Узагальнюючий урок української мови для 2 класу з теми "Іменник".
Мета. повторити і поглибити знання учнів про слова, які є назвами предметів; удосконалювати вміння ставити питання до слів, доповнювати речення; продовжувати вчити культурі оформлення письмових робіт.
Вдосконалювати та збагачувати усне і писемне мовлення, зв'язне мовлення та словниковий запас учнів, мислення, кмітливість, творчу уяву, розвивати пізнавальну активність учнів, розширювати їх світогляд та соціальний розвиток дітей.
Виховувати любов до рідного краю.
Відкритий урок в 2-Б класі
Українська мова
Тема. Узагальнення знань з теми «Іменник».
Мета. повторити і поглибити знання учнів про слова, які є назвами предметів; удосконалювати вміння ставити питання до слів, доповнювати речення; продовжувати вчити культурі оформлення письмових робіт.
Вдосконалювати та збагачувати усне і писемне мовлення, зв’язне мовлення та словниковий запас учнів, мислення, кмітливість, творчу уяву, розвивати пізнавальну активність учнів, розширювати їх світогляд та соціальний розвиток дітей.
Виховувати любов до рідного краю.
Обладнання: мультимедійна презентація до уроку, картки експрес-контроль, предметні малюнки, загадки.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації набутих знань
Хід уроку
І. Організаційний момент
Добрий день, у добрий час!
Рада, діти, бачить вас!
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте гостей усмішкою щиро!
Всі почули ви дзвінок? Так!
Він покликав на урок.
Кожен з вас приготувався,
На перерві постарався.
Зараз сядуть дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка.
Який зараз урок? Що ми вчимося робити на уроках української мови? (правильно говорити, грамотно та каліграфічно писати). Молодці!
Солов’їну, барвінкову,
Колосисту – на віки -
Українську рідну мову
В дар дали нам батьки.
Берегти її, плекати
Будемо всюди й повсякчас,
Бо ж єдина – так, як мати, -
Мова в кожного із нас!
Ми дуже любим рідну мову,
милозвучну і чудову
час уже урок почати,
щоб свої знання показати.
Тож часу не гаймо,
Наш урок розпочинаймо.
II. Мотивація навчальної діяльності
Тому всі – працюємо – активно,
думаємо - оперативно,
відповідаємо - правильно,
пишемо – охайно,
чітко слова промовляємо,
мову, спостережливість,
та пам'ять розвиваємо.
ІІІ. Мовленнєва розминка.
Матвій. Я буду наполегливо і старанно виконувати завдання.
Максим. Я буду точно висловлювати свої думки.
Софія. Я буду слідкувати за своїм диханням та правильно вимовляти звуки.
Катруся. Я буду гарно писати.
Ярик. Я буду слідкувати за своєю мовою.
Сашко. Я буду уважно слухати і працювати на уроці.
Богдан. Працюємо разом.
А для того, щоб наше усне мовлення було виразним та зрозумілим, а писемне мовлення грамотним та каліграфічним, нам потрібно виконати вправи.
«Розігріти долоньки», «Дельфін», «Дощик» (відео)
«Гребінець» Гребінець не поспішав і язик мій розчесав.
«Варення» Ми варення скуштували, потім губи облизали.
«Чашка – блюдце» Загорнувши краї язика вийшла чашечка чудова яка!
У народі кажуть: слово до слова – зложиться мова.
ІV. Мотивація навчання.. Загадка
Він предмети називає,
На питання хто? І шо?
Залюбки відповідає
Хто?- зайчисько.
Що?- вареник.
Відгадали? Це …..(іменник)
Він взяв собі на плечі,
Велике діло – визначати речі.
V. Повідомлення теми і завдань уроку
Так, в гостях в нас був іменник.
От про цю частину мови й буде, діти, в нас сьогодні розмова. Ми повинні пригадати все, що вивчили про іменник і показати свої знання.
VІ. Актуалізація навчальних знань і вмінь учнів.
Отож, давайте пригадаємо все, що про нього знаємо.
Зошит свій я відкриваю
Та під нахилом кладу.
Ручку я ось так тримаю.
Сяду рівно, не зігнусь,
За роботу враз візьмусь!
23 лютого
Класна робота
Діти, подивіться на екран. Як ми пишемо слово Україна?
У у Україна (скільки букв і скільки звуків у слові Україна і чому?)
Прочитайте речення. Поясніть написання великої букви у словах. Яке за метою висловлювання є це речення?
Україна – наша Батьківщина. ( як ми пишемо слова Батьківщина? )
Увага на екран. Ви називайте зображений предмет і ставите питання до нього.
ВИСНОВОК:
Назви людей та тварин відповідають на питання ХТО.
Назви всіх інших предметів відповідають на питання ЩО.
ФІЗХВИЛИНКА
Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Раз присіли, два присіли
І за парти тихо сіли.
І в. ст. 46,
ІІ в. ст. 48 (взаємоперевірка)
ВИСНОВОК
8. Робота над загадками
1) Голодна – мукає, сита – жує,
Всім дітям молоко дає. (корова) (Марта, Зорька, Лиска.)
2) Гавкає, кусає, в дім не пускає.(собака) ( Бровко, Кудлай, Сірко, Барбос)
3) В теплій шубі зиму всю
Лапу смачно я смокчу.(ведмідь) (Умка, Теді, Михайло Потапович)
4)Нявкає, муркоче,
Бо сметанки хоче.
Що це, діти, за воркотик?
Це пухнастий сірий…(котик).(Маркіз, Мурка, Васько, Мурзик)
5)Довгі вуха, куций зхвіст
Невеличкий сам на зріст
На городі побував
Там капустки пожував
Довгі лапки: скік та скік
Ми погнались, а він утік.
(зайчик) (Вуханчик)
кіт (М м )урчик, зайчик (В в )уханчик, корова (М м) арта,
ведмедик (У у ) мка, пес (С с ) ірко, котик (В в ) асько.
ВИСНОВОК
Вправи для очей.
Де ви були? Що бачили? Як ми пишемо ці слова? Чому?
Запишіть ім’я та прізвища українських письменників. (самоперевірка)
ВИСНОВОК
VІІІ. Домашнє завдання. Робота в картках експрес-контроль
ХІ. Підсумок уроку.
Лисогірська загальноосвітня спеціальна школа-інтернат