Урок узагальнення знань 6 клас "Презентація, самооцінка та оцінювання виготовлених виробів за варіативним модулем «Технологія виготовлення м’яких іграшок»

Про матеріал

Мета: навчальна: систематизувати знання учнів, отримані на попередніх уроках;

розвивальна: сприяти розвитку уяви, естетичного смаку; формувати інтерес до предмета, розвивати цікавість до проектної діяльності, фантазію, уяву, бажання самовираження, творче мислення; самостійність і вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; пробудити в учнів віру у свої творчі здібності;

виховна: виховувати художній смак, увагу,охайність і старанність під час виконання робіт; бережне ставлення до інструментів та матеріалів.

Перегляд файлу

ПЛАН-КОНСПЕКТ  УРОКУ

Тема: Презентація, самооцінка та оцінювання виготовлених виробів за варіативним модулем «Технологія виготовлення м’яких іграшок».

Мета: навчальна: систематизувати знання учнів, отримані на попередніх уроках;

розвивальна: сприяти розвитку уяви, естетичного смаку; формувати інтерес до предмета, розвивати цікавість до проектної діяльності, фантазію, уяву, бажання самовираження, творче мислення; самостійність і вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати, робити висновки; пробудити в учнів віру у свої творчі здібності;

виховна: виховувати художній смак, увагу,охайність і старанність під час виконання робіт; бережне ставлення до інструментів та матеріалів.

Форма проведення: гра, презентація.

Методи: елементи ігрової діяльності, оцінка учнями своєї навчальної діяльності.

Наочність: зразки, ілюстрації виробів, іграшки, виконані на уроках, рекламні доробки учнів, дидактичний матеріал до уроку.

Тип уроку: комбінований з елементами гри.

Час: 45 хвилин.

 

Річ, виготовлена власними руками, - жива,

бо вона несе частинку вашої творчої душі!

 

 

ХІД УРОКУ

 

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання, перевірка присутності учнів. Створення позитивного психологічного настрою уроку:

 

   Продзвенів уже дзвінок,

   Починаємо урок.

   А урок наш непростий –

   Запросили ми гостей.

   Почнемо його з добра

   Та Божої ласки.

   Любі діти, посміхніться

   За сьогоднішній день

   Землі рідній поклоніться.

 

Виберіть смайлик, який відповідає вашому настрою, з яким ви прийшли на урок, і приклейте його зверху в лівому кутку піктограми в картці самоконтролю. (Додаток І).

 

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ТА МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ УЧНІВ

На дошці ви бачите девіз нашого уроку: «Річ, виготовлена власними руками, - жива,бо вона несе частинку вашої творчої душі!».

Першим варіативним модулем, над яким ми з вами працювали був «Технологія виготовлення м'якої іграшки».

Іграшки з’явилися поряд із людиною дуже давно і супроводжують її з народження і до старості. В давнину їх робили з того матеріалу, який був під руками, - з м’якого каменя й бивня мамонта, зі шкіри й дерева, глини і тканини. І лише на рубежі ХІХ і ХХ ст. стали виготовляти м’які іграшки. І ми з вами також поринули у світ м’якої іграшки.

Працюючи над проектом ми з вами вибирали моделі іграшок, вивчили етапи пошиття і власними руками пошили іграшку. На сьогоднішньому уроці презентуємо свої вироби і підведемо підсумки вивчення теми «Технологія виготовлення м’яких іграшок». Тому сподіваюся на ваші правильні відповіді, активність, кмітливість, взаємоповагу.

 

    Зберіть усі знання та сили,

    Згадайте все, що ви учили.

    Бо настала вже пора

Показати всім на ділі –

    Як ви засвоїли знання.

 

Клас поділено на групи «Ведмежата», «Зайченята» та «Поросятка». Щоб робота груп була успішною, ми виробили правила роботи в групі. Час від часу поглядайте на них.

 

ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА. ПРЕЗЕНТАЦІЯ ІГРАШОК

Отже, якщо ви готові, то ми почнемо працювати.

 

1. Завдання «Що зайве?» (Робота в групах)

(Матеріали й інструменти для пошиття іграшки)

Перед кожною групою лежить карточка із зображенням інструментів та матеріалів. Ви повинні підкреслити ті зображення, які потрібні для виготовлення м’якої іграшки (Додаток ІІ).

За правильно виконане завдання, кожен член групи наклеює наліпку у картку самоконтролю.

 

2. Завдання «Скринька скарбів»

(Правила безпечної праці і санітарно-гігієнічні вимоги)

Найціннішим скарбом для кожної людини є її життя та здоров’я. Для запобігання травматизму та збереження здоров’я й життя учням треба дотримуватися правил безпечної праці. Крім цього існують також санітарно-гігієнічні вимоги, зокрема спрямовані на збереження зору, постави та пов’язані з культурою праці.

На кожному столі стоїть скринька, в якій знаходяться карточки-завдання. Кожен із вас повинен дістати одне завдання і дати на нього відповідь.

За правильну відповідь наклейте наліпку у картку самоконтролю.

Заповніть пропуски у реченнях.

Світло має падати з ____________.боку.

Голки і шпильки слід зберігати _______________.

Не можна користуватися ____________голками й шпильками.

Передавати ножиці _______________.

Нитку відрізувати ножицями, а не ___________.

Не брати голку до ________.

Щоб не поколоти палець при шитті, треба користуватися __________.

Виконуючи роботу, виріб слід тримати на відстані ____ см від очей.

Не вколювати голку в ________.

Зламані голки та шпильки не викидати, а _______________.

Не залишати голку без _________.

Після закінчення роботи ____________________.

 

3. Завдання «Чарівна голка» (Знайди співвідношення)

  Ніс металевий,

  Хвіст бавовняний.

  Полем строкатим хутко стрибає,

  Стежки-мережки за собою лишає.

      (Голка)

Подумайте, про що йде мова.

Так, це чарівна голка. Спритна голочка та вміла, що не зробить – все до діла. Це вона допомогла нам пошити іграшку.

Ви пам’ятаєте, що кожний шов має графічне зображення. Перед кожним із вас лежить картка-завдання, на якій із лівої сторони подані назви швів, які використовуються при пошитті іграшок, а з правої – їх графічне зображення. Вам необхідно встановити між ними співвідношення.

 

 

1. Шов «уперед голкою»

А

 

2. Шов «назад голкою»

Б

 

3. Петельний шов

В

 

4. Шов «через край»

Г

 

Перевірити завдання ви можете перегнувши аркуш паперу на зворотний бік. Таким чином кожний із вас перевірить завдання свого сусіда.

Хто правильно виконав завдання, наклейте наліпку у картку самоконтролю.

 

4. Завдання «Склади іграшку» (Етапи виготовлення м'якої іграшки)

Робота в парах.

А зараз ми попрацюємо з вами в парах. Перед вами конверти. В них знаходяться сегменти, які ви повинні скласти так, щоб правильно визначити послідовність виготовлення м’якої іграшки.

 

Вибір моделі.

Підбір матеріалів.

Виготовлення шаблонів.

Розкроювання деталей.

Зшивання іграшки.

Оздоблення іграшки.

Контроль якості виготовлення.

 

Правильність виконання завдання можна перевірити, відірвавши зі зворотної сторони конверту папір, або згадавши кольори веселки.

Хто правильно виконав завдання, наклейте наліпку у свою картку самоконтролю.

 

Фізкультхвилинка

Кажуть, здібності дітей - на кінчиках пальців. Пальчикова гімнастика розвиває дрібну моторику рук, стимулює фантазію, розвиток мовлення.

І ми з вами проведемо пальчикову гімнастику, а заодно перепочинемо.

1. Швидкими темпами великими пальцями рук порахували свої пальці;

2. Склали пальці так, начебто тримаємо голку і виконали рухи, як при шитті;

3. Пальчиками швиденько побігали по столу;

4. Підняли руки вгору, потягнулися і плавно опустили руки. Розслабилися і заплющили очі.

 

5. Реклама (домашнє завдання)

Уявімо собі, що ми з вами зараз знаходимось в іграшковому супермаркеті. Для того, щоб іграшка дійшла до споживача, її треба розрекламувати. Слово «реклама» походить із французької мови, це оголошення про товар і послуги у формі, найбільш здатній привернути увагу людей. Засоби можуть бути різноманітними. Створити рекламу іграшці було вашим домашнім завданням.

У кожній групі є свій продавець-консультант, який спробує переконати кожного з нас, що купувати потрібно тільки їхні іграшки.

Свою рекламу представляє група «Зайченят»

   Купіть всі наші іграшки!

   Вони всі не прості.

   Цікаві, загадкові,

   Кумедні, чепурні!

   Такі рожеві щічки

   І чорні оченята.

   Такі веселі й милі,

   Грайливі зайченята!

Наступні представляють свою рекламу група «Ведмежат»

    Любі хлопчики й дівчатка!

    Мчіть сюди, мерщій біжіть!

    Гляньте! Милі ведмежатка –

    Наші іграшки купіть!

    Друга кращого немає,

    З ним свій настрій підніміть!

    А-а-а! Грошей не вистачає -

    То купуйте у кредит!

І реклама групи «Поросят»

   Не баріться, поспішіть!

   Нашу іграшку купіть!

   Хрюшки наші всі чудові –

   Всі рожеві, кольорові!

   З ними вам не сумувати,

   Можна їх подарувати!

   Тому гривень не жалкуйте,

   Наші іграшки купуйте!

 

6. Презентація виробів

Перед тим, як відбудеться наш аукціон, нам потрібно кожному оцінити свою іграшку. Найвища ціна – 12 гривень, що відповідає нашій шкалі оцінювання. Цю оцінку ви виставляєте в своїй картці самоконтролю. Чому поставили таку оцінку - прокоментуйте. Іграшки виставляєте в рядок для аукціону.

 

ІV. РЕФЛЕКСІЯ

Аукціон.

Вибери іграшку, яку б ти хотів купити, але не свою. Обгрунтуй свій вибір. (Всі учні по черзі вибирають іграшку, і висловлюються чому саме ця іграшка їм до вподоби. Тим часом вчитель фіксує відповіді у таблиці на дошці). Набрану кількість балів запишіть у своїй картці самоконтролю у колонці «Аукціон».

 

V. ПІДСУМКИ

Ваші вироби можуть бути подарунком, прикрасою оселі, іграшкою для малюків. Знання та навички, отримані на уроках, стануть у нагоді в повсякденному житті.

Якщо вам сподобався урок, то покажіть це знову за допомогою смайлика у правому кутку піктограми настрою.

Посміхніться, з’єднайте руки у центрі стола і подякуйте один одному.

Я бажаю вам творчих успіхів, зльоту душі, щоб ваші вироби наближалися до шедеврів.

 

  Людське безсмертя з роду і до роду

  Увись росте з коріння родоводу.

  І тільки той, у кого серце чуле,

  Хто знає, береже минуле

  Уміє шанувати все сучасне,

  Лиш той майбутнє вивершить прекрасне!

 

А наостанок ви створите панно «Іграшка». Виходячи з класу, приклейте на панно по одному трикутнику, вибравши колір самостійно: якщо сподобався урок – червоний, якщо не дуже - зелений, якщо не сподобався - коричневий.

 

 

Додаток І

 

 

КАРТКА САМОКОНТРОЛЮ

 

 

 

ПІКТОГРАМА   НАСТРОЮ

 

На початку уроку     На кінець уроку                                                                                                                                                                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАВДАННЯ

 

1

2

3

4

 

 

 

 

Оцінювання своєї іграшки

Аукціон

Наліпки

 

 

 

 

 

 

 


Додаток ІІ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ТКАНИНА

 

doc
Додано
11 вересня 2018
Переглядів
1364
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку