У Р О К И У З А Г А Л Ь Н Е Н Н Я
(історія України, 7 клас)
Тема1: „Виникнення та розвиток Київської Русі”.
Мета: повторити та узагальнити матеріал, вивчений з теми; підготуватися до тематичного оцінювання; формувати вміння працювати в групах; розвивати вміння висловлювати власну точку зору, робити висновки та узагальнення; орієнтувати клас на перспективи просування у вивченні подальшого матеріалу; виховувати повагу до української історії.
Обладнання: роздатковий матеріал, «поле успіхів», прапорці з номерами команд.
Тип уроку: узагальнення, систематизація та корекція знань, умінь і навичок учнів.
Форма уроку: урок – змагання.
Хід уроку:
І. Організаційний момент.
ІІ. Виконання учнями різноманітних завдань.
Завдання 1. Кросворд.
Якщо всі слова по горизонталі будуть вписані правильно, в виділених
клітинках вийде назва головного заняття слов'ян.
Завдання 2. Поясніть походження та значення цього вислову.
7 13 2 11 5 11 8 13 15 1 12 7 10 4 14 11 6
3 1 5 13 9 10 14
Слова – ключі:
6 14 16 11 17 1 – частина світу, де виникла слов'янська держава
18 16 13 2 10 19 1 – постійне військо на Русі
16 10 9 1 20 24 4 22 14 11 – один із промислів слов'ян
17 11 20 12 18 18 23 – щорічний збір данини князем
17 25 7 25 19 26 5 10 – кочові племена на півдні Київської Русі
15 19 23 3 24 – правитель слов'янської держави
14 10 8 5 11 16 11 18 – одне з найдавніших руських міст
Завдання 3. Робота з датами.
1) 911 р.; 2) 882 – 912 рр.; 3) 912 – 945 рр.; 4) 945 – 964 рр.;
5) 964 – 972 рр.; 6) 968 р.
Завдання 4. Теми для усної розповіді:
Завдання 5. Скласти запитання за вивченою темою для команд-суперників.
ІІІ. Підсумки уроку.
Учитель повідомляє результати гри, визначає переможців, називає межу оцінювання гравців капітанами. Капітани виставляють оцінки своїм гравцям, коментуючи їх.
IV. Домашнє завдання.
Скласти тестові завдання, кросворди, ребуси за темою, підготуватися до уроку тематичного оцінювання.
Тема1: „Виникнення та розвиток Київської Русі”.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Х |
О |
З |
А |
Р |
И |
|
|
|
|
|
|
Д |
Р |
Е |
В |
Л |
Я |
Н |
И |
|
|
|
П |
Р |
О |
М |
И |
С |
Л |
И |
|
|
|
|
|
|
О |
Л |
Е |
Г |
|
|
|
|
|
|
П |
Е |
Ч |
Е |
Н |
І |
Г |
И |
|
|
|
|
|
|
|
Р |
Ю |
Р |
И |
К |
|
|
|
|
|
|
|
О |
Л |
Ь |
Г |
А |
|
|
|
|
|
Л |
И |
Б |
І |
Д |
Ь |
|
|
|
|
|
|
|
А |
С |
К |
О |
Л |
Ь |
Д |
|
|
|
Б |
О |
Р |
Т |
Н |
И |
Ц |
Т |
В |
О |
|
|
|
|
|
В |
Е |
Н |
Е |
Д |
И |
|
|
|
|
|
П |
О |
Г |
О |
С |
Т |
И |
|
|
2. Зашифрований вислів: ЧУЖОГО ШУКАЮЧИ СВОЄ ЗАГУБИВ
Слова – ключі: ЄВРОПА, ДРУЖИНА, РИБАЛЬСТВО, ПОЛЮДДЯ,
ПЕЧЕНІГИ, КНЯЗЬ, ВИШГОРОД
3.Робота з датами.