Урок узагальнення знань «Початкові хімічні поняття»

Про матеріал
Дана розробка уроку узагальнення знань стане в пригоді для вчителів хімії при узагальненні знань «Початкові хімічні поняття»
Перегляд файлу

       Хімія 7 клас

 

 

Зібратися разом – це початок

Триматися разом – це прогрес

Працювати разом – це успіх !

Г. Форд

 

Тема: Узагальнення знань по темі «Початкові хімічні поняття»

 

Мета:

 

  • навчальна: узагальнити й систематизувати набуті знання; відпрацювати вміння складати хімічні формули, визначати валентності хімічних елементів за формулами речовин;

 

  • розвиваюча: розвивати основні операції мислення та пізнавальні процеси, вміння використовувати набуті знання в нестандартних ситуаціях;

 

  • виховна: формувати навички працювати в групах, орієнтуватися в різних ситуаціях, допомагати один одному, виховувати почуття відповідальності, творчий підхід до навчання, любов до предмета.

 

Обладнання та матеріали: роздаткові матеріали до уроку (бланк

 оцінювання); комп′ютер, мультимедійний проектор, екран;

 

Форми роботи:

 

словесні (інструктаж до виконання завдань, інформаційне повідомлення, захист творчих завдань, бесіда), тренувальні вправ інтерактивні вправи («Струмочок», «Морський бій», «Квітка-семицвітка», «Наведи порядок»),

 

 наочні (презентація),

 

Методи роботи:

Індивідуальна, групова, парна, фронтальна.

 

Форма проведення уроку: урок-гра

 

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань, вмінь і навичок.

 

 

ХІД УРОКУ:

 

І Організаційний етап (2 хв.)

 

Слово вчителя:

 

 Привітання учнів, перевірка готовності до уроку.

 

Сіли зручно за партки, підготувалися до роботи . Посмійнулись!

Нехай на сьогоднішньому уроці в усіх буде бадьорий настрій, кмітливий розум, творче мислення і натхнення на працю. А щоб наш урок був плідним, ми повинні бути:

У – уважні;

Р - розумні;

О – організовані;

К – кмітливі.

 «Сьогодні у нас незвичайний урок, в нас присутні гості. Але як водиться в гарному домі, гості відпочивають, а господарі – працюють, тож і ми з вами почнемо працювати!»

Перш ніж ми почнемо працювати я б просила вас оцінити свої знання з теми, за допомогою кольорових квадратів.

Зелений  - засвоїв тему на високому рівні,

Жовтий – засвоїв тему на достатньому рівні,

Червоний – є сумніви, потрібно ще працювати.

 

 

 

 

 

 

ІІ Актуалізація опорних знань та мотивація навчальної діяльності (6 хв.)

 

Вчитель:  Майже 3 місяці назад ви почали вивчати новий для вас предмет -  хімію. За цей період ми з вами вивчили хімічний алфавіт, навчилися складати хімічні формули та багато іншого.

 

 Тема уроку: Узагальнення знань по темі «Початкові хімічні поняття»

 

 Мета уроку: 1. повторити основні початкові поняття;

 

                        2. закріпити вміння складати хімічні формули;

 

                        3. узагальнити вивчений матеріал;

 

                      4. виховувати почуття відповідальності самоаналізу та самооцінювання.

 

 (Характеристика листа самооцінювання)

 

Вчитель: Чи подобається вам грати в ігри. Будь-яка гра починається з розминки.

 Тож давайте розпочнемо!

 

  1. Що вивчає хімія?
  2. Що таке атом?
  3. Чи знаєте ви до таке молекула?
  4. Що називають хімічним елементом?
  5. Назвіть визначення речовини.
  6. Що являє собою суміш?
  7. Що таке прості речовини?
  8. Що являє собою складна речовина?
  9. Що таке хімічна формула?
  10.  Що таке валентність?
  11.  Що таке група?
  12. Що таке період?

 

 

ІІІ Основна частина (30 хв.)

 

Все починається в житті з малого

З зернини – хліб, з струмочка – річка

А із таблиці Менделєєва

Іде наука вся... хімічна

 

А тепер переходимо до хімічних змагань.

 Перший етап змагань це гра «Струмочок»

Вчитель показує елементи, учні називають їх  по черзі.

 

  Вчитель: В кожного струмка є свій місток, отже наступним етапом нашої гри – гра «Місток» (Заповни порожні клітинки в таблиці)

 

Елемент

 

 

Fe

 

Zn

 

Порядковий номер

19

 

 

 

 

 

Період

 

3

 

 

 

 

Група

 

VII

 

 

 

 

Підгрупа

 

головна

 

 

 

 

Відносна атомна маса

 

 

 

23

 

64

 

Елемент

 

 

Са

 

Р

 

Порядковий номер

12

 

 

 

 

 

Період

 

3

 

 

 

 

Група

 

ІII

 

 

 

 

Підгрупа

 

головна

 

 

 

 

Відносна атомна маса

 

 

 

12

 

32

 

Вчитель: На березі струмка ростуть чудові квіти.  Тож наступна гра «Квітка-семицвітка» (Вписати в кожну пелюстку квітки окремо фізичні тіла та речовини: цвях, срібло, стакан, золото, кухонна сіль, вода, скло, камінь, ручка, виделка, деревина, стіл, крейда, молоток)

                       

 

Наступний етап наших змагань гра – «Морський бій»

 

А

Б

В

Г

1

KOH

C

H2O

CaСО3

2

CuO

Na2O

MgBr2

Cu

3

 

O2

Si

SO3

Ag

4

Ca3P2

AlCl3

Na

N2O5

5

H2

H2CO3

Н2SO4

Fe

 

 

 

 

 

Мабуть ви притомилися, тому зробимо невеликий відпочинок.

Поки ми відпочивали алхіміки порозкидали  хімічні поняття.

Тому наступний етап нашої гри «Наведи порядок »

Ar        Fe

Ферум       Морська вода

№11        Відносна атомна маса

Проста речовина     Na

Суміш       Кисень

II        O

 

Розв’яжи задачі.

 

  1. Визначте у скільки разів атом Карбону важчий або легший за атом Силіцію.
  2. Визначте у скільки разів атом Калію важчий або легший за атом Магнію.
  3. Визначте у скільки разів атом Сульфуру важчий за атом Оксигену.
  4. Склади формули сполук  за валентністю

NaO, P(V)O, Fe(III)O, MgO, N(IV)O, C(IV)H

  1. Визначте валентність у даних формулах сполук.

SiH4, N2O3, CO2, CaO, Al2O3, K2O

 

Завершальним етапом нашої гри буде гра «Сніжна куля»   

   

 

 

 

 Гра «Хрестики-нулики»

 

O2

CO2

N2

Na2O

H2

H2O

P2O5

NaCl

Cl2

 

 

H2O

 

CO2

CaO

Cl2

 

P

H2S

SO3

 

Mg

O2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V. Підсумок уроку. Оцінювання знань учнів

 

Слово вчителя:

 

             Щиро дякую вам за урок. Ви гарно попрацювали. Я вважаю , що ви підготувалися до тематичної атестації.

 

             Приготуйте листки самооцінювання та заповніть їх, а також за сьогоднішній урок отримали оцінки такі учні:…

 

VІ. Рефлексія

 

Слово вчителя:

 

             А тепер я прошу всіх заспокоїтись. Сядьте зручніше, закрийте очі та поміркуйте про те чим ми займались протягом уроку. А тепер покажіть мені, за допомогою смайликів чи задоволені ви своєю роботою на уроці, чи ні.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діти встають, беруться за руки та розам промовляють:

 

Ми були :

 УВАЖНІ,

 РОЗУМНІ,

 ОРГАНІЗОВАНІ,

 КМІТЛИВІ.

 ТА ДРУЖИМО З ХІМІЄЮ.

 

 

VІІ. Домашнє завдання

 

 1.Повторити  §4-8, §11,12

 

 2.Підготуватись до тематичної атестації

 

 

doc
Пов’язані теми
Хімія, Розробки уроків
Додано
31 січня 2019
Переглядів
931
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку