Мета. Закріпити та узагальнити знання учнів про особливості географічного положення та природи Австралії
Розвивати спостережливість, уважність.
Виховувати пізнавальну активність.
4 клас, природознавство, урок № 35
Тема. «Особливості природи материків Землі. Австралія»
Мета. Закріпити та узагальнити знання учнів про особливості географічного положення та природи Австралії
Розвивати спостережливість, уважність.
Виховувати пізнавальну активність.
Обладнання. Календар погоди; фізична карта світу; таблиця; робочі зошити; картки для самостійної роботи
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Перевірка наявності необхідного для уроку (підручник, зошит, ручка, олівець)
ІІ.РОБОТА З КАЛЕНДАРЕМ ПОГОДИ
Робочий зошит, с. 60 . (Запис погоди за день).
ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО
2)Поєднайте:
Африка |
Ріка Муррей |
Озеро Верхнє |
|
Північна Америка |
Річка Ніл |
Озеро Ейр |
|
Південна Америка |
Ріка Амазонка |
Озеро Тітікака |
|
Австралія |
Ріка Міссісіпі |
Озеро Вікторія |
3)Відгадай материк за описом:
Вправа «Запитаю – відповім», відповіді на запитання з використанням карти:
ІУ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
- Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над вивченням природи материка - Австралії
У. УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота у зошитах з друкованою основою.
2. Вправа «Третій «зайвий»
3.Робота над загадками.
Як скінчила жваву гру.
У мішку несе додому
Мама доню (кенгуру)
Їсть евкаліпт, багато спить. (коала)
Виставляє напоказ.
Це не їжак, а .. (дикобраз)
4.Вікторина «Я знаю»
УІІ.ПІДСУМОК УРОКУ
В п’яти реченнях сформулюйте матеріал, засвоєний на уроці
УІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Користуючись матеріалом с.115 – 116 підручника підготувати розповідь про Австралію.