Урок"Узагальнення й систематизація вивченого з теми «Прикметник»

Про матеріал

План-конспект уроку з української мови в 6 класі "Узагальнення й систематизація вивченого з теми «Прикметник»

Перегляд файлу

Тема. Узагальнення й систематизація вивченого з теми «Прикметник»

 

Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів з теми “Прикметник”; удосконалити вміння й навички учнів визначати прикметники в тексті, їх граматичні та морфологічні ознаки, синтаксичну роль, утворювати ступені порівняння; розвивати логічне мислення, память, увагу, творчі здібності;

виховувати повагу до народнопоетичних символів України

                                                       Хід уроку

І. Організаційний момент.

II. Оголошення теми, мети уроку.

III. Робота над темою уроку                                    

                                                      Мовна розминка

Західно/український, п’яти/поверховий, 50/річний, мовно/літературний, східно/словянський, весняно/літній, жовто/блакитний,жовто/гарячий, південно/східний, народно/пісенний, кисло/солодкий, військово/морський, військово/полонений, народно/поетичний

 

                                                 Теоритична розминка

1.Яка частина мови називається прикметником?

2. Як змінюється прикметник?

3.Яку синтаксичну роль виконує прикметник?

4.На які розряди поділяється прикметник? Які це прикметники якісні, відносні, присвійні?

                                             Спостереження-дослідження

Записати словосполучення в 3 колонки(з якісними, відносними, присвійними прикметниками)

Високе дерево, червона калина, українська гостинність, народні символи, дівочий вінок, кришталева ваза, глибока річка, батькова хата, лисяча нора, лисячий комір, лисячий характер, малинове варення, малинова сукня, вовчий хвіст, вовчий апетит

 

- А які предмети –символи знаєте ви?(Слайди 4-10)

 

                            Утворити ступені порівняння прикметників

Мудрий –

Високий –

Поганий –

 

-         Чи всі якісні прикметники утворюють ступені порівняння?

 

                              Вправа «Я редактор»

Прочитайте речення, виправити помилки,запишіть

 

В Україні хліб-сіль на вишитому рушнику - то сама вища ознака гостинності народу.

Калина – найбільш улюбленіший символ українців.

 

 

  • Які ж рослини-символи поширені в Україні?(Слайди 13-17)

                      

                          Відремонтуй слова

Знайти слова, у яких допущено помилки, записати правильно

1.     Цінний, осіній, бджолинний, здоровений

2.     Не високий, негайний,  неглибокий, а мілкий, зовсім невеликий

3.     Дощевий, грушовий, сливовий, замшовий

 

 

                                 Пояснювальний диктант

Записати речення, зробити його синтаксичний розбір.

Ми любимо нашу Україну, шануємо її звичаї і ,звичайно ж, вивчаємо рідну мову

 

Зробити морфологічний розбір прикметника рідну

 

  • Які тварини-символи ви знаєте? (Слайди 21-27)

 

                                   Культура мовлення   

Утворити словосполучення, добираючи правильно прикметник.

(Любимий, улюблений) предмет, (вірна, правильна) відповідь, (слідуюче, наступне) завдання, (музичний, музикальний) інструмент, (ефективні, ефектні) ліки

Із двома словосполученнями ( на вибір) скласти речення

 

ІV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання. Виконати тест с. 160 – 161,  * вправа 426

                                                                                                     

                                                                                       ПОГОДЖЕНО

                                                                                                     Заступник директора

                                                                                                     з навчально-виховної роботи

                                                                                                                                                

                                                                                                      .........................Л.А.Чернишева

                                                                                                                                           

                                                                                                       … ….........................2019 року

 

 

 

 

                       Відкритий урок

              з української мови у 6-Б класі

«Узагальнення й систематизація вивченого

                 з теми «Прикметник»

 

 

 

 

 

 

                                                     

                                                       Підготувала і провела                    

                                                                               учитель української мови

                                                                               і літератури

                                                                               Король Наталія Миколаївна

 

docx
Додано
15 січня 2023
Переглядів
248
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку