Українська мова
Урок - інтелектуальна гра «Що? Де? Коли?» (2 клас)
Тема уроку. Узагальнення знань і вмінь учнів з теми «Речення»
Мета уроку. Закріпити знання, уміння і навички з теми «Речення»;
розвивати увагу, мислення, зв’язне мовлення;
виховувати почуття відповідальності за збереження багатства і
краси природи.
Обладнання: листи, силуети лісових звірят, лабіринт слів, картки зі словами,
схеми речень, малюнок, грамзапис, рулетка, полотно для
виставлення рахунку гри.
Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.
Хід уроку.
І. Організація класу до уроку.
Дзвоник всім нам дав наказ –
До роботи швидше, клас!
Попрацюєм всі старанно,
Щоб минув урок немарно.
ІІ. Каліграфічна хвилинка.
Щоб далі гарно працювати, потрібно каліграфічно букви склади писати. (зразок на дошці) Запишемо каліграфічно в зошити назви місяців осені.
Ве сень жо вт лис пад Вересень жовтень листопад
ІІІ. Повідомлення завдань уроку.
Діти, наш сьогоднішній урок трохи незвичайний, бо відбуватиметься він у формі гри «Що? Де? Коли?» Із командою знавців 2 класу будуть грати учні лісової школи, лісові звірята. Я буду ведучою гри.
IV. Узагальнення та систематизація знань.
Завдання 1.
З вами грає Білочка (вивішую на дошці силует білочки).
- Розгадайте лабіринт (вивішую на дошці). Необхідно прочитати речення, що заблукало у лабіринті.
Буду я природі вірним другом!
З першим завданням ви впоралися добре. Рахунок 1:0 на користь знавців.
Завдання 2.
З вами грає Їжачок. Сьогодні Їжачок на своїх голочках приніс картки, на яких записані слова.
- Скласти речення зі слів: Захоплює, красою, нас, своєю, природа.(Учень викладає на дошці слова у правильному порядку.)
- Записати речення у зошит. Підкреслити головні члени речення.
Природа захоплює нас своєю красою.
З другим завданням ви впоралися добре. Рахунок 2:0 на користь знавців.
Завдання 3.
З вами грає Зайчик. Увага, читаю лист.
- Прослухати грамзапис.
Сонце заходить.
Гори чорніють.
Пташечка тихне.
Поле німіє.
Із третім завданням ви впоралися добре. Рахунок 3:0 на користь знавців.
Фізкультхвилинка
Раз, два – всі присіли,
Потім вгору підлетіли.
Три, чотири – нахилились,
Зі струмочка гарно вмились.
П’ять, шість – всі веселі,
Крутимось на каруселі.
Сім, вісім – в поїзд сіли,
Ніжками затупотіли.
Дев’ять, десять – відпочили
І за парти дружно сіли.
Завдання 4.
З вами грає Лисичка. Відкриваю конверт. Лисичка хитра, тому і завдання та запитання від неї будуть складнішими, ніж від інших звірят. Увага.
- Прочитайте речення.
Діти, бережіть природу!
Із четвертим завданням ви впоралися добре, Рахунок 4:0 на користь знавців.
Завдання 5.
З вами грає знайома Мудра Сова. Чи готові ви до змагання? Увага!
- Скласти речення за малюнком.
- Закресливши усі літери К, ви прочитаєте побажання від Сови і лісових звірят.
БУДЬКТЕ КЗАКВЖДИ КЗДОКРОКВКІ!
Із п’ятим завданням ви теж впоралися. Рахунок 5:0 на користь знавців.
V. Підсумок уроку – гри.
Гра закінчилася перемогою.