Урок " Узагальнення знань про формі земної поверхні" Практична робота

Про матеріал

Природознавство 4 клас. Узагальнення знань про форми земної поверхні та водойми України. Практична робота. Позначення на контурній карті основних форм земної поверхні та водойм України.

Перегляд файлу

Природознавство.  4 клас

Тема :      узагальнення знань про форми земної поверхні та водойми  

                 України.

                 Практична робота. Позначення на контурній карті основних    

                 форм земної поверхні та водойм України.

 

Мета :       узагальнити знання учнів про форми земної поверхні та

                  водойми України;

                  продовжувати розвивати  вміння працювати з фізичною картою України;

                  розвивати інтерес до навколишнього світу та пізнавальної

                  діяльності;

                  виховувати повагу до своєї Батьківщини,

                  прищеплювати бережне ставлення до природи, почуття прекрасного,

                  викликати позитивні емоції.

 

                                 Хід уроку :

 

 

      І. Організаційний момент

Гарний день сьогодні, діти!

Всі зібрались на урок –

Тож пора нам поспішати,

Кличе в подорож дзвінок.

ІІ. Актуалізація опорних знань

  •     Сьогодні у нас незвичайний урок – урок – подорож.
  •     А де ми будемо подорожувати, ви дізнаєтесь, якщо будете працювати дружно і розгадаєте кросворд.

 

Кросворд

1.Зменшена в мільйони разів модель Землі.( Глобус)

2.Зменшене в багато разів зображення всієї земної кулі або її окремих частин. ( Карта)

3. Держава, яка має найдовший спільний кордон з Україною. ( Росія)

4. Частина світу, на якій розташована наша Батьківщина. ( Європа)

5. Столиця нашої Батьківщини. ( Київ)

6. Найбільша річка України? ( Дніпро)

7. Ділянка земної поверхні, високо піднята над рівнинами( Гора)

-  Молодці ви розгадали кросворд і вже знаєте, що ми будемо подорожувати по Україні.

   СЛАЙД

Вірш

                              УКРАЇНА

Різні в світі є країни, різні люди є на світі,

Різні гори, полонини, різні трави, різні квіти…

Є з усіх одна країна найрідніша нам усім.

То-прекрасна Україна, нашого народу дім.

  • Подорож наша буде довгою і цікавою, тому я пропоную розпочати її на літаку

ІІІ. Повідомлення теми і мети

      СЛАЙД

Маршрут подорожі

- Під час нашої подорожі ми з вами узагальнемо знання про :

1.Україна на карті світу.

2. Форми земної поверхні.

3. Водойми України.

Все будемо запам’ятовувати і фіксувати на контурній карті.

ІV. Узагальнення знань

  1. Україна на карті світу

      СЛАЙД

 - Всього на карті світу 185 країн. Існують країни – гіганти, і зовсім маленькі країни. Але серед них є одна єдина найрідніша, наймиліша, найдорожча країна для кожного з нас - це Україна.

Наш літак піднімається над Україною.

Ми бачимо велику територію…

 

1. Повідомлення учня ( загальні відомості про Україну)

2. Робота з контурною картою

-  Позначте на контурній карті країни, з якими межує Україна та місто, що є столицею нашої держави та місто, що являється нашим  обласним центром.

 

2) Форми земної поверхні

- А ми продовжуємо нашу подорож. Пильно вдивляємось в ілюмінатори літака на земну поверхню України і що ж ми бачимо? Який колір переважає? Про що це свідчить?

 - Наступна зупинка  Форми земної поверхні.

  1. Повідомлення біля карти
  2. Позначення гір на контурній карті.
  3. Природничий диктант.

 

СЛАЙД

  1. Великі простори сущі з майже рівною поверхнею – це … .
  2. Низовини на карті позначають … кольором.
  3. Південь України займає …  низовина

     4.   Горб має будову    .

     5.   Великі і глибокі, з крутими схилами заглиблення називають …  .

     6.   Яри з пологими і зарослими рослинами схилами називають    .

 

3) станція  Водойми України

Квакання жабеняти

  1. Бесіда

      СЛАЙД

- Діти, здається у нас гості.. Хто це? Ви здогадались?

- Це жабенятко!!!

 - Жило собі жабеня у старій водоймі, ніколи не сумувало і раділо життю. Але якось воно замислилось: чи існують водойми кращі за його домівку і вирішило вирушити  в подорож. Воно дуже просить щоб ми помандрували з ним. Згодні?

2.Фізкультхвилинка.

Один – два, всі пірнають.

Три – чотири – виринають

П’ять – шість – на воді

Кріпнуть м’язи молоді

Сім – вісім – ще є сили

Дев’ять – всі до берега пливем.

Обсушились, потягнулись.

Одне одному всміхнулись.

Всі веселі. От чудово

Дружно всі працюєм знову.

  1. Загадка

 

  • А знаєте, що воно любить найбільше? Відгадайте.

СЛАЙД

«Це справжнє диво природи, вічно мандрує, є предметом обожнювання з давніх часів, є джерелом життя на планеті Земля, займає 2/3 поверхні планети, в природі існує в трьох станах» Що це? ( Вода)

  • Наступна зупинка  Водойми України.
  • Ми з вами працювали над проектом Водойми України.

Останній заключний етап роботи над проектом захист роботи.

  • Ой, що це наближається? Та це ж чорна хмара. А ось і дощ.
  • А що ж далі відбувається з дощовою водою?

СЛАЙД

  1. Розповідь про утворення джерела.
  • В Україні здавна шанували джерела. Вода в них вважалася живою, тобто – особливо цілющою.
  • Не витримало наше жабенятко і пірнуло у чисту цілющу воду джерела. Течія підхопила його і понесла. Як ви думаєте, у яку водойму могло потрапити жабеня? ( Річка, озеро, море)

 

СЛАЙДИ

 Річка

  1. Повідомлення про річки України.
  2. Позначення на контурній карті

 

  • Підплило жабеня до одного берега, до другого, пірнуло в глибину, довкола роздивилося і сподобалась йому ріка. Гарно тут, але завузько. Пошукаю ще.

 

СЛАЙДИ

 Озеро

  1. Повідомлення про озера України

Заплило жабеня в озеро, пірнуло до дна, непогане місце, але замілко. Пошукаю ще чогось…

 

СЛАЙДИ

 Море

  1. Повідомлення про моря.
  2. Позначення на контурній карті

.

 

  1. Гра “Так чи ні”

Вода – найбільш поширена речовина  на землі ( +)

Життя на землі можливе без води. ( - )

Водойми бувають природними і штучними. ( + )

Водосховище, ставок – це природні водойми. ( - )

Річка Дніпро бере свій початок в Україні . ( - )

Азовське море глибше за Чорне. ( - )

Водойми не потребують охорони. ( - )

    6. Тест.

 - Я попрошу вас виконати тестові завдання

 

1. Заглиблення, яким тече річка, називається:

а) гирлом;    б) руслом;     в) притокою.

     2.  Місце, де починається річка, називається:

а) притокою;   б) руслом;   в) витоком.

 

3.Частиною  океану є ….

а) річка;       б)море         в) озеро.

4.Які річки протікають територією України?

а) Дніпро;    б) Десна;   в) Нева.

5.Які водойми називають штучними?

      а) джерело; б) озеро; в) водосховище.

6. Морська вода непридатна для пиття тому, що …

а) вона холодна;  б) у ній розчинено багато солей; в)  вона брудна.

 

 

  • Жабеня з задоволенням  послухало повідомлення про водойми і вже з цим багажем знань може повертатися додому
  • Але воно хоче нагадати вам, що жаби живуть тільки в чистій воді. Тому не забувайте, що всі водні об’єкти потрібно охороняти, не забруднювати їх. Кожна водойма займає своє місце і має певне значення. Щоб зберігся світ, у якому ми живемо, потрібно зберегти всю різноманітність водойм.

 

V. Домашнє завдання.

  • Жабенятко залишило на згадку про себе кожному з вас листівку з завдання.

 

СЛАЙД

1. Скласти памятку Правила поведінки біля водойми

2.Повідомлення Вода – джерело життя на планеті

  1. Міркування “Чому воду треба берегти і охороняти ?”

 

VІ. Підсумок уроку

 

  • 1.Інтерактивна гра «Кореспондент»
  • Закінчується наша подорож.
  • На якій станції було найцікавіше?

- Про яку країну ми говорили? (Україна)
Хто є сусідами нашої країни? (Це Румунія. Молдова, Росія, Білорусь, Угорщина, Словаччина, Польща.)
У якій півкулі розташована наша Батьківщина? (У східній.)
— На якому материку розташована Україна? (Євразія.)
— Які моря омивають країну на півдні? (Чорне, Азовське.)
— Чи омивається наша країна океанами? (Ні.)
— Які гори є в Україні? (Українські Карпати, Кримські гори.)

- Дякую вам на підготовку, за працю,

 

       На білому світі є різні країни,

      А в них - і ліси, і лани..

      Та тільки одна на землі Україна,

      А ми її - доньки й сини.

Щоб ти був щасливим — тобі заповім:
Люби Батьківщину всім серцем своїм!
Відео « Квітка –душа … »

-  І де б ми не були, скільки б не пройшли шляхів, ми завжди повертаємося на рідну землю, в рідну оселю. Кожному з нас особливо дорогий той куточок, де ріс, де став людиною.
А гостям ми побажаємо
Хай тільки радість прикрашає дім,
Хай ладиться і на роботі, й вдома,
Хай вам завжди щастить в усім,
І обминають горе, сум і втома ...

 

 

 

 

 

docx
Додано
8 серпня 2018
Переглядів
1656
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку