к |
ф |
т |
ь |
ю |
ч |
р |
ш |
ь |
р |
ю |
л |
є |
к |
и |
в |
п |
у |
м |
ь |
в |
с |
ш |
в |
и |
д |
к |
і |
с |
т |
ь |
ш |
т |
п |
а |
ц |
у |
е |
и |
с |
в |
а |
и |
м |
и |
т |
р |
ь |
п |
в |
с |
в |
о |
л |
к |
в |
а |
м |
д |
ч |
а |
с |
п |
т |
л |
ч |
а |
с |
т |
о |
т |
а |
р |
с |
р |
ь |
б |
и |
д |
і |
г |
й |
н |
а |
р |
і |
в |
п |
р |
и |
н |
с |
у |
о |
а |
в |
л |
м |
і |
е |
к |
у |
е |
р |
о |
л |
щ |
з |
в |
п |
з |
л |
к |
і |
н |
е |
м |
а |
т |
и |
к |
а |
п |
ж |
о |
д |
р |
є |
г |
н |
о |
е |
р |
п |
а |
і |
с |
и |
и |
щ |
а |
п |
т |
ї |
я |
и |
х |
н |
о |
н |
о |
п |
ч |
н |
г |
ж |
д |
х |
ї |
у |
ч |
а |
ш |
н |
м |
т |
з |
к |
а |
е |
м |
г |
щ |
е |
к |
у |
н |
ц |
а |
р |
а |
р |
о |
л |
у |
ї |
п |
е |
р |
е |
м |
і |
щ |
е |
н |
н |
я |
к |
ц |
і |
с |
т |
ь |
д |
б |
а |
к |
а |
в |
р |
о |
и |
ч |
т |
а |
ц |
н |
с |
л |
ш |
с |
а |
п |
и |
с |
и |
л |
н |
в |
і |
к |
з |
ї |
в |
м |
л |
к |
е |
н |
щ |
а |
і |
и |
ч |
о |
1
Додаток 1
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4