Урок узагальнення з теми "Атмосфера"

Про матеріал
Пропонується нестандартний тип проведення уроку узагальнення з теми "Атмосфера" з географії 6 класу. Урок- конвеєр, з метою ознайомлення учнів з різними професіями, типами виробництв; формування навичок командної роботи, виховання Лідера тощо.
Перегляд файлу

Географія 6 клас

Урок узагальнення по темі «Атмосфера»

Мета :  узагальнити, систематизувати та поглибити  матеріал теми;

             Розвивати предметні  та ключові компетенції учнів, зокрема, комунікативні, соціальні

Вести профорієнтаційну роботу

Урок- конвеєр  (профорієнтація)

Висловлювання*

  1. Хто не вміє говорити, кар'єри не зробить
  2. Хоча слова «так» і «ні» дуже короткі, але вони вимагають серйозних роздумів  Піфагор
  3. Тільки людина, істота, яка мислить своїм розумом, сама визначає свою мету, може бути ідеалом краси і межею досконалості  І. Кант
  4. Єдиний шлях, що веде до знань – це діяльність  Б.Шоу
  5. Повноцінними є лише ті знання, які ви здобули своєю активністю Й. Песталоцці
  6. Створюючи разом, змінюй себе заради себе!
  7. Земля – не рабиня наша, а мати.

Сонце- не вітчим, а рідний батько.

Ліси – наші брати, річки – сестри.

Дощі, вітри, сніги- добрі гості.

А ми на своїй планеті – мудрі господарі.

Тип – урок-гра

Хід уроку

І. Оргмомент. Мотивація.

Багато ваших рідних- мами, тати, бабусі та ін. їздять на заробітки. Як їм там? Чи важко? А ви хочете спробувати?

 

 Є багато професій та складних видів виробництв пов'язаних із безперервним процесом – металургія, суднобудування, літакобудування, або й навіть консервне виробництво, птахофабрики, виробництво годинників - там усе йде по конвеєру, а робітники – по черзі виконують різні види діяльності. Спробуємо таку роботу?

 

 Я – роботодавець.  Наймаю на роботу бригаду робітників, на високооплачувану, але дуже відповідальну роботу. Ваш заробіток залежить від колективної роботи та особистого вкладу кожного в кінцевий результат. Тому, якщо комусь певний вид діяльності не під силу – інший з бригади може, з мого дозволу, допомагати та замінити його. Але оплата буде різна – хто більше працював отримає більше.

 

 Спочатку давайте заключимо угоду

 

Колективний договір:

Зобов'язуюсь  -

  1. Дивуватись і сумніватись
  2. Сміливо та впевнено приймати рішення
  3. Бути доброзичливим та самостійним
  4. Вірити в свої сили та сили свого товариша
  5. Тримати активну позицію
  6. Бути стриманим та спокійним
  7. Бути готовим прийти на допомогу
  8. Мати адекватну самооцінку

 

Всі підписують угоду

 

ІІ. Вчитель виясняє, чи учні вважають, що вони добре засвоїли матеріал теми. Які є труднощі? Пояснює правила роботи. Знайомить з  видами діяльності

ІІІ. Беремо «квитки» на потяг і відправляємось на роботу

            Є два потяги для контролю. Учням пропонується озвучити всю схему

 

ІУ. А тепер , прибувши на роботу вам треба пройти стажування. Показати на що ви здатні, що ви знаєте та вмієте

 

  1. Склади трійку

 

Прилад

Що вимірює?

Одиниці вимірювання

термометр

Температуру повітря

градуси

барометр

Атмосферний тиск

Мм.рт.ст. бари паскалі

опадомір

опади

мм

гігрометр

Відносну вологість

%

психрометр

Абсолютна вологість

г\м куб

флюгер

Сила та напрям вітру

бали

анемометр

Швидкість вітру

м\с

Аеростат

погода

сигнали

 

  1. Вибираємо бригадира  (робота з термінами – гра з кругами, через один як класики. Хто називає визначення терміна, той просувається по колу – хто швидше пройде коло, той і буде бригадир )

Атмосфера , вітер, погода, тропосфера, опади, атмосферний тиск, амплітуда температури, ізотерми, бризи, випаровування, лід, мусони, хмара, ізобари, роса, клімат, метеостанція, синоптична карта, вологість повітря, фен

  1. Робота на конвеєрі. Бригадир розставляє всіх на робочі місця  (виховання лідера) 

Перша контурна дошка  - показати стрілками напрям вітру  

  1. – пасати, мусони, західні
  2. На дошці є кілька написів різниці тиску

Основна дошка поділена на три сектори, в кожному є креслення – графіка температури, діаграми опадів, рози вітрів та дані спостережень  - учні будують фігури

Друга контурна дошка розграфлені лінії кліматичних поясів і заготовлені назви поясів – учень їх прикріплює.

Бригадир слідкує за правильністю виконання роботи та усуває помилки за потреби

  1. Задачі – п’ять учнів мають ручки різних кольорів. Сидять по кругу – пентагон- кожен отримує різну задачу і має в ній зробити свій крок до розв’язку. Якщо не знає, то передає іншому по кругу і так доти поки не розв’яжуть всі. Бригадир і вчитель перевіряють та по кольору відмічають внесок у розв’язок кожного

Задача 1. Ви учасник туристичної подорожі, здійснюєте підйом на гору Говерла (2061м.). розрахуйте якою буде температура повітря на вершині, якщо біля підніжжя (360м) вона становила + 8°C

Задача 2 Люди, які хворіють на гіпертонію дуже чутливі до перепадів тиску і вже різниця в 200мм.рт.ст. викликають у них кризу. Визначте чи можуть такі люди підніматись на гірськолижні курорти Альп, якщо біля підніжжя гір атмосферний тиск становить 720 мм.рт.ст., а курорти знаходяться на висоті 2080м та вище.

Задача 3 На яку висоту треба спуститись літаку, у якого обледеніли крила та добавили ваги, якщо він летить на висоті 6000м над екватором (середня температура повітря там + 24°C) .

Задача 4. Фантастичний експеримент. У нас є пристрій для охолодження повітря. До якої температури треба охолодити повітря в класі, щоб утворилася  спочатку роса, а потім іній? , якщо зараз в ній +15ºC та відносна вологість повітря 80% (абсолютний максимум вологості за даної температури 13г\м3)

Задача 5. Ширина кімнати 5м, довжина 8м, висота 3м. Температура повітря в цій кімнаті +15 ºC, абсолютна вологість повітря 11г\м3.Визначіть скільки водяної пари міститься в даній кімнаті? Спрогнозуйте, що потрібно робити – провітрювати цю кімнату чи нагрівати? Чому?

 

  1. Антикросворд—учні по черзі озвучують матеріал

А

м

п

л

і

т

у

д

а

 

Т

у

м

а

н

 

 

 

 

 

М

у

с

о

н

и

 

 

 

 

О

з

о

н

 

 

 

 

 

 

С

а

м

у

м

 

 

 

 

 

Ф

е

н

 

 

 

 

 

 

 

Е

к

з

о

с

ф

е

р

а

 

Р

а

д

і

о

з

о

н

д

 

А

н

е

м

о

м

е

т

р

 

Підсумки . – інтерактивна бесіда  Яке ж значення атмосфери для нашої планети?

Рефлексія   Розумний куб

  1. Де може пригодитись матеріал теми?
  2. Чи потрібні вам знання про майбутні професії  та можливості заробляння грошей? Для чого?
  3. Чи могли б ви працювати в такому темпі? Що для цього треба?
  4. Що найважче було на уроці? Чому?
  5.  Чи допоміг наш урок вам краще підготуватись до контрольної роботи з теми ?
  6. Як ви вважаєте, ви та ваші товариші добре засвоїли матеріал цієї теми?

Оцінювання.

docx
Додано
16 жовтня 2022
Переглядів
225
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку