Тема: Узагальнення з розділів « Священні книги людства», «Античність»,
« Середньовіччя», « Перехід Середньовіччя до Відродження»
Мета: реалізувати ключові компетентності під час узагальнення матеріалу, залучити школярів до ігрової діяльності на уроці, перевірити рівень знань з тем, стимулювати їх пізнавальну активність, створити сприятливі умови для формування читацьких компетентностей, розширити читацький простір літератури та культури, кругозір; навчити бути ініціативними, виявляти лідерські риси, вміти грамотно використовувати мовні засоби для формулювання власної думки; виховувати любов та повагу до художнього слова.
Тип уроку: узагальнення та систематизація набутих знань та навичок
Форма проведення: інтелектуальна гра
Обладнання: роздатковий матеріал
Перебіг уроку:
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра « Так чи ні»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Оголошення теми і завдань уроку,розподіл здобувачів освіти на три команди: вибір назви команди.
Метод « Очікувань»
На ялинку здобувачі освіти у вигляді новорічних іграшок прикріплюють свої очікування від уроку.
ІV. Проведення гри
І. Етап « Чарівна скринька»: зі скриньки по черзі дістаються предмети, які стосуються теми уроку, а здобувачі освіти відгадують їх та якого твору вони стосуються.
Індру – «Веди»
Човен з хвилею – «Всесвітній потоп»
Вогонь- «Міф про Прометея»
Павук – «Метаморфоза про Арахну»
Яблуко – «Яблуко розбрату»
Кінь – «Троянський кінь»
Античний човен – «Подорож Одіссея»
Театральна маска – «Давньогрецький театр»
Щит – «Щит Енея» з поеми Вергілія «Енеїда»
Ріжок – «Оліфант» з «Пісні про Роланда»
Меч та хлібний колос – «Пісня про хліб і шовк» Ду Фу
Омар Хайам – «Рубаї О.Хайама».
ІІ. Епап « Клоуз – тест» на тему « Священні книги людства»
ІІІ. Етап « Перевірте пам'ять» на тему « Античність»
ІV. Етап « Кроссенс» за темою « Літературні епохи»
V. Етап « Сенкан» на тему « Літературознавчі терміни»
1 команда « Гекзаметр»
2команда « Рубаї»
3команда «Сонет»
V. Рефлексія
Метод «Очікувань»
Учні повертаються до ялинки і на сніжинках вказують чи справдились їхні очікування від уроку
VІ. Підсумок уроку
У кожного учня є картка само оцінювання, де вони визначають свій бал за роботу на уроці
VІІ. Домашнє завдання